ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czKomodity: Zlato se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu

  25. 7. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu obchoduje v klesajícím trendovém kanálu a nyní se přibližuje k jeho středové linii, která koresponduje s úrovní 38,2 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 100. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, další růst tak může být limitován. Dočkáme se tedy odrazu směrem dolů od zmiňované Fibonacciho úrovně a následného pokračovaní klesajícího trendu, nebo naopak dojde k průrazu a otestování vyšších úrovní?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czIrské zásoby zlata se za rok zdvojnásobily

  nadpis23. 7. 2022 • Centrální banka Irska považuje zlato za jednou z nejspolehlivějších a nejstabilnějších komodit na mezinárodních trzích. A s mezinárodní nestabilitou způsobenou mimo jiné covidem a válkou na Ukrajině vypadá zlato jako dobrá investice. To alespoň tvrdí internetový portál Irish Mirror.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  idnes.czČeská společnost mění elektroodpad ve zlaté slitky

  nadpis23. 7. 2022 • Elektronické výrobky, které už dosloužily, obvykle končí ve sběrných dvorech. TrustWorthy Investment z nich ale ve své rafinérii na Vysočině dokáže vytěžit maximum. Tedy přesněji, umí z nich získat zlato a stříbro. Právě s těmito komoditami totiž úspěšně obchodují. Loni dosáhli obratu přes 300 milionů korun.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  finance.czZlato a očekávaná inflace

  nadpis22. 7. 2022 • Toto klasické portfolio 60/40, kde jsou investice rozděleny z 60 procent do akcií a ze 40 procent do dluhopisů, zatím jen spí, ale jeho konec ještě nepřišel, řekl hlavní stratég Morgan Stanley poté, co tato strategie…

  1 minuta čtení na finance.cz

  zlato.czCo se bude dít s ruským zlatem?

  nadpis22. 7. 2022 • Některé z předních světových ekonomik včetně USA, Evropské unie a skupiny G7 vypracovávají podrobnosti zákazu dovozu zlata z Ruska, který má být formálně schválen již tento týden. Když Británie oznámila tento plán, vláda Borise Johnsona to zdůvodnila tím, že vývoz zlata se stal cenným pro mnoho ruských oligarchů ve spojení s Kremlem, protože chtějí pomocí zlata obejít západní sankce.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato se může brzy vrátit k růstu

  22. 7. 2022 • Po pádu z březnového maxima 2 000 dolarů za trojskou unci se zlato obchodovalo v sestupném trendu. Podle technického a...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato roste o 1 %

  nadpis22. 7. 2022 • Během včerejší seance zaznamenal pár EURUSD velkou volatilitu, zejména díky rozhodnutí ECB. Dnes je však dolar na ústupu kvůli katastrofálním výsledkům PMI indexu služeb, který se propadl na 47 bodů, což bylo pod výrazně očekáváním trhu (52,7). Dnešní ...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.cz⏫⏫Zlato roste o 1 %

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czObchody se zlatem nabraly na síle

  nadpis22. 7. 2022 • Cena zlata ve čtvrtek klesla na nejnižší úroveň za téměř celý rok, protože se spekuluje na další zvýšení úrokových sazeb ze strany hlavních centrálních bank. Vyšší úrokové sazby přinášejí nejen vyšší výnosy ze vkladů, ale i u dluhopisů. Očekávání vyšších výnosů je téměř bezbřehé a zároveň ustupují obavy z růstu inflace. To vše láká k přesunům investic od zlata do zmíněných finanční instrumentů.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato bylo zmanipulováno přes COMEX - Zlato se rozhodlo

  nadpis21. 7. 2022 • V dnešní době je dobré hledat si informace z vícera zdrojů a tak přikládám. Zlato bylo zmanipulováno přes COMEX - Zlato se rozhodlo. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czCena zlata je na více než ročním minimu, čeká se na pohyb úroků v eurozóně

  nadpis21. 7. 2022 • Cena zlata dnes na světových trzích klesla nejníže od loňského března. Kolem poledne kov ztrácel zhruba 0,8 procenta a jeho cena se pohybovala kolem 1682 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Investoři čekají, zda a o kolik dnes Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokové sazby. Vyhlídka na zdražování peněz ze strany velkých centrálních bank snižuje atraktivitu zlata, které žádné úroky nenese.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato se rozhodlo

  nadpis21. 7. 2022 • Stagflace, recese nebo měkké přistání? Co čeká americkou a globální ekonomiku v blízké budoucnosti? Pouze zodpovězením této otázky můžeme zjistit osud zlata. I když se na trzích stále častěji mluví o tom, že drahý kov ztratil své funkce bezpečného...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  newstream.czZlato je na více než ročním minimu. Další ochromující úder mu uštědří ECB

  nadpis21. 7. 2022 • Cena zlata ve čtvrtek na světových trzích klesla nejníže od loňského března. Kolem poledne kov ztrácel zhruba 0,8 procenta a jeho cena se pohybovala kolem 1682 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Investoři čekají, zda a o kolik dnes Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokové sazby. Vyhlídka na zdražování peněz ze strany velkých centrálních bank totiž snižuje atraktivitu zlata, které žádné úroky nenese.

  2 minuty čtení na newstream.cz

  zlaterezervy.czJak zatočí se zlatem zasedání centrálních bank? Bude vybrána likvidita na týdenním grafu? (týdenní zpráva)

  nadpis20. 7. 2022 • pokud bude spekulativní kapitál (Managed Money) dál prodávat, může být dokonce vybrána i tzv. likvidita na týdenním grafu. O co konkrétně se jedná? Likviditou se v tomto případě rozumí velký počet stoploss příkazů pod silnou cenou

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  patria.czEU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata a dalších sankcích

  nadpis20. 7. 2022 • Státy Evropské unie se dnes shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU.

  1 minuta čtení na patria.cz

  e15.czDalší sankce proti Rusku. EU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata

  1 minuta čtení na e15.cz

  newsbox.czEU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata a dalších sankcích | newsbox.cz

  2 minuty čtení na newsbox.cz

  zlato.czZbytečné tajnosti kolem rakouského zlata

  nadpis20. 7. 2022 • Rakouská centrální banka (Oesterreichische Nationalbank, dále jen OeNB, pozn. aut.) vlastní 280 tun zlata. Při kritice Rakouského účetního dvora (obdoby našeho NKÚ) z února 2015, že Rakousko drží příliš mnoho svého kovu (82 %) v Londýně, dospěl účetní dvůr k závěru, že všechny smlouvy mezi OeNB a jejími externími depozitáři, zejména však v Anglii, obsahují nedostatky a hlavně chybí možnost kontroly.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).