ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlaterezervy.czZlato zaznamenalo ve 2. čtvrtletí rekordní průměrnou cenu (týdenní zpráva)

  Zlato zaznamenalo ve 2. čtvrtletí rekordní průměrnou cenu (týdenní zpráva)2. 8. 2023 • Skutečnost, že zlato zůstalo po celé druhé čtvrtletí poměrně silné, je známkou toho, že existuje více strategických investorů ve všech kategoriích trhu, kteří nadále považují za užitečné mít toto aktivum ve svých portfoliích

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czŠvýcarsko je třetí největší zlatou mocností planety

  Švýcarsko je třetí největší zlatou mocností planety2. 8. 2023 • Švýcarská národní banka prodává zlato už roky, ale držba zlata na hlavu zůstává obrovská. Podle nejnovější studie je Švýcarsko třetí největší zlatou mocností na světě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNeuvěřitelně odolná cena zlata

  Neuvěřitelně odolná cena zlata31. 7. 2023 • Spojené státy i Evropa navýšily v minulém týdnu své základní úrokové sazby a s cenou zlata to nijak zásadně nezahýbalo. Meziměsíčně mohli spekulanti na zlatém trhu dokonce 1,8 procenta vydělat, protože očekávání, že by se úrokové sazby v USA mohly blížit ke svému vrcholu, nasměrovaly dolar k druhému měsíčnímu poklesu za sebou.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  prahanadlani.czSpořit na stáří ve zlatě? Jde to

  30. 7. 2023 • Mnozí Češi již pochopili, že spoléhat se v penzi na důchod od státu je velice krátkozraké. Spoří. Například penzijní spoření má uzavřeno

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  zlato.czDetektivové zatím našli jen přetavené zlato

  Detektivové zatím našli jen přetavené zlato29. 7. 2023 • Vyšetřovatelé, kteří se zabývají krádeží zlatých mincí z bavorského muzea v Manchingu, o které jsme již psali, našli hrudky zlata, jež zřejmě vznikly roztavením části z uloupených 483 keltských mincí z prvního století před naším letopočtem. Stále však doufají, že zbytek najdou neporušený. Vyplývá to z dalších informací zveřejněných policií.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato vytváří další klesající korekci

  28. 7. 2023Zlato se zotavuje poté, co zaznamenalo falešný medvědí průraz z nedávného rozpětí. 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) ustoupil níže poté, co se mu nepodařilo dosáhnout horního konce obdélníku. Krátkodobé oscilátory tuto nejnovější korekci podporují, ale stále nejsou patrné známky trvalého klesajícího trendu. Konkrétně MACD ztratil část své hodnoty a zůstává pod svou červenou signální linií, zatímco RSI ustoupil v rámci kladného teritoria.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  metro.czČeši a Němci mají stále větší zájem o zlato, podmínky pro nákup se ale zpřísňují

  Češi a Němci mají stále větší zájem o zlato, podmínky pro nákup se ale zpřísňují28. 7. 2023 • Karlovy Vary 28. července 2023 (PROTEXT) - ČNB navýšila v červnu své rezervy na 19,56 tun zlata. Pokud bychom tento objem zlata rozpočetli na obyvatele (10 850 000), tak by každý Čech měl z této rezervy 1,8 g zlata. Jen pro představu, tato váha odpovídá jednomu zlatému prstenu. Samozřejmě mezi obyvateli je žlutého kovu mnohem více, než vlastní samotná ČNB. Z hlediska okolních států mají ale nejvíce zlata Němci a to konkrétně 3 354,89 tun. I když je trend navyšování zlatých rezerv obou zemí na vzestupu, podmínky pro samotný nákup se u jednotlivců stále zpřísňují.

  2 minuty čtení na metro.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato se odráží od supportu trendové linie

  28. 7. 2023 • Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu aktuálně odráží směrem vzhůru od rostoucí trendové linie, která koresponduje s úrovní standartního Pivot Pointu S1 a také s klouzavým průměrem SMA 200. Mezi cenou a indikátorem Stochastic současně vznikla býčí divergence, další pokles tak může být limitován. Najdou kolem současných úrovní znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k předchozím swingovým maximům? Nebo dojde k prolomení zmíněné trendové linie a změny krátkodobého trendu?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato vytváří další klesající korekci

  Zlato vytváří další klesající korekci28. 7. 2023Zlato se zotavuje poté, co zaznamenalo falešný medvědí průraz z nedávného rozpětí. 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) ustoupil níže poté, co se mu nepodařilo dosáhnout horního konce obdélníku.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlaté zemětřesení se nedostavilo

  Zlaté zemětřesení se nedostavilo27. 7. 2023 • Trhy se opět strefily. Jejich očekávání ohledně navýšení základní úrokové sazby v Americe se i tentokrát potvrdilo, podobně jako celá série předpovědí od loňského března. A to navzdory tomu, že tehdy, před pouhým rokem a půl, byla úroková sazba v USA 0,25 procenta. Zpřísnění o 525 procentních bodů je nejagresivnějším činem centrální banky za poslední desetiletí.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato posiluje a míří k magické hranici dva tisíce dolarů

  Zlato posiluje a míří k magické hranici dva tisíce dolarů27. 7. 2023Zlato v posledním měsíci téměř nepřerušeně posiluje. Od začátku července přidalo necelá tři procenta a pomalu se blíží magické hranici 2000 dolarů za unci. Momentálně se pohybuje okolo 1970 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czKoruna oslabuje, zlato v CZK směřuje k dalšímu býčímu průlomu (týdenní zpráva)

  Koruna oslabuje, zlato v CZK směřuje k dalšímu býčímu průlomu (týdenní zpráva)25. 7. 2023Zlato v CZK utvořilo od roku 2020 široký boční růstový kanál, ve kterém se opakuje tentýž technický vzorec. Cena zlata se uklidňuje od března 2022 a trh se nachází ve fázi před dalším býčím průlomem.m.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czSaxo Bank: Zlato dosáhne do konce roku nového rekordu nad 2 100 dolarů

  Saxo Bank: Zlato dosáhne do konce roku nového rekordu nad 2 100 dolarů25. 7. 2023 • Po silném růstu cen od listopadu a krátkém dosažení nového rekordního maxima zlato většinu druhého čtvrtletí konsolidovalo. Sentiment je v současné době zpochybňován nedávnou rally na akciových trzích a vyhlídkou na další zvyšování sazeb v USA, což oddaluje načasování vrcholu sazeb podporující zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czANALYT Růst zlata na dvouměsíční maximum podporuje býčí sentiment

  ANALYT Růst zlata na dvouměsíční maximum podporuje býčí sentiment24. 7. 2023 • Poslední týdenní průzkum zlata ukazuje, že drobní investoři očekávají cenu kolem 2000 dolarů za unci, i když Federální...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPodle ING zlato každé tři měsíce zdraží o tisíc korun

  Podle ING zlato každé tři měsíce zdraží o tisíc korun23. 7. 2023Zlato se vyšplhalo na nejvyšší úroveň za dva měsíce s podporou oslabeného amerického dolaru, nižšími výnosy amerických státních dluhopisů a ochlazením inflace. Burzovní spekulanti teď podle záznamů banky ING zvyšují investice sázející na zisk z delšího růstu ceny zlata. I přesto, že v červnu fyzickým zlatem kryté burzovní fondy zaznamenaly po třech měsících odliv investic.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).