ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czMáme se u zlata řídit podle centrálních bank?

  Máme se u zlata řídit podle centrálních bank?18. 8. 2022 • Za posledních deset let centrální banky výrazně zvýšily nákupy zlata. V roce 2021 nakoupily celkem 362,6 tuny zlata, což je nárůst o 37,5 procenta a 12 procent světové těžby oproti roku 2020, kdy to bylo osm procent světové produkce zlata. Nyní jsou zlaté rezervy centrálních bank na maximu za posledních 31 let.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czZlato mizí z burzy Comex i z fondu GLD (týdenní zpráva)

  Zlato mizí z burzy Comex i z fondu GLD (týdenní zpráva)17. 8. 2022 • Již několik měsíců klesají zásoby zlata na burze Comex. Od začátku května bylo vyskladněno přes 7 mil. uncí (217 tun) a poprvé za poslední 2 roky klesl sklad pod 30 mil. uncí. Podobná situace se odehrává v největším světovém ETF se zlatem – GLD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  hn.czČNB má podle guvernéra Michla zvýšit držbu akcií a zlata. První návrh je dobrý, druhý je s otazníkem

  ČNB má podle guvernéra Michla zvýšit držbu akcií a zlata. První návrh je dobrý, druhý je s otazníkem17. 8. 2022 • Abychom dokázali posoudit plusy a minusy obou investičních návrhů nového guvernéra České národní banky Aleše Michla, je dobré nejdřív trochu víc proniknout do zákrutů hospodaření centrální banky s jejími aktivy. Ke konci července měla ČNB aktiva v celkovém objemu přes 3600 miliard korun, z toho...

  2 minuty čtení na hn.cz

  zlato.czVenezuelské zlaté rezervy letos klesly o šest tun

  Venezuelské zlaté rezervy letos klesly o šest tun17. 8. 2022Zlaté rezervy Venezuelské centrální banky (Banco Central de Venezuela, BCV) klesly od začátku letošního roku do června o šest tun. Vyplývá to z bilance banky za první pololetí, kterou minulý týden zveřejnila místní média a následně v pondělí tohoto týdne převzala agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czBank of Ghana vstupuje na trh se zlatem

  Bank of Ghana vstupuje na trh se zlatem16. 8. 2022 • Africká země minulý týden oznámila, že v září spustí program nákupu zlata na domácím trhu. Podle centrální banky bude drahý kov nakupovat za tržní ceny, ale platby bude provádět online. Podle ghanského viceprezidenta Dr.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  dotyk.czDělník vykopal zlatou cihlu ze slavného Cortésova pokladu. Zbytek vědci hledají

  Dělník vykopal zlatou cihlu ze slavného Cortésova pokladu. Zbytek vědci hledají16. 8. 2022 • Podle nové studie byla zlatá cihla nalezená dělníkem v roce 1981 v parku v Mexico City skutečně součástí aztéckého pokladu. Ten před 500 lety uloupili Hernan Cortes a španělští conquistadoři. Po zbytku vědci stále pátrají.

  1 minuta čtení na dotyk.cz

  zlato.czV Litvě se zdesetinásobil prodej zlata

  V Litvě se zdesetinásobil prodej zlata16. 8. 2022 • Uprostřed regionální nejistoty Litevci nakupují zlaté cihly a mince. Ve Vilniusu sídlí jediná mincovna v Pobaltí, ale ta má ve svém obchodě jen málo zlatých výrobků. Pár pozlacených andělů, mincí, ale vůbec žádné zlaté slitky. Ředitel mincovny Linas Veikalas říká, že se to často stává, protože během krize se investice do zlata jen hrnou.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  youradio.czZlatu nepomáhají zvýšené úrokové sazby. Proto se stále neblýská na lepší časy

  15. 8. 2022 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  zlato.czLondýnská skladiště světového zlata nehlásí žádný pokles

  Londýnská skladiště světového zlata nehlásí žádný pokles15. 8. 2022 • Londýnské komerční trezory a rovněž sejf Bank of England skladovaly ke konci července 9 617 tun zlata. Celkem stabilní situace s nepatrným nárůstem o 0,03 procenta oproti předchozímu měsíci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  faei.czMěla by centrální banka investovat do zlata?

  14. 8. 2022 • Nový guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se netají záměrem navýšit podíl, který v aktivech centrální banky zaujímá zlato. Je to dobrý záměr? Právě zlato je velmi často atraktivní i pro ty…

  1 minuta čtení na faei.cz

  zlato.czZlatá konstanta

  Zlatá konstanta12. 8. 2022 • Finančník a investiční bankéř J. P. Morgan před americkým Kongresem v roce 1912 řekl: Zlato jsou peníze. Všechno ostatní je úvěr. Například peníze. Byly vynalezeny, když směnný obchod přestával stačit.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czDenní spekulace o zlatu jsou jak pára nad hrncem

  Denní spekulace o zlatu jsou jak pára nad hrncem12. 8. 2022 • Zprávy o zlatě kolující po internetu se týkají výhradně Wall Streetu. Manipuluje tak s aktuálními cenami zlata podle svých spekulativních potřeb. Se skutečnou hodnotou vzácného kovu jako ochránce bohatství tak denní burzovní kejkle mají jen málo společného.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  youradio.czMarek Odehnal: Zlato je stále alternativní investicí. U něj doporučuji kupovat případně velké gramáže

  12. 8. 2022 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  lawyersandbusiness.czVyplatí se teď investice do zlata? Prý je vhodná doba k nákupu

  Vyplatí se teď investice do zlata? Prý je vhodná doba k nákupu11. 8. 2022 • I přesto, že se v současnosti množí informace o tom, že cena zlata v korunách neobstojí proti inflaci, odborníci na obchodování s drahým kovem mají jiný názor.

  4 minuty čtení na lawyersandbusiness.cz

  euro.czZlato je opět v hledáčku investorů, zhodnotí vaše úspory až o osm procent ročně

  Zlato je opět v hledáčku investorů, zhodnotí vaše úspory až o osm procent ročně11. 8. 2022Zlato považují lidé za bezpečnou a efektivní investici už tisíce let. Hlavně v dobách krize a turbulentního vývoje na finančním trhu je vyhledávanou

  3 minuty čtení na euro.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).