ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czPoláci chtějí 300 tun tak 100 tun pro naši pidizemičku je akorát. - Měla by ČNB investovat do zlata?

  Poláci chtějí 300 tun tak 100 tun pro naši pidizemičku je akorát. - Měla by ČNB investovat do zlata?11. 8. 2022 • Ono by nebylo špatné, kdyby i koruna byla podložena zlatem a nebylo by s ní. Poláci chtějí 300 tun tak 100 tun pro naši pidizemičku je akorát. - Měla by ČNB investovat do zlata?. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  dotyk.czMuž náhodně zkusil štěstí s detektorem kovu. Našel 250 pytlů zlata a stříbra

  Muž náhodně zkusil štěstí s detektorem kovu. Našel 250 pytlů zlata a stříbra11. 8. 2022 • Jako Staffordshirský poklad je nazýván soubor neskutečného bohatství zlata a stříbra, který by naplnil téměř 250 pytlů. Celkem poklad zahrnuje 3 500 předmětů, díky nimž je největší sbírkou anglosaských předmětů nalezených v Anglii. Jaký je příběh za pokladem?

  3 minuty čtení na dotyk.cz

  kurzy.czMěla by ČNB investovat do zlata?

  Měla by ČNB investovat do zlata?11. 8. 2022 • Nový guvernér ČNB Aleš Michl se netají záměrem navýšit podíl, který v aktivech ČNB zaujímá zlato. Je to dobrý záměr? Právě zlato je velmi často atraktivní i pro ty nejméně znalé a zkušené investory (kam samozřejmě Aleše Michla a jeho tým neřadím!).

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  peak.czMěla by centrální banka investovat do zlata?

  2 minuty čtení na peak.cz

  zlato.czTurecko už zřejmě nespasí ani zlato

  Turecko už zřejmě nespasí ani zlato11. 8. 2022 • V roce 2018 přestěhovala turecká centrální banka (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) 104 tun zlata z Bank of England do trezorů Borsa Istanbul. Podobně repatriovala všechno své zlato z Federální rezervní banky v New Yorku a Banky pro mezinárodní platby ve Švýcarsku. Podle výročních zpráv zůstalo v zahraničí jen šest tun v Londýně.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCentrální banky v červnu neprodaly ani gram zlata

  Centrální banky v červnu neprodaly ani gram zlata10. 8. 2022 • Aktualizované statistiky o červnových nákupech zlata ukazují, že centrální banky během měsíce přidaly k celosvětovým zlatým rezervám 59 tun, zatímco v květnu to bylo 35 tun. Na základě údajů Mezinárodního měnového fondu to také byl první měsíc tohoto roku, kdy nebyly hlášeny žádné prodeje zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  denikn.czInvestoři se chtějí zbavit ruského zlata, cena drahého kovu od začátku války klesla

  9. 8. 2022Zlato v posledních měsících nenaplnilo svoji pověst pojistky proti inflaci. Z jakého důvodu k tomu došlo a za kolik by se drahý kov mohl obchodovat v příštím roce?

  1 minuta čtení na denikn.cz

  denikn.czInvestoři se chtějí zbavit ruského zlata, cena drahého kovu od začátku války klesla

  Investoři se chtějí zbavit ruského zlata, cena drahého kovu od začátku války klesla9. 8. 2022 • Navzdory válce na Ukrajině, vysoké inflaci a pandemii cena zlata neroste, od března klesla o třináct procent. Množí se pochybnosti o schopnosti zlata být protiinflačním aktivem. Na trhu navíc panuje zvláštní situace, neboť od léta podléhá ruské zlato sankcím. Mnozí investoři se ho chtějí zbavit, protože Rusko ho používá i k financování války. Odborníci…

  1 minuta čtení na denikn.cz

  hn.czSto tun zlata v sejfech ČNB? Jako když plivne do rezerv

  Sto tun zlata v sejfech ČNB? Jako když plivne do rezerv9. 8. 2022 • Národní banka bude znovu kupovat zlato. A nejen proto, aby mohla razit pamětní mince. Množství cenného kovu ve svém držení chce ČNB skoro zdesateronásobit a nemusí to být konečná. Laikům to zní v divokých inflačních časech jako rajská hudba. Vždyť zlato je synonymum pro uchovatele hodnoty, a pokud...

  1 minuta čtení na hn.cz

  zlato.czCo by, kdyby…

  Co by, kdyby…9. 8. 2022 • Cena zlata rostla celý minulý týden a podle agentury Reuters za to může pokles výnosů amerických vládních dluhopisů. Podle analytika privátní banky Julius Baer Carstena Menkeho je všechno naopak, protože právě růst amerických dluhopisů tíží náladu na trhu zlata. Prognóza vysoké poptávky po slitcích bude pravděpodobně pokračovat. To by mělo udržet cenu zlata na vzestupu, tvrdí zase Simon Constable na webu Forbes.com.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czRůst zlata i stříbra se zastavil na 50denním průměru (týdenní zpráva)

  Růst zlata i stříbra se zastavil na 50denním průměru (týdenní zpráva)8. 8. 2022 • Cenový výhled pro kovy ale zůstává ze střednědobého pohledu pozitivní, nicméně krátkodobá korekce ceny je možná. Pokud by naopak došlo k rovnou k průrazu oblasti 50denního průměru, pak další metou je průměr 200denní

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato vytváří formaci dvojitý vrchol

  8. 8. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) na týdenním grafu nyní vytváří formaci dvojitý vrchol. Aby však byla tato formace platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline směrem dolů. Dočkáme se oslabení a prolomení zmiňované hranice neckline?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czŠvýcarsko vydalo absolutní embargo na ruské zlato

  Švýcarsko vydalo absolutní embargo na ruské zlato8. 8. 2022 • Švýcarsko, pro svět klíčová rafinerie a výrobce zlatých slitků, zakázalo dovoz tohoto drahého kovu z Ruska. Připojilo se tak k sankcím Evropské unie, která přidala dovoz zlata ruského původu po invazi Moskvy na Ukrajinu na sankční seznam. Zákaz začal platit minulou ve středu v 18:00 hodin.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  forbes.czZlatý sešup. Drahý kov ztrácí lesk a už není pojistkou proti inflaci

  Zlatý sešup. Drahý kov ztrácí lesk a už není pojistkou proti inflaci8. 8. 2022Zlato ztrácí kvůli globálním krizím stále více na svém lesku. Jeho cena obchodovaná na americké burze sice občas poskočí vzhůru, ale dlouhodobý propad je zřejmý. Žlutý kov přichází o svůj status bezpečnostní pojistky a ochrany proti inflaci a odborníci nedoporučují jeho podíl v portfoliu vyšší než několik procent celkových aktiv.

  5 minut čtení na forbes.cz

  kurzy.czNež zbytečně rychle spalovat devizové rezervy je lepší koupit zlato ! - ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své histori

  Než zbytečně rychle spalovat devizové rezervy je lepší koupit zlato ! - ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své histori6. 8. 2022 • A nechat korunu volně klouzat ať zjistíme jakou má v současné době skutečnou. Než zbytečně rychle spalovat devizové rezervy je lepší koupit zlato ! - ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své historii. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato - ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své historii

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czČNB chce nakoupit zhruba 100 tun zlata

  ČNB chce nakoupit zhruba 100 tun zlata6. 8. 2022 • Česká národní banka (ČNB) by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. Má se tak stát během několika let. Nový guvernér tuzemské centrální banky Aleš Michl to uvedl v sobotním rozhovoru pro deník Právo.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).