ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  blesk.czMinkowskie: Lovci pokladů věří, že našli nacistické zlato

  nadpis5. 5. 2021 • Polští lovci pokladů věří, že učinili obrovský objev. Hodlají kopat pod palácem ve vesnici Minkowskie. Věří, že ukrývá nacistické zlato.

  2 minuty čtení na blesk.cz

  zlato.czZlato drží dobyté pozice. Ekonomika USA se ještě zdaleka nezbavila potíží

  nadpis5. 5. 2021 • Dvouměsíční růst ceny zlata narušil vzestup dolaru. Dolarový index totiž na konci týdne vzrostl o 0,3 procenta. Investoři ve Spojených státech navíc začali vlivem očekávání oživení ekonomiky USA spekulovat o zvýšení úrokové sazby. Ztratilo zlato svůj lesk?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czAmerické výnosy rostou, zlato spadlo po komentářích Yellenové

  4. 5. 2021 • V posledních několika hodinách se výnosy z desetiletých amerických dluhopisů zvýšily z 1,56 % na téměř 1,60 % (takže ceny bondů klesly). Zvýšení výnosů výrazně přispělo k poklesu ceny zlata. Již jsme mnohokrát zmínili negativní vztah mezi výnosy a zlatem v našich komentářích.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czAmerické výnosy rostou, zlato spadlo po komentářích Yellenové

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czEdmund Moy: Mincovnám dochází zlato, cena poroste

  nadpis3. 5. 2021 • Podle bývalého předsedy americké státní mincovny dochází mincovnám po světě fyzické zlato. Cena žlutého kovu podle něj v horizontu šesti měsíců vzroste.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czKrálovnina zvířata. Největší britská zlatá mince v historii už má majitele

  nadpis1. 5. 2021 • Royal Mint, britská Královská mincovna, se tento týden pochlubila s dosud největší zlatou mincí, kterou kdy ve své jedenácti set leté historii vyrobila. Jak v tomto týdnu informoval deník The Guardian, výroba mince Queen’s Beasts (Královnina zvířata) s nominální hodnotou 10 000 liber o hmotnosti deseti kilogramů a šířce 20 centimetrů trvala 400 hodin, z čehož jen její leštění zabralo čtyři dny.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czStrach z inflace popularizuje fyzické zlato

  nadpis29. 4. 2021 • O fyzické zlato projevují zájem kromě soukromých investorů i centrální banky. Například ta maďarská v poslední době nakoupila 63 tun zlata, čímž ztrojnásobila své zlaté rezervy.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czStrach z inflace popularizuje fyzické zlato

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czStrach z inflace popularizuje fyzické zlato

  29. 4. 2021 • „O fyzické zlato projevují zájem kromě soukromých investorů i centrální banky. Například ta maďarská v poslední době nakoupila 63 tun zlata, čímž ztrojnásobila své zlaté rezervy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czRůst zlata se „dočasně“ zastavil pod cenou 1.800 USD za unci (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  nadpis27. 4. 2021Zlato kleslo významněji pod 200denní průměr v únoru letošního roku. Předtím to bylo naposledy v druhé polovině roku 2018 (pokud vynecháme velmi krátkodobý propad v březnu a listopadu 2020). 200denní průměr působí často jako magnet.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  reflex.czŠlachta: Milenka premiéra řídila zemi, 150 kg zlata je na soudě v Olomouci, chceme zvláštní soudy pro korupci

  nadpis27. 4. 2021 • Spolupráci s žádnou stranou nevylučuji, s programem nám bude radit třeba exnáměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo, říká bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta. Jeho hnutí Přísaha chce představit program během několika týdnů, do té doby nechce příliš říkat detaily. Boj proti korupci a přístup „padni, komu padni“ mají ale třeba zajistit specializované soudy. Šlachta v kauze Vrbětice důvěřuje BIS a bezpečnostním složkám a nepochybuje, že za výbuchem je Rusko.

  3 minuty čtení na reflex.cz

  youradio.czRobert Šlachta: Milenka premiéra tu řídila zemi, nechala sledovat lidi, 150 kilo zlata je na soudě v Olomouci - podcast

  1 minuta čtení na youradio.cz

  zlato.czČína zvyšuje kvóty na dovoz zlata. Dodávka 150 tun žlutého kovu signalizuje návrat na předkrizové úrovně i obnovenou poptávku

  nadpis27. 4. 2021 • Čína umožnila mezinárodním bankám dovážet do země velké množství zlata. Podle zdrojů agentury Reuters doveze země během měsíce dubna a května na 150 tun zlata v ceně 182 miliard korun.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato a dolar jdou proti sobě

  nadpis26. 4. 2021 • Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  novinky.czInvestovat do zlata? Loňský výnos 25 % láká i drobné investory - Novinky.cz

  26. 4. 2021 • Za kalendářní rok 2020 si investiční zlato připsalo na burze celou čtvrtinu navíc. I krátkodobá roční investice zajistila velmi slušný výnos. Bude se loňský růst opakovat? Vyplatí se do cenného kovu vložit peníze i letos?

  2 minuty čtení na novinky.cz

  finex.czZlato jako pojistka při zrychlení inflace, kterou stát maže své dluhy

  nadpis25. 4. 2021 • V dnešním článku se podíváme na aktuální úroveň inflace v USA. Dost možná budeme svědky nervozity na trzích a právě inflace v tom hraje zásadní roli. Proto se zaměříme také na zlato, které plní funkci ochrany před výraznou inflací a slabým dolarem.

  1 minuta čtení na finex.cz

  kurzy.czZlato je skutečný bitcoin

  nadpis24. 4. 2021Zlato = skutečný bitcoin. Bitcoin = digitální zlato. To je stejná rovnice, pouze jinak zapsaná, tak jak ji používají kryptobaroni. A vyvolává jiné emoce. Teď se vás zeptám, co je lepší? Pokud jste nadšení z možností moderní techniky, pak bitcoin.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato – co všechno o něm nevíte!

  22. 4. 2021 • Jaká je cena zlata a jak se v čase měnila, v jaké formě lze zlato nakupovat a kde, popřípadě jaké další vzácné kovy existují, jsou lehce dohledatelné informace. Víte ale, proč zlato seškrábnete nehtem, proč se mince vyráběly právě ze zlata, kolik se ho za lidskou historii vytěžilo a jaké nejbizarnější věci z něho byly vyrobeny? Tušili jste, že se zlato také nachází na asteroidech, v listech rostlin nebo se dá vyrobit v laboratoři? A z čeho se budou vyrábět zlaté medaile pro olympijské hry v Tokiu?

  7 minut čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).