ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czProč právě zlato

  Proč právě zlato22. 7. 2023 • Dnes známe víc než 90 kovů. Až do 13. století jich bylo jen sedm: Zlato, stříbro, měď, cín, olovo, železo a rtuť. Vědělo se také o sedmi nebeských tělesech: Slunce, Měsíc, Mars, Merkur, Jupiter, Venuše a Saturn.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  investicniweb.czWGC: Zlato si v druhém pololetí udrží pozitivní momentum, podpora může přijít z Asie

  WGC: Zlato si v druhém pololetí udrží pozitivní momentum, podpora může přijít z Asie22. 7. 2023 • Centrální banky v rozvinutých ekonomikách se blíží konci cyklu zvyšování úrokových sazeb a trh předpokládá, že Spojené státy čeká v druhé polovině roku jen mírná recese. Výhled je relativně pozitivní pro riziková aktiva, investoři ale zároveň mají na paměti, že vzhledem ke zpožděnému propisování se kroků centrálních bank do reálné ekonomiky zůstává ve hře i riziko takzvaného tvrdého přistání. I proto by v druhém pololetí měl na komoditním trhu přetrvávat zájem o žlutý kov, píše Světová rada pro zlato (WGC).

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  ctidoma.czJílovské zlato se stále nenašlo, šanci má každý. Stačí vědět, kde hledat

  Jílovské zlato se stále nenašlo, šanci má každý. Stačí vědět, kde hledat22. 7. 2023 • Svatováclavská koruna je vyrobena ze zlata ze zlatonosného revíru Jílové u Prahy. Místní půda je opravdu bohatá. Věděl to Karel IV., ale dokonce i staří Keltové. Odborníci se přitom shodují, že místní podzemí je stále plné zlata. Najít ho může v podstatě každý.

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  zlato.czLupiči keltského zlata byli dopadeni

  Lupiči keltského zlata byli dopadeni21. 7. 2023 • Detektivové ve východním Německu v okolí Schwerinu zadrželi čtyři podezřelé v souvislosti s krádeží stovek zlatých mincí z Muzea Keltů a Římanů v Bavorsku. Podle vyšetřovatelů jde zcela jistě o lupiče, kteří se v listopadu loňského roku do muzea vloupali a ukradli 483 zlatých mincí a hroudu neopracovaného zlata z doby kolem roku 100 před naším letopočtem a tři další historické mince v celkové hodnotě přes milion eur.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.cz2 000 dolarů za unci zlata opět na dohled

  2 000 dolarů za unci zlata opět na dohled20. 7. 2023 • Třikrát za poslední tři roky přeskočila cena zlata magickou hranici 2 000 dolarů za troyskou unci. Analytici se nyní ptají, zda se to povede i počtvrté. Mnohé tomu nahrává. Inflace v USA i ve Velké Británii a Evropské unii klesá, naděje na vyšší výnosy ze zdražování peněz rovněž, státní dluhopisy už neslibují nic nového. Když výnosy klesají a dolar také, zlato obvykle získá.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ekonom.czVelmoci se zlata nezbavovaly. Horlivé Česko ale ano

  20. 7. 2023Zlato je prvek ze skupiny těžkých kovů. Podobně jako ostatní kovy z této skupiny vznikal již na samém začátku vesmírné existence krátce po velkém třesku. Je měkké, kujné, neslučuje se s jinými prvky s výjimkou působení lučavky královské nebo v prostředí kyanidů. Je nejspíše prvním kovem, který...

  9 minut čtení na ekonom.cz

  ekonom.czZájem domácností o zlato trvá už od roku 2008. Teď se k nim přidala ČNB

  Zájem domácností o zlato trvá už od roku 2008. Teď se k nim přidala ČNB20. 7. 2023 • Česká národní banka směřuje ke 100 tunám zlata, tedy k úrovni zlatých zásob ke konci „první republiky“. Už má skoro 20 tun.

  3 minuty čtení na ekonom.cz

  hn.czInvestice do drahých kovů je hrou na jistotu. Jejich hodnota neklesá, spíše naopak

  Investice do drahých kovů je hrou na jistotu. Jejich hodnota neklesá, spíše naopak20. 7. 2023Zlaté šperky, zlaté mince, nebo zlaté zuby. Najdete je prakticky v každé české domácnosti. V případě šperků se často jedná o módní záležitost, případně o nostalgickou připomínku na naše maminky a babičky. Zlaté mince pak byly v minulosti považovány za vhodný dar, například při narození dítěte. A zlaté zuby po babičce? Je to zlato, a dá se v nejhorším případě prodat. Také tak uvažujete?

  5 minut čtení na hn.cz

  zlato.czŠvýcarská rafinerie PAMP zpracuje přes 450 tun zlata ročně

  Švýcarská rafinerie PAMP zpracuje přes 450 tun zlata ročně19. 7. 2023 • PAMP je největší soukromá rafinerie drahých kovů na světě. Její název je zkratkou Produits Artistiques Métaux Précieux, která naznačuje i uměleckou a hodnotu kovových výrobků.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato poblíž 2000 USD. Zlato je opět na vzestupné vlně, která je poháněna klesajícími výnosy dluhopisů v USA a Evropě.

  Zlato poblíž 2000 USD. Zlato je opět na vzestupné vlně, která je poháněna klesajícími výnosy dluhopisů v USA a Evropě.18. 7. 2023Zlato je opět na vzestupné vlně, která je poháněna klesajícími výnosy dluhopisů v USA a Evropě. Dnes jsme se navíc dozvěděli údaje z USA, které ukazují na slábnoucí ekonomiku, což může zpochybnit více než jedno zvýšení sazeb ze strany Fedu. Výnosy v U...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  faei.czZlatý poklad republiky už váží skoro 20 tun

  18. 7. 2023 • Rekordním nákupem přes 2,5 tuny zlata se v červnu mohla pochlubit Česká národní banka (ČNB), pokud by chtěla o své zlaté strategii hovořit. Tu však obestírá mlčením a pouze suchá statistická data prozrazují, jak potěšitelně se zlatý poklad republiky po 25 letech opět zvětšuje. Nyní váží 19,56 tuny.

  2 minuty čtení na faei.cz

  kurzy.czZlato poblíž 2000 USD!

  Zlato poblíž 2000 USD!18. 7. 2023Zlato je opět na vzestupné vlně, která je poháněna klesajícími výnosy dluhopisů v USA a Evropě. Dnes jsme se navíc dozvěděli údaje z USA, které ukazují na slábnoucí ekonomiku, což může zpochybnit více než jedno zvýšení sazeb ze strany Fedu. Výnosy v U...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czJe to jen slabší dolar, co zvyšuje poptávku po zlatě?

  Je to jen slabší dolar, co zvyšuje poptávku po zlatě?18. 7. 2023 • Všichni vědí, co se stane, a přesto vyčkávají. Nikdo nepochybuje o zvýšení úrokových sazeb v USA. Nikdo nepochybuje, že je to zvýšení poslední a poté začne zájem o americké dluhopisy opadat, protože další spekulace na růst jejich výnosů už víc nevynesou. Nikdo nepochybuje, že očekávaný propad americké ekonomiky do recese se nedostaví.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czInflace klesá a zlato posílilo. Co bude dál?

  Inflace klesá a zlato posílilo. Co bude dál?18. 7. 2023 • Někdy se to zkrátka povede a fundamentální zprávy jsou v souladu s technickou analýzou. To pak máte situaci, jako je aktuálně na zlatě. Ta dopadla daleko lépe, než jsme očekávali. Ostatně více se dozvíte v naší dnešní analýze.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato započalo růstový trend

  Zlato započalo růstový trend18. 7. 2023 • Na grafu se zlato od dosažení tříměsíčního minima na úrovni 1 892 bodů na konci června pohybuje na vyšší úrovni a dnes vzrostlo až na 1 960 bodů. Drahý kov se pohybuje kolem známé omezující zóny a nad 200-periodového jednoduchého klouzavého průměru.

  1 minuta čtení na kurzy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).