ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czBrazilské zlaté rezervy se za tři měsíce téměř zdvojnásobily

  nadpis18. 8. 2021 • Brazilská centrální banka (BC, Central Bank of Brazil) se po dlouhých letech letos v květnu pod vedením svého prezidenta Roberta Campose Neta vrátila k nákupu zlata, aby jím doplnila brazilské devizové rezervy. Za poslední tři měsíce, od května do července, dosáhly nákupy BC celkem 62,3 tuny a zlaté rezervy se tak téměř zdvojnásobily.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.cz50. výročí od „Nixonova šoku“: Jak pozastavení krytí dolaru zlatem odstartovalo dnešní svět fiat peněz

  nadpis17. 8. 2021 • Přibližně před 50 lety od dnešního dne byli Američané seznámeni s „Nixonovým šokem“, když 37. prezident USA pozastavil směnitelnost amerického dolaru na zlato.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  youradio.czJaký byl osud 5 100 beden zlatého carského pokladu? I to se dozvíte v Muzeu legionářů Peckovska

  nadpis17. 8. 2021 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  rozhlas.czJaký byl osud 5 100 beden zlatého carského pokladu? I to se dozvíte v Muzeu legionářů Peckovska

  1 minuta čtení na rozhlas.cz

  zlato.czCena zlata na konci roku? Dva tisíce dolarů za unci, předpovídají analytici Goldman Sachs

  nadpis17. 8. 2021Zlato uzavřelo minulý týden přibližně o jedno procento výše. Stratégové banky OCBC podle serveru Fxstreet.com očekávají, že pokud bude býčí dynamika v rámci komplexu drahých kovů pokračovat, pokusí se „žlutý kov“ tento týden překonat hranici 1800 americký dolarů za troyskou unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  roklen24.czZlatý standard skončil před 50 lety

  nadpis16. 8. 2021 • Co se týče samotného provedení, neustále se hovoří pouze o prezidentu Nixonovi, nicméně o ekonomech, kteří stáli v pozadí této historické změny, se příliš nemluví. Přitom hlavním autorem je Paul Volcker. Ano, je to přesně ten pán, který byl v letech 1979–1987 guvernérem Fedu a jemuž se do té doby nevídaným skokovým zvýšením úrokových sazeb podařilo zastavit inflaci běžící ve Spojených státech.

  3 minuty čtení na roklen24.cz

  cryptosvet.czCeny zlata poprvé za tři seance pod tlakem silného dolaru klesly

  nadpis14. 8. 2021 • V úterý se pozornost investorů upínala ke zveřejnění statistických údajů o Spojených státech. Vyšly nerovnoměrně a přinutily žlutý kov mírně stoupnout, než se nakonec vydal dolů.

  1 minuta čtení na cryptosvet.cz

  zlato.czDobře odpočatý zlatý býk se možná chystá na 2000 dolarů

  nadpis14. 8. 2021 • „Zlato se podle našeho názoru jeví jako sud s prachem, který čeká na jiskru,“ píše ve své analýze komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence Mike McGlone. Katalyzátorů je podle něj celá řada, ale hlavním potenciálním kandidátem je určité zakolísání v nezastavitelné rally na akciových trzích. Níže přinášíme výtah z jeho analýzy.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czProč zlato padá?

  13. 8. 2021 • Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato konsoliduje. Americká inflace se zaměřuje na načasování snižování úrokových sazeb

  nadpis13. 8. 2021Zlato tento týden ve čtvrtek vzrostlo, protože se zmírnily obavy z brzkého snížení inflace ze strany Federálního rezervního systému (Fed, americká centrální banka, pozn. red.) poté, co údaje naznačily mírné zmírnění růstu spotřebitelských cen v USA, což mělo za následek pokles dolaru a výnosů dluhopisů, které dále podpořily zlato. Napsala to včera agentura Reuters.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  youradio.czPříběhy z kalendáře: Národní divadlo. Zlatá kaplička s příliš mnoha otazníky

  12. 8. 2021 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  kurzy.czInverzní vztah mezi zlatem a Bitcoinem se stále zvětšuje

  nadpis12. 8. 2021 • Po velké rallye v březnu a květnu 2021 kleslo zlato (XAU) z $1 800 na současnou cenu $1 731 , což posiluje teorii, že mezi drahými kovy a Bitcoinem existuje inverzní korelace.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCo nám volatilita zlata, Stanley Fischer z Fedu a CBDC mohou říci o tom, co nás čeká v budoucnu

  nadpis12. 8. 2021 • Švýcarský server goldswitzerland.com přinesl před pár dny pozoruhodný článek z pera Matthewa Piepenburga, manažera společnosti Matterhorn Asset Management, která se se věnuje ochraně bohatství prostřednictvím bezpečného uložení stříbra a zlata ve Švýcarsku. Autor článku rozebírá důsledky nákupů zlata centrálními bankami (rostou), záporných reálných výnosů (klesají) a bývalého místopředsedu americké centrální banky (Fed) Stanleyho Fischera.

  7 minut čtení na zlato.cz

  patria.czVýkyvy na zlatu a nečekaný vítěz na tomto drahém kovu

  nadpis10. 8. 2021 • Jen několik týdnů staré ETF na zlato se za poslední rok stává nečekaným vítězem na tomto drahém kovu. Cena zlata se aktuálně ustálila na téměř čtyřměsíčním minimu na základě čím dál většího očekávání, že Fed začne omezovat masivní stimuly.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czVýkyvy na zlatu a nečekaný vítěz na tomto drahém kovu

  10. 8. 2021 • Jen několik týdnů staré ETF na zlato se za poslední rok stává nečekaným vítězem na tomto drahém kovu. Cena zlata se aktuálně ustálila na téměř čtyřměsíčním minimu na základě čím dál většího očekávání, že Fed začne omezovat masivní stimuly.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czČas nakupovat: Zlato se propadlo na více než čtyřměsíční minimum

  nadpis10. 8. 2021 • Cena zlata se v pondělí propadla na více než čtyřměsíční minimum, protože „silné údaje“ o zaměstnanosti v USA posílily očekávání brzkého omezení podpůrných opatření americké centrální banky – Federálního rezervního systému (Fed).

  3 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).