ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czDo dvanácti měsíců bude unce zlata za 2000 dolarů, tvrdí Joe Foster

  nadpis7. 5. 2020 • Manažer newyorského investičního fondu VanEck, který spravuje kapitál v hodnotě 49 miliard dolarů, včera zdvojnásobil svůj výhled na cenu zlata. Podle něj by mohla do příštího roku dosáhnout nového rekordu. Joe Foster se neobává prohlásit, že v příštích 12 měsících vidí ceny zlata v důsledku masivních stimulačních opatření přijímaných na ochranu globální ekonomiky na dvou tisících dolarů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  forbes.czKomentář: Nemůžete rychle investovat do zlata? Zkuste stříbro

  nadpis6. 5. 2020 • Na finančních trzích se již několik týdnů dějí věci. Akcie padají, vracejí se na pozice, aby se vydaly kdovíkam. Prožíváme učebnicové období nejistoty. Jsme jenom lidé a v obdobích nejistoty se chceme přirozeně schovat a počkat si na lepší časy.

  3 minuty čtení na forbes.cz

  forbes.czKomentář: Nemůžete rychle investovat do zlata? Zkuste stříbro

  nadpis6. 5. 2020 • Na finančních trzích se již několik týdnů dějí věci. Akcie padají, vracejí se na pozice, aby se vydaly kdovíkam. Prožíváme učebnicové období nejistoty. Jsme jenom lidé a v obdobích nejistoty se chceme přirozeně schovat a počkat si na lepší časy.

  3 minuty čtení na forbes.cz

  zlato.czPodle UBS má zlato potenciál prolomit cenu 1800 dolarů za unci

  nadpis6. 5. 2020 • UBS Investment Bank předpovídá, že cena zlata svá letošní maxima překoná, protože čím dál víc institucionálních investorů bude hledat bezpečné útočiště. Jiní analytici, včetně našeho Davida Maráška, prorokují, že cena zlata by mohla letos, nebo příští rok dosáhnout rekordu vůči americkému dolaru. Cena zlata se ale bude odvíjet od toho, jak hluboká a závažná bude recese v USA.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

  nadpis6. 5. 2020 • Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna,&

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kryptomagazin.czVlastnictví zlata před nástupem kryptoměn

  nadpis5. 5. 2020Zlato jako symbol hodnoty se táhne napříč historií lidstva. Když se během italské renesance objevilo moderní bankovnictví, došlo k přechodu na papírové peníze.

  2 minuty čtení na kryptomagazin.cz

  fxstreet.czZlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

  nadpis5. 5. 2020 • Za změnou nálad stál první záblesk světla na konci velmi dlouhého koronavirového tunelu. Ten se objevil poté, co několik evropských zemí začalo s přípravami na částečné znovuotevření ekonomiky a zároveň svitla naděje na lék na Covid-19. Tento vývoj alespoň dočasně odvedl pozornost od prudkého vzestupu nezaměstnanosti po celém světě a propadu důvěry spotřebitelů. Zároveň se začaly na trhu objevovat názory, že se blíží rychlé oživení, které by mohlo omezit dopady dosud nejhoršího kolapsu, jaký svět zažil od Velké hospodářské krize.

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  roklen24.czZlato padá, ropa stoupá. Naděje na obzoru?

  11 minut čtení na roklen24.cz

  kurzy.czVlastnictví zlata před nástupem kryptoměn

  nadpis5. 5. 2020Zlato jako symbol hodnoty se táhne napříč historií lidstva. Když se během italské renesance objevilo moderní bankovnictví, došlo k přechodu na papírové peníze, přeměnitelné na zlato. Ačkoliv peníze států již nejsou ukotveny ke zlatu, dodnes si zachoval...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  denik.czTři tuny nebo devět? Stát nechá přepočítat zásoby zlata u Zlatých Hor

  nadpis4. 5. 2020Zlato v okolí Zlatých Hor na Jesenicku nedá lidem spát. Zdejší podzemí by ho mělo ukrývat tuny. Kolik přesně, to má průzkum, který chystá provést podnik Diamo. Po letech k tomu jako první získal povolení.

  3 minuty čtení na denik.cz

  zlato.czZlato v době pandemie zdražilo, ceny ostatních komodit propadly

  4. 5. 2020 • Zatímco zlato se v době pandemie zachovalo jako bezpečný přístav a během března a dubna zdražilo o sedm procent, cena ostatních komodit výrazně ztrácela. Stříbro a platina zlevnily o více než deset procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Komoditní trh podle nich od propuknutí koronaviru zachvátil chaos. Největší propad postihl ceny ropy.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czÍrán vytahuje zlaté cihly z venezuelských trezorů

  nadpis4. 5. 2020 • Propad ceny ropy drtivě dopadá na Venezuelu. Země se proto snaží udržet v chodu z peněz získaných pleněním svých zlatých rezerv, které v době tvrdého embarga prodává spojencům, jako je například Írán.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czI přes pokles se prognózy ceny zlata dál zvyšují

  nadpis3. 5. 2020 • S příchodem května se cena zlata snížila až o 30 dolarů pod 1700 dolarů za unci. Hlavním viníkem záhadného chování zlata je pokračující skřípání dolaru, který teď drží finanční trhy jako rukojmí, uvedli analytici UOB (United Overseas Bank). Na burze však takový denní propad ceny v jednotkách procent nic katastrofálního neznamená. Duben tak zůstává pro zlato nejlepším měsícem roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProč by zlato nemohlo stát 2700 dolarů? ptá se boss U.S. Global Investors

  nadpis1. 5. 2020 • Commerzbank předpokládá, že vzestup ceny zlata podpoří snahy centrálních bank, včetně Federálního rezervního systému USA (Fed), o navýšení likvidity. I když se růst ceny zlata tento týden přibrzdil, žlutý kov se po celou dobu držel nad úrovní 1700 dolarů za unci, kam se dostal po sedmi letech.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  opojisteni.czUkradené zlaté mince: Soud zamítl žalobu na náhradu vůči pojistiteli

  nadpis30. 4. 2020 • Majitel ukradené zlaté mince „Big Maple Leaf“ v hodnotě několika milionů nemá nárok na náhradu škody ze strany pojišťovny.

  3 minuty čtení na opojisteni.cz

  roklen24.czTržby Golden Gate CZ vzrostly o 200 procent a překročily 10 miliard

  30. 4. 2020 • Společnost Golden Gate CZ a.s. prodala za první čtvrtletí letošního roku investiční drahé kovy za 875 milionů Kč. To představuje meziroční nárůst tržeb o 214 procent. Firma prodala za toto období 441,3 kg investičního zlata a 19,1 tun stříbra a 12 kg platiny.

  2 minuty čtení na roklen24.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).