ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czKomodity: Zlato se obchoduje v klesajícím trojúhelníku

  14. 6. 2023 • Cena zlata (XAU/USD) se na 1hodinovém grafu obchoduje v klesajícím trojúhelníku a aktuálně se nachází poblíž jeho supportu kolem hladiny 1940,00 USD. Nyní bude důležité, jakým směrem cena tuto formaci prorazí a tím dojde k zahájení nového krátkodobého trendu. Dojde tedy k průrazu zmiňovaného supportu a pokračování klesajícího trendu, nebo se naopak dočkáme odrazu vzhůru a otestování rezistence zmiňované formace?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPadly rekordní ceny zlata v britských librách, co bude dál…?

  Padly rekordní ceny zlata v britských librách, co bude dál…?13. 6. 2023 • Jak ukázal poslední rok, o ceně zlata rozhoduje hlavně politika úrokových sazeb americké centrální banky. Každé zvýšení sazeb zastavilo zlato v růstu, zatímco jen spekulace o ukončení jejich růstu hnaly zlato k rekordním cenám.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czV dubnu investovali Češi do zlata letos nejméně

  V dubnu investovali Češi do zlata letos nejméně12. 6. 2023 • Duben byl letos nejslabším měsícem v dovozu zlata do Česka. Zatímco loni v dubnu k nám byla dovezena víc než jedna tuna zlata, podle nových dat Českého statistického úřadu činil letošní dubnový import pouhých 379 kilogramů v celní hodnotě 504 miliony korun.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czPrognóza vývoje zlata před zasedáním FOMC

  Prognóza vývoje zlata před zasedáním FOMC12. 6. 2023 • Účastníci trhu zvyšují v posledních dvou týdnech ceny zlata v očekávání, že Federální rezervní systém (Fed) ve středu ...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata na 12. června 2023 – průraz klesajícího kanálu a potenciál dalšího růstu

  12. 6. 2023 • Technická analýza: Zlato se v pozadí obchoduje směrem nahoru a v pátek jsem zaznamenal fázi růstu a dnes ráno průraz ...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czMongolsko má zlata na sto let

  Mongolsko má zlata na sto let11. 6. 2023 • Mongolská centrální banka oznámila největší nákup zlata v letošním roce. Podle agentury AKI Press se do sejfů Mongolbank v květnu přesunulo 2,42 tuny zlata, letos už celkem 5,6 tuny. Centrální banka středoasijského státu patří k největším překupníkům zlata. V minulém roce nashromáždila 23 tun zlata, z nichž 22 tun na konci roku prodala.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  nova.czZlatá horečka v USA. Drahý kov našli v potocích a řekách v Kalifornii

  Zlatá horečka v USA. Drahý kov našli v potocích a řekách v Kalifornii11. 6. 2023 • Ve Spojených státech nejspíš začíná nová éra zlaté horečky. V Kalifornii našli v potocích a řekách kousky zlata a prospektoři se tam sjíždějí z celé země. Podle odborníků byla skrytá ložiska odhalena díky drastickým klimatickým změnám a jevům, které s nimi souvisí, jako jsou masivní záplavy, požáry nebo silné větry.

  1 minuta čtení na nova.cz

  kurzy.czZlato: Oheň uhašen, kouř zůstává

  Zlato: Oheň uhašen, kouř zůstává10. 6. 2023 • Měsíc květen ve zpětném pohledu World Gold Council: • Zlato v květnu kleslo o 0,9 %, kdy významným faktorem byly pohyby měn, takže mimo USA a Kanadu zlato zaznamenalo zisky • Globální zlaté fyzické fondy přidávali do držby zlato třetí měsíc v řadě, ale&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  novinky.czZlatý poklad z Krymu patří Ukrajině, rozhodl definitivně nizozemský soud

  10. 6. 2023 • Starobylý zlatý poklad ze čtyř muzeí na Krymu, který se v současnosti nachází v nizozemském Muzeu Allarda Piersona, patří Ukrajině. Rozhodl o tom podle agentury Reuters definitivně nizozemský nejvyšší soud v Amsterodamu.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  refresher.czSoud rozhodl, kam se vrátí vzácný zlatý poklad z Krymu. Muzea z Rusy okupovaného území ho chtěla pro sebe, ale vyhrála Ukrajina

  1 minuta čtení na refresher.cz

  zlato.czMlčeti zlato. Nálezce pokladu pyká vězením (1.)

  Mlčeti zlato. Nálezce pokladu pyká vězením (1.)9. 6. 2023 • Poslední květnové úterý vkročil Thomas „Tommy“ Thompson (70) v doprovodu vězeňské stráže do nezvykle vylidněné, monitorovacími kamerami obsypané místnosti pro návštěvy ve federálním vazebním vězení ve městě Milan ve americkém státě Michigan.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  hn.czOchránci rodinného bohatství řeší útěk před válkou i zlaté rezervy ve Švýcarsku

  Ochránci rodinného bohatství řeší útěk před válkou i zlaté rezervy ve Švýcarsku9. 6. 2023 • Ve zrekonstruované historické budově v Anežské ulici v centru Prahy, která patří známé investiční skupině Proxy - Finance, úřaduje expert na investice a bankovnictví Petr Laštovka už bezmála 12 let. Jeho specializací je správa majetku bohatých českých rodin v rámci společnosti Emun. V rámci...

  1 minuta čtení na hn.cz

  fxstreet.czZlato na rezistenci z trendové čáry

  Zlato na rezistenci z trendové čáry9. 6. 2023 • Středeční nečekané zvýšení základní úrokové sazby Bank of Canada o 25 bazických bodů vyvolalo pochybnosti o pozastavení zvyšování sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Šance, že nedojde ke změně, jsou sice stále vysoké. Jestřábí očekávání zvedla americké výnosy napříč křivkou, což podpořilo růst dolaru, a tudíž zatížilo zlato a posunulo ke spodní hranici jeho květnovo-červnového rozpětí. Desetiletý americký státní dluhopis má v současnosti výnos 3,78 %, zatímco dvouletý dluhopis nabízí 4,56 %.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlatý poklad

  8. 6. 2023 • Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu a týmu full-time traderů obchodující pomocí automatických obchodních systémů (AOS) ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní semináře je profesionální využití, optimalizace a zároveň ziskové obchodování pomocí automatických obchodních systémů pro obchodní platformu MetaTrader včetně praktických ukázek. Naučíte se mimo jiné správně ověřovat (backtestovat) ziskovost AOS a následně AOS reálně využívat v praxi k dosažení ziskových výsledků. Ukážeme vám, jak sestavit kompletní strukturu a logiku obchodního systému pro převod do plně automatické podoby ve struktuře AOS. Představíme vám také naše vnímání, obchodní přístupy a strategie pomocí AOS.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czMetals Focus věští nižší cenu zlata

  Metals Focus věští nižší cenu zlata8. 6. 2023 • Britská firma Metals Focus, obvykle dobře informovaná jednička na trhu se vzácnými kovy, ve své výroční zprávě mnohé překvapila. Analytici společnosti v prognóze na rok 2023 uvedli, že průměrná cena zlata klesne o deset procent a ve čtvrtém čtvrtletí se dostane na dno při čtyřletém minimu kolem 1 500 dolarů za unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czGlobální zlaté rezervy v dubnu klesly o 71 tun

  Globální zlaté rezervy v dubnu klesly o 71 tun7. 6. 2023 • Na první pohled se může zdát, že došlo k nečekanému obratu v záměrech centrálních bank, které byly až do dubna zdrojem velmi silné poptávky po zlatě. Detailní pohled na zveřejněné údaje však odhaluje, že uvedený pokles má daleko k náhlé vlně výprodejů. Způsobilo ho jen Turecko v rámci předvolební kampaně prezidenta Erdogana.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).