ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  blesk.czUnikátní zlatá mince za 100 milionů Kč i původní trezor: ČNB láká na výstavy o penězích

  Unikátní zlatá mince za 100 milionů Kč i původní trezor: ČNB láká na výstavy o penězích7. 8. 2023 • Jaký je to pocit držet v ruce zlatou cihlu? A kde je k vidění stomilionová zlatá mince. Odpovědi na obě tyto otázky najdete v Návštěvnickém centru České národní banky (ČNB). Kromě toho si návštěvníci mohou vyzkoušet, jestli jsou jejich bankovky pravé a podívat se i do původního trezoru.

  1 minuta čtení na blesk.cz

  fxstreet.czCPI údaje v USA určí směr zlata

  7. 8. 2023 • Ceny zlata kolísají kvůli rostoucím výnosům dluhopisů a pokračující ekonomické nejistotě. Tento týden ovlivní pohyb zl...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czNa zlatě se vytváří zajímavé technické nastavení

  Na zlatě se vytváří zajímavé technické nastavení7. 8. 2023Zlato se opět obchoduje poblíž nejnižších úrovní za poslední měsíc, ale býci hledají naději v nedávném odrazu, ke kterému došlo v pátek a kterému předcházela malá doji svíčka. Zlato se v pátek zotavilo z počátečního poklesu a do konce dne výrazně posíl...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato zdolává jeden rekord za druhým

  Zlato zdolává jeden rekord za druhým6. 8. 2023 • Celosvětová poptávka centrálních bank po zlatě ve druhém čtvrtletí letošního roku klesla, především kvůli výprodeji zlata v Turecku. Centrální banka Turecké republiky v březnu zakázala dovoz zlata a začala ho na vnitřním trhu prodávat ze svých zásob. To pokračovalo v dubnu a v květnu, než v červnu nakoupila 11 tun zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  jcted.czVIDEO: Zlatokopové se vrhli do Otavy navzdory dešti

  VIDEO: Zlatokopové se vrhli do Otavy navzdory dešti5. 8. 2023 • KESTŘANY – Déšť a chladné počasí? Pro zlatokopy žádný problém. První srpnová sobota svedla k Otavě u Kestřan fanoušky rýžování zlata, kteří…

  1 minuta čtení na jcted.cz

  zlato.czZlato pomáhá snižovat ztráty Bundesbank

  Zlato pomáhá snižovat ztráty Bundesbank4. 8. 2023 • Člen výkonné rady německé centrální banky Joachim Würmeling prohlásil, že zdraví Bundesbank ve světle všeobecných ztrát je zaručeno zlatem. Prezident nizozemské centrální banky Klaas Knot učinil podobnou poznámku v listopadu. Tato prohlášení ukazují roli zlata jako léku na finanční problémy způsobené bezmezným tiskem peněz.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czProč cena zlata na rozdíl od inflace neklesá

  Proč cena zlata na rozdíl od inflace neklesá3. 8. 2023Zlato samo o sobě je neinflační. Nelze ho natisknout (jako peníze), nedá se rozmnožit (znehodnotit) ani žádným jiným způsobem. Inflaci podléhá pouze jeho cena.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  investicniweb.czŽe trh se zlatem tápe? Ve druhém kvartálu se kov obchodoval ze rekordní průměrnou cenu

  Že trh se zlatem tápe? Ve druhém kvartálu se kov obchodoval ze rekordní průměrnou cenu3. 8. 2023 • Druhý kvartál 2023 byl pro zlato úspěšný. Podle zprávy Světové rady pro zlato (WGC) zaznamenal spotový trh od dubna do června rekordní průměrnou cenu 1 976 USD za trojskou unci. Bylo to o 6 % více než ve druhém čtvrtletí 2022, kdy vrcholila poptávka po kovu vyvolaná konfliktem na Ukrajině. Trh také mírně posunul absolutní rekordní cenu a překonal maximum z třetího kvartálu 2020, kdy svět vstřebával první šoky způsobené pandemií covidu-19.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  kurzy.czZlato se vzdaluje od hranice 2 000 USD

  Zlato se vzdaluje od hranice 2 000 USD3. 8. 2023Zlato v posledních dvou týdnech vytvářelo nižší minima a nižší maxima, přičemž 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) v blízkosti 1 945 minulý pátek opět zabránil výraznějšímu růstu.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czČlánek o ničem - Zlato se vzdaluje od hranice 2 000 USD

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato se vzdaluje od hranice 2 000 USD

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czZlato zaznamenalo ve 2. čtvrtletí rekordní průměrnou cenu (týdenní zpráva)

  Zlato zaznamenalo ve 2. čtvrtletí rekordní průměrnou cenu (týdenní zpráva)2. 8. 2023 • Skutečnost, že zlato zůstalo po celé druhé čtvrtletí poměrně silné, je známkou toho, že existuje více strategických investorů ve všech kategoriích trhu, kteří nadále považují za užitečné mít toto aktivum ve svých portfoliích

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czŠvýcarsko je třetí největší zlatou mocností planety

  Švýcarsko je třetí největší zlatou mocností planety2. 8. 2023 • Švýcarská národní banka prodává zlato už roky, ale držba zlata na hlavu zůstává obrovská. Podle nejnovější studie je Švýcarsko třetí největší zlatou mocností na světě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNeuvěřitelně odolná cena zlata

  Neuvěřitelně odolná cena zlata31. 7. 2023 • Spojené státy i Evropa navýšily v minulém týdnu své základní úrokové sazby a s cenou zlata to nijak zásadně nezahýbalo. Meziměsíčně mohli spekulanti na zlatém trhu dokonce 1,8 procenta vydělat, protože očekávání, že by se úrokové sazby v USA mohly blížit ke svému vrcholu, nasměrovaly dolar k druhému měsíčnímu poklesu za sebou.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  prahanadlani.czSpořit na stáří ve zlatě? Jde to

  30. 7. 2023 • Mnozí Češi již pochopili, že spoléhat se v penzi na důchod od státu je velice krátkozraké. Spoří. Například penzijní spoření má uzavřeno

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  zlato.czDetektivové zatím našli jen přetavené zlato

  Detektivové zatím našli jen přetavené zlato29. 7. 2023 • Vyšetřovatelé, kteří se zabývají krádeží zlatých mincí z bavorského muzea v Manchingu, o které jsme již psali, našli hrudky zlata, jež zřejmě vznikly roztavením části z uloupených 483 keltských mincí z prvního století před naším letopočtem. Stále však doufají, že zbytek najdou neporušený. Vyplývá to z dalších informací zveřejněných policií.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato vytváří další klesající korekci

  28. 7. 2023Zlato se zotavuje poté, co zaznamenalo falešný medvědí průraz z nedávného rozpětí. 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) ustoupil níže poté, co se mu nepodařilo dosáhnout horního konce obdélníku. Krátkodobé oscilátory tuto nejnovější korekci podporují, ale stále nejsou patrné známky trvalého klesajícího trendu. Konkrétně MACD ztratil část své hodnoty a zůstává pod svou červenou signální linií, zatímco RSI ustoupil v rámci kladného teritoria.

  5 minut čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).