ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  finex.czTeď, nebo nikdy! Zlato si kleští cestu k novému býčímu trendu

  Teď, nebo nikdy! Zlato si kleští cestu k novému býčímu trendu17. 7. 2023Zlato je v posledních zhruba dvou letech soustavně opomíjeno, nebo dokonce vyloženě shazováno, ale možná se rýsuje zajímavý potenciál. Kromě těch největších zastánců (tzv. gold bugs) se o tomto aktivu nyní nic moc pozitivního nedozvíte. To je ale špatně, protože podmínky pro tržní růst hodnoty zlata tu jsou stále všudypřítomné. Jenom je třeba trochu nahlédnou pod pokličku a zajímat se.

  2 minuty čtení na finex.cz

  fxstreet.czDolar oslabuje. Čekají cenné kovy žně?

  17. 7. 2023 • Padající inflace a vyhlídky na konec utahování měnové politiky FED. To jsou dvě hlavní příčiny, proč se tento týden dostal Dolar index na nejnižší hodnoty za poslední dva měsíce. Tato zpráva bezpochyby zablikala na radaru nejednoho obchodníka s komoditami. Byl to totiž právě silný dolar, který stál za poklesem cen mnoha komodit a tlačil také na cenné kovy.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czSankce na zlato spojené s ruskými žoldáky

  Sankce na zlato spojené s ruskými žoldáky16. 7. 2023 • Americká vláda prostřednictvím Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) dlouhodobě používá sankce k omezení nezákonné činnosti v sektoru zlata. Během posledních pěti let patří mezi nejvýznamnější zákaz dovozu ruského zlata vydaný v červnu 2022 a široká omezení včetně zlatého průmyslu týkající se Venezuely.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  e15.czNekupuj zlato, je to trik! Proč není žlutý kov takový investiční hit, jak je nám podsouváno

  Nekupuj zlato, je to trik! Proč není žlutý kov takový investiční hit, jak je nám podsouváno16. 7. 2023 • Nejlepší marketing mezi všemi aktivy na trhu musí mít zlato. Jak jinak by tak mizerná investice mohla být tolik oblíbená?

  2 minuty čtení na e15.cz

  kurzy.czZlato: roste přes negativní náladu

  Zlato: roste přes negativní náladu15. 7. 2023 • Ve středu 12.7 vyrostlo zlato o 26 dolarů. Nižší než očekávaná inflace, zveřejněná ve středu dopoledne, začala srážet očekávané výnosy na dlouhém konci dluhopisové křivky a spolu s růstem třicetiletých dluhopisů se i zlato posunulo z nižších 1900 a něco&h

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czJe zlato příliš drahé nebo příliš levné?

  Je zlato příliš drahé nebo příliš levné?15. 7. 2023 • Vzácný kov se naposledy obchodoval za 1 956 dolarů za unci a v závěru týdne tak zdražil zhruba o 20 dolarů. Vzhledem k celkové ceně zlata jsou to pouze setinky, ale konec konců procenta jsou také jen setinky. U zlata je to jako nic, u úrokových sazeb to však dokáže vyvolat zemětřesení.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czMejdan akcií a zlata po propadu inflace v USA

  Mejdan akcií a zlata po propadu inflace v USA14. 7. 2023 • Zpráva o inflaci v USA vyvolala v tomto týdnu šokové vlny na trzích, když investoři přehodnotili názor na další vývoj úrokových sazeb. Meziroční inflace v USA měřená indexem spotřebitelských cen dosáhla v červnu tří procent, což znamená prudké zpomalení inflace ze čtyř procent v květnu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  polar.czVIDEO: Ztracený balíček zlata v obchodě si přivlastnila žena s mužem, pátrá po nich policie

  14. 7. 2023 • Ostravští policisté pátrají po ženě, která si podle dosud zjištěných informací a kamerových záznamů přivlastnila balíček se zlatem, který při nákupu v potravinách vypadl při placení zákaznici. S ženou byl na místě také muž, kterého policisté rovněž potřebují ztotožnit. Celý MS kraj, Moravskoslezský kraj

  1 minuta čtení na polar.cz

  zlato.czVěřit v Boha nebo ve zlato?

  Věřit v Boha nebo ve zlato?13. 7. 2023 • Jaká je rekordní cena zlata? Každý zdroj píše něco jiného. Nejnovější zpráva Londýnského trhu s drahými kovy (LBMA, London Bullion Market Association), což je hlavní světový trh s fyzickým zlatem, uvádí jako rekordní cenu za troyskou unci 2 067,15 amerického dolaru ze 6. srpna 2020.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata na 14. července 2023 – první cíl růstu dosažen, možnost dalšího růstu

  13. 7. 2023 • Technická analýza: Zlato se, jak jsem očekával, obchoduje směrem nahoru a dosáhlo prvního cíle růstu na ceně 1 967 US...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato v trendovém kanálu

  Zlato v trendovém kanálu12. 7. 2023Zlato se více než měsíc pohybovalo do strany, ale medvědům se podařilo stlačit cenu pod spodní hranici tohoto rozpětí. Přestože zlato zaznamenalo mírné oživení poté, co se odrazilo od tříměsíčního dna na úrovni 1 893, jeho pokusy o opětovný vstup do&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  investicniweb.czKorelace se bortí aneb Zlato posiluje, i když zlevňuje

  Korelace se bortí aneb Zlato posiluje, i když zlevňuje12. 7. 2023 • Cena zlata v amerických dolarech v posledních dvou měsících klesá, ačkoli nadále vykazuje značnou sílu vzhledem k vývoji výnosů desetiletých amerických TIPS (dluhopisů americké vlády chráněných proti inflaci), s nimiž od roku 2006 do roku 2021 silně korelovala. Od počátku roku 2022 je tak potřeba vnímat vývoj ceny zlata jako býčí.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  zlato.czČNB v červnu nakoupila rekordní množství zlata

  ČNB v červnu nakoupila rekordní množství zlata12. 7. 2023 • Podle nejnověji zveřejněných údajů Česká národní banka (ČNB) v červnu nakoupila 2,52 tuny zlata. Takový měsíční objem v tomto tisíciletí ještě nezaznamenala. Její devizové rezervy uložené do zlata tak stouply na 19,56 tuny. Podle statistiky organizace WGC (Světové rady pro zlato) byla naše národní banka v prvním čtvrtletí pátým největším kupcem zlata na světě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato v trendovém kanálu

  Zlato v trendovém kanálu12. 7. 2023Zlato se více než měsíc pohybovalo do strany, ale medvědům se podařilo stlačit cenu pod spodní hranici tohoto rozpětí. Přestože zlato zaznamenalo mírné oživení poté, co se odrazilo od tříměsíčního dna na úrovni 1 893, jeho pokusy o opětovný vstup do&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace

  Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace12. 7. 2023 • Obchodování vzácných kovů nabízí téměř každý týden zajímavé situace, které je možné výhodně využít. K určení možného směru pohybu obchodovaného instrumentu slouží traderům technická analýza, ale kromě toho je možné použít také fundamentální ukazatele, které často fungují jako katalyzátory dalšího pohybu. A protože tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA, lze očekávat, že dojde k zásadnímu cenovému pohybu i na zlatě.

  6 minut čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).