ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato můžete mít za pár dnů i za měsíc. Dodávky se výrazně liší

  nadpis31. 5. 2022 • Zejména prudce rostoucí inflace, válečný konflikt na Ukrajině a nejisté ekonomické vyhlídky zvýšily v letošním roce skokově poptávku českých domácností po fyzickém zlatě. U některých firem tak mohou zákazníci na zakoupené slitky čekat týdny i měsíce. Naopak u velkých zavedených prodejců jen dny.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCommerzbank: Zlato zůstane odolné, protože inflace v eurozóně dosáhne nového rekordu

  nadpis31. 5. 2022Zlato v pondělí rostlo a v průběhu volatilního obchodování posilovalo. Slabší dolar totiž poskytl žlutému kovu podporu kvůli americkému svátku Memorial Day, jenž se slaví poslední květnové pondělí, kdy si Američané připomínají členy ozbrojených sil, kteří zemřeli v boji. Federální vládní úřady, akciové a dluhopisové trhy a centrální banka byly kvůli svátku uzavřeny.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato: 1 841 jako další cíl

  31. 5. 2022 • Cena zlata se v době psaní tohoto článku na H1 obchodovala v zeleném za 1 853. Po svém silném výprodeji se cena snaží ...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato: 1 841 jako další cíl

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czZlato se drží nad 200denním průměrem, avšak za nízkých objemů (týdenní zpráva)

  nadpis30. 5. 2022 • Ve sportu existuje známá hláška, že historie se neptá. Důležitý je konečný výsledek, a to, jak se k němu došlo, nakonec časem většina zapomene. To jsme mohli vidět např. na právě ukončeném mistroství světa v hokeji. Podobná situace je nyní na zlatě.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  finex.czSelhává zlato jako zajištění proti inflaci? Vývoj jeho ceny za poslední rok je velmi výmluvný

  nadpis30. 5. 2022Zlato je často propagováno jako způsob zajištění proti inflaci – riziku, které je nyní pro investory na prvním místě. Drahý kov však tento přívlastek nyní nenaplňuje. Z historických čísel nelze vyčíst, zda tomu tak někdy skutečně bylo a vývoj za poslední dva roky tento opakovaně zmiňovaný benefit zlata rovněž vyvrací.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czČesko nechce zůstat mimo středoevropskou zlatou horečku

  nadpis30. 5. 2022 • Vzhledem k tomu, že všichni regionální sousedé Česka, až na Slovensko, v poslední době buď repatriovali velké množství zlata (Německo a Rakousko), nebo velké množství zlata nakoupili (Polsko a Maďarsko), zdá se, že Česká republika to nyní vzala na vědomí a nechce zůstat mimo tuto středoevropskou zlatou horečku.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato je stále nejoblíbenější investicí Turků

  nadpis28. 5. 2022 • Podle nedávného průzkumu dvě pětiny Turků stále preferují investice do zlata před ostatními finančními nástroji. Turci tradičně považují drahý kov za nejbezpečnější sázku na ochranu svých úspor a dosažení finančních zisků, napsal turecký deník Hurriyet Daily. Spotřebitelské ceny v zemi se v dubnu oproti březnu zvýšily o 7,25 procenta, neboť Turecko se dlouhodobě potýká s inflací.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato je vždy bezpečným aktivem

  nadpis27. 5. 2022 • Na trhu se zlatem je nová býčí dynamika, protože nejnovější údaje o trhu s bydlením byly ve čtvrtek poslední špatnou zprávou. Před touto zprávou data ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,5 %, což je více, než se očekávalo.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCeny zlata klesají. Fed potvrdil agresivní postoj své politiky

  nadpis27. 5. 2022 • Ceny zlata ve čtvrtek klesly, protože agresivní plán Federálního rezervního systému, americké centrální banky, na zpřísnění měnové politiky snížil přitažlivost tohoto kovu a další tlak na něj vyvolalo také oživení amerických akcií.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato signalizuje hlubší pokles

  26. 5. 2022Zlato v posledních hodinách kleslo a signalizovalo tak, že dnešní odraz by mohl být jen dočasný. V době psaní článku se obchodovalo na úrovni 1 846. Z krátkodobého hlediska uvízlo v úzkém rozpětí. Z technického hlediska byla cenová akce po opuštění vzestupného kanálu známkou možného pohybu směrem dolů.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPředpověď zlata za 4 800 dolarů do roku 2030 zůstává nedotčena

  nadpis26. 5. 2022 • Zanícené analytiky zlata jistě potěší, že bylo vydáno nejnovější vydání nesmírně obsáhlého výročního pojednání společnosti Incrementum AG „In Gold we Trust“ (Ve zlato věříme), které je k dispozici zdarma ke stažení v různých formách a ve třech jazycích: Angličtině, němčině a španělštině.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czSilná investiční poptávka po zlatě

  nadpis25. 5. 2022Zlato mohlo zažít turbulentní měsíce, kdy ceny klesly z 2000 dolarů. Nyní však Královská mincovna říká, že poptávka po investicích roste, zejména po ETC krytých zlatem. Ve zprávě vydané minulý týden HANetf uvedl, že Royal Mint Physical Gold ETC (RMAU)&hel

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czAtraktivitu zlata zvyšují oslabený dolar a akcie

  nadpis25. 5. 2022 • Ceny zlata v úterý vzrostly zpět na úroveň dvoutýdenního maxima z předchozího dne a rozšířily zisky na pátou seanci v řadě, protože výprodej dolaru a pokles akciových trhů posílil přitažlivost zlata jako bezpečného přístavu. Informovala o tom agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  reflex.czProč veříme zlatu? V době válek a krizí rapidně roste zájem o investice do drahých kovů

  nadpis25. 5. 2022 • Válka na Ukrajině přinesla mezi běžné lidi nezvykle velkou poptávku po zlatě. Otázkou je, proč právě zlato. Proč mu lidé po staletí tak věří? V čem spočívá jeho kouzlo a tajemství? Není zlato už přežitek? Neměli by lidé v nejistých dobách spíš vzhlížet k moderním kryptoměnám?

  2 minuty čtení na reflex.cz

  fxstreet.czZlato se vyšplhalo na více než týdenní maximum

  25. 5. 2022 • V pondělí ráno byl zaznamenán růst zlata a zlato tak dosáhlo více než týdenního maxima. Slábnoucí dolar i nadále podporuje drahý kov cenou v zelené barvě, přestože stoupající výnosy amerických vládních dluhopisů snížily zisky.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).