ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  finex.czZlato vyčkává na pravou chvíli – je možné, že se hodnota žlutého kovu zněkolikanásobí?

  nadpis21. 4. 2021 • Dnešní příspěvek na zlato pojmeme obdobným způsobem jako u nedávné analýzy na stříbro, kde jsme si rozebrali důležité faktory ovlivňující budoucí cenový vývoj. Od zlata se toho totiž stále dost očekává a objevují se odhady, že by se cena zlata měla během následujících let zněkolikanásobit. Některé predikce jsou extrémně optimistické, neboť počítají se zhodnocením i o 500 %.

  1 minuta čtení na finex.cz

  lui.czZlato je druhou nejpopulárnější investicí. Už jste do něj také investovali?

  nadpis20. 4. 2021 • Míru touhy po zlatě nejen ve fyzické podobě ovlivňuje celá řada aspektů a odpověď, zda rekordní zájem z loňského roku potrvá, by určitě chtěli znát všichni obchodníci s drahými kovy, makléři a mincovny. To, co „udělalo“ loni zlato, je bezprecedentní. Trend je rostoucí, ale… jakou hranici směle vyslovit? Dvojnásobek? Každopádně jeho cena, byť může krátkodobě zakolísat, už nikdy nebude razantně klesat.

  1 minuta čtení na lui.cz

  zlaterezervy.czZlato si sáhlo na 50denní průměr (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD i CZK)

  20. 4. 2021 • V pátek však přišel rychlý výprodej a zlato nakonec v rámci týdne nad uvedenými hodnotami neuzavřelo. Cena se dotkla přesně 50denního průměru, který je aktuálně na hodnotě 1.758,67 USD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlaterezervy.czAkcie těžařů zlata podporují důležité dno na zlatě (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  nadpis19. 4. 2021 • Souhrnný index těžařů zlata GDX (VanEck Vectors Gold Miners ETF) prorazil v minulém týdnu sestupnou rezistenční linii, která se tvořila od vrcholu ze srpna 2020. Od minima z 3. března je již téměř o 20 % výše, což naznačuje, že do sektoru zlata se začínaj

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czČína otevřela zlatou bránu

  nadpis19. 4. 2021 • Čínská lidová banka, národní centrální banka státu, poskytla domácím a mezinárodním komerčním bankám povolení k dovozu velkého množství zlata. Podle zdrojů deníku South China Morning Post obeznámených s touto problematikou, to po měsíčním propadu může vést k růstu ceny zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czSkvělý týden zlata

  nadpis18. 4. 2021 • Cena zlata se zvýšila na sedmitýdenní maximum. V pátek zaznamenala největší denní zisk od poloviny prosince, když návratnost 10letých amerických vládních dluhopisů klesla pod klíčovou hranici 1,6 procenta. Také slabší dolar přispěl k větší přitažlivosti žlutého kovu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProč budoucími penězi budou zlato a stříbro

  nadpis17. 4. 2021 • S tím, jak cena bitcoinů stále roste, v kruzích kryptoměn sílí víra, že nahradí nezajištěné měny států, až selžou. Předpoklady s tímto závěrem jsou naivní a neodhalí nic o tom, jaké vlastnosti jsou pro zdravé peníze zapotřebí. Současné události zrychlují cestu papírových měn k destrukci a bude potřeba nahradit je zdravější formou peněz. Jaké tyto peníze budou rozhodne veřejnost prostřednictvím volných trhů.

  5 minut čtení na zlato.cz

  lidovky.czČeši se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  nadpis16. 4. 2021 • Irská těžební společnost IMC Exploration Group (IMC), která je jako jeden z více než 2000 akciových titulů kotovaná na Londýnské burze cenných papírů, ve čtvrtek oznámila významnou transakci s českou firmou Mineral Ventures Invest (MVI) patřící do holdingu Zlato a.s. Na základě této transakce se MVI stane majoritním akcionářem společnosti IMC a bude tak přítomna na jedné z nejstarších a největších burz ve světě, kde je kotován i tuzemský ČEZ, Komerční banka, O2 nebo Avast.

  4 minuty čtení na lidovky.cz

  kurzy.czToto je hlavní důvod výprodeje na trhu se zlatem

  nadpis16. 4. 2021 • Vývoj na trhu se zlatem vyvolává v hlavách řady investorů zmatek. Zadlužení americké vlády prudce roste a centrální banka Spojených států se drží extrémně uvolněné měnové politiky...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCentrální banky a nákupy v Indii a Číně zvedají cenu zlata

  nadpis16. 4. 2021 • Deník Financial Times přišel s rozborem aktuální situace, podle kterého zejména nákupy zlata centrálními bankami a spotřebiteli v Indii a Číně dávají naději na oživení trhu. Ten byl letos zasažen vlnou výprodeje zlatých podílů z fondů obchodovaných na burzách.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czČeši se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  nadpis15. 4. 2021 • Irská důlní a těžební společnost IMC Exploration Group (IMC), která je jako jeden z více než 2000 akciových titulů kotovaná na Londýnské burze cenných papírů (LSE, London Stock Exchange), dnes oznámila významnou transakci s českou společností Mineral Ventures Invest (MVI) patřící do holdingu Zlato a.s. Na základě této transakce se MVI stane majoritním akcionářem společnosti IMC a bude tak přítomna na jedné z nejstarších a největších burz ve světě, kde je kotován například tuzemský ČEZ, Komerční banka, O2 nebo Avast.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czZlato.cz: Češi se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  4 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czPodle banky Standard Chartered zdraží zlato na 1820 dolarů

  nadpis14. 4. 2021 • Růst ceny zlata lze odůvodnit ledačím, tentokrát za to podle ekonomického webu Market Watch může inflace v USA, která byla o dost vyšší, než experti oslovení deníkem Wall Street Journal předpokládali. Cena fyzického zlata v Londýně pak v úterý odpoledne vymazala víkendový pokles o 20 dolarů.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czProč má Austrálie zlato v Londýně

  nadpis13. 4. 2021 • Jako součást oficiálních rezervních aktiv drží Austrálie 80 tun zlata, zhruba 10 procent devizových rezerv. Druhý největší producent zlata na světě s těžbou kolem 325 tun ročně do rezerv nepřidal zlato od roku 1997 a drží se tak až na 40. místě světového žebříčku. Téměř veškeré fyzické zlato země (99,9 %) je uloženo ve Velké Británii a zbývající malé množství zlata v sídle Reserve Bank of Australia v Sydney.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czDlouhodobě nejvíc vynášejí akcie, druhé je zlato

  nadpis12. 4. 2021 • Neustálé útoky na zlato ze strany obdivovatelů kryptoměn získaly další argument. Podle zpráv z minulého týdne hodnota všech virtuálních měn dosáhla dvou bilionů dolarů, z toho bitcoinů se týká asi polovina této sumy.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato prodávalo jen Turecko

  nadpis11. 4. 2021 • Centrální banky patří mezi nejvýznamnější držitele zlata. Celkem ho mají ve svých trezorech uloženo 35 219 tun. Z toho státy používající euro včetně Evropské centrální banky drží téměř třetinu - 10 772 tun, nejvíc Německo (3362 tun) a pak Itálie (2452 tun) a Francie (2436 tun). U těchto zemí tvoří zlato víc než dvě třetiny celkových devizových rezerv.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).