ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  finex.czZlato jako pojistka při zrychlení inflace, kterou stát maže své dluhy

  Zlato jako pojistka při zrychlení inflace, kterou stát maže své dluhy25. 4. 2021 • V dnešním článku se podíváme na aktuální úroveň inflace v USA. Dost možná budeme svědky nervozity na trzích a právě inflace v tom hraje zásadní roli. Proto se zaměříme také na zlato, které plní funkci ochrany před výraznou inflací a slabým dolarem.

  1 minuta čtení na finex.cz

  kurzy.czZlato je skutečný bitcoin

  Zlato je skutečný bitcoin24. 4. 2021Zlato = skutečný bitcoin. Bitcoin = digitální zlato. To je stejná rovnice, pouze jinak zapsaná, tak jak ji používají kryptobaroni. A vyvolává jiné emoce. Teď se vás zeptám, co je lepší? Pokud jste nadšení z možností moderní techniky, pak bitcoin.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato – co všechno o něm nevíte!

  22. 4. 2021 • Jaká je cena zlata a jak se v čase měnila, v jaké formě lze zlato nakupovat a kde, popřípadě jaké další vzácné kovy existují, jsou lehce dohledatelné informace. Víte ale, proč zlato seškrábnete nehtem, proč se mince vyráběly právě ze zlata, kolik se ho za lidskou historii vytěžilo a jaké nejbizarnější věci z něho byly vyrobeny? Tušili jste, že se zlato také nachází na asteroidech, v listech rostlin nebo se dá vyrobit v laboratoři? A z čeho se budou vyrábět zlaté medaile pro olympijské hry v Tokiu?

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  finex.czZlato vyčkává na pravou chvíli – je možné, že se hodnota žlutého kovu zněkolikanásobí?

  Zlato vyčkává na pravou chvíli – je možné, že se hodnota žlutého kovu zněkolikanásobí?21. 4. 2021 • Dnešní příspěvek na zlato pojmeme obdobným způsobem jako u nedávné analýzy na stříbro, kde jsme si rozebrali důležité faktory ovlivňující budoucí cenový vývoj. Od zlata se toho totiž stále dost očekává a objevují se odhady, že by se cena zlata měla během následujících let zněkolikanásobit. Některé predikce jsou extrémně optimistické, neboť počítají se zhodnocením i o 500 %.

  1 minuta čtení na finex.cz

  lui.czZlato je druhou nejpopulárnější investicí. Už jste do něj také investovali?

  Zlato je druhou nejpopulárnější investicí. Už jste do něj také investovali?20. 4. 2021 • Míru touhy po zlatě nejen ve fyzické podobě ovlivňuje celá řada aspektů a odpověď, zda rekordní zájem z loňského roku potrvá, by určitě chtěli znát všichni obchodníci s drahými kovy, makléři a mincovny. To, co „udělalo“ loni zlato, je bezprecedentní. Trend je rostoucí, ale… jakou hranici směle vyslovit? Dvojnásobek? Každopádně jeho cena, byť může krátkodobě zakolísat, už nikdy nebude razantně klesat.

  1 minuta čtení na lui.cz

  zlaterezervy.czZlato si sáhlo na 50denní průměr (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD i CZK)

  20. 4. 2021 • V pátek však přišel rychlý výprodej a zlato nakonec v rámci týdne nad uvedenými hodnotami neuzavřelo. Cena se dotkla přesně 50denního průměru, který je aktuálně na hodnotě 1.758,67 USD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlaterezervy.czAkcie těžařů zlata podporují důležité dno na zlatě (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  Akcie těžařů zlata podporují důležité dno na zlatě (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)19. 4. 2021 • Souhrnný index těžařů zlata GDX (VanEck Vectors Gold Miners ETF) prorazil v minulém týdnu sestupnou rezistenční linii, která se tvořila od vrcholu ze srpna 2020. Od minima z 3. března je již téměř o 20 % výše, což naznačuje, že do sektoru zlata se začínaj

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czČína otevřela zlatou bránu

  Čína otevřela zlatou bránu19. 4. 2021 • Čínská lidová banka, národní centrální banka státu, poskytla domácím a mezinárodním komerčním bankám povolení k dovozu velkého množství zlata. Podle zdrojů deníku South China Morning Post obeznámených s touto problematikou, to po měsíčním propadu může vést k růstu ceny zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czSkvělý týden zlata

  Skvělý týden zlata18. 4. 2021 • Cena zlata se zvýšila na sedmitýdenní maximum. V pátek zaznamenala největší denní zisk od poloviny prosince, když návratnost 10letých amerických vládních dluhopisů klesla pod klíčovou hranici 1,6 procenta. Také slabší dolar přispěl k větší přitažlivosti žlutého kovu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProč budoucími penězi budou zlato a stříbro

  Proč budoucími penězi budou zlato a stříbro17. 4. 2021 • S tím, jak cena bitcoinů stále roste, v kruzích kryptoměn sílí víra, že nahradí nezajištěné měny států, až selžou. Předpoklady s tímto závěrem jsou naivní a neodhalí nic o tom, jaké vlastnosti jsou pro zdravé peníze zapotřebí. Současné události zrychlují cestu papírových měn k destrukci a bude potřeba nahradit je zdravější formou peněz. Jaké tyto peníze budou rozhodne veřejnost prostřednictvím volných trhů.

  5 minut čtení na zlato.cz

  lidovky.czČeši se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  Češi se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu16. 4. 2021 • Irská těžební společnost IMC Exploration Group (IMC), která je jako jeden z více než 2000 akciových titulů kotovaná na Londýnské burze cenných papírů, ve čtvrtek oznámila významnou transakci s českou firmou Mineral Ventures Invest (MVI) patřící do holdingu Zlato a.s. Na základě této transakce se MVI stane majoritním akcionářem společnosti IMC a bude tak přítomna na jedné z nejstarších a největších burz ve světě, kde je kotován i tuzemský ČEZ, Komerční banka, O2 nebo Avast.

  4 minuty čtení na lidovky.cz

  kurzy.czToto je hlavní důvod výprodeje na trhu se zlatem

  Toto je hlavní důvod výprodeje na trhu se zlatem16. 4. 2021 • Vývoj na trhu se zlatem vyvolává v hlavách řady investorů zmatek. Zadlužení americké vlády prudce roste a centrální banka Spojených států se drží extrémně uvolněné měnové politiky...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCentrální banky a nákupy v Indii a Číně zvedají cenu zlata

  Centrální banky a nákupy v Indii a Číně zvedají cenu zlata16. 4. 2021 • Deník Financial Times přišel s rozborem aktuální situace, podle kterého zejména nákupy zlata centrálními bankami a spotřebiteli v Indii a Číně dávají naději na oživení trhu. Ten byl letos zasažen vlnou výprodeje zlatých podílů z fondů obchodovaných na burzách.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czČeši se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  Češi se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu15. 4. 2021 • Irská důlní a těžební společnost IMC Exploration Group (IMC), která je jako jeden z více než 2000 akciových titulů kotovaná na Londýnské burze cenných papírů (LSE, London Stock Exchange), dnes oznámila významnou transakci s českou společností Mineral Ventures Invest (MVI) patřící do holdingu Zlato a.s. Na základě této transakce se MVI stane majoritním akcionářem společnosti IMC a bude tak přítomna na jedné z nejstarších a největších burz ve světě, kde je kotován například tuzemský ČEZ, Komerční banka, O2 nebo Avast.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czZlato.cz: Češi se zlatým dolem v Arménii směřují na londýnskou burzu

  4 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czPodle banky Standard Chartered zdraží zlato na 1820 dolarů

  Podle banky Standard Chartered zdraží zlato na 1820 dolarů14. 4. 2021 • Růst ceny zlata lze odůvodnit ledačím, tentokrát za to podle ekonomického webu Market Watch může inflace v USA, která byla o dost vyšší, než experti oslovení deníkem Wall Street Journal předpokládali. Cena fyzického zlata v Londýně pak v úterý odpoledne vymazala víkendový pokles o 20 dolarů.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).