ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlaterezervy.czNový zlatý standard: řádný nebo chaotický?

  nadpis22. 10. 2020 • Po mnoho let jsem psal a mluvil veřejně o vyhlídkách na nový zlatý standard. Od vzniku koronaviru a měnového chaosu, který se tím spustil, mé přesvědčení jen zesílilo. Mezinárodní měnové instituce mají na výběr. Mohou znovu zavést zlato do měnového systém

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czFirma Polyus má na Sibiři největší naleziště zlata na světě

  nadpis22. 10. 2020 • Největší ruský producent zlata, společnost Polyus, zveřejnil nový odhad rezerv ve svém ložisku Suchoj Log na Sibiři, který z něj dělá největší světové naleziště zlata podle prokázaných rezerv. Doposud byl největším nalezištěm projekt KSM firmy Seabridge Gold v Kanadě, uvedla dnes agentura Reuters. Rezervy ložiska Suchoj Log tvoří více než čtvrtinu rezerv zlata v Rusku.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ceskenoviny.czFirma Polyus má na Sibiři největší naleziště zlata na světě

  2 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  zlato.czZlato teď profituje z optimismu i pesimismu

  nadpis21. 10. 2020 • Cenu zlata podle Commerzbank aktuálně ovlivňují tři fenomény: americké rozhovory o podpoře ekonomiky, brexit a rostoucí počet případů koronavirové infekce. Pokud jde o stimulační frontu, vůdkyně demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová prohlásila, že ve sporu o nový balíček pomoci pro ekonomiku, je třeba dosáhnout kompromisu, aby byl schválen ještě před prezidentskými volbami.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czProč vsadit na drahé kovy, a ne na ropu?

  nadpis20. 10. 2020 • Nikdy v historii nebyly celosvětové úrokové sazby v tolika zemích zároveň tak razantně stlačovány k nule, navíc s obrovským nárůstem fiskálních deficitů, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky. Když k tomu připočteme vládní snahy podporovat růst rozhazováním peněz, které se pro tyto potřeby „tisknou“, vypadají vyhlídky pro drahé i některé průmyslové kovy pro 4. kvartál i následující období nadějně.

  4 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czNení pravděpodobné, že by příběh vzestupu zlata skončil

  nadpis20. 10. 2020 • Experti se rozcházejí v názorech, kam se bude cena zlata ubírat. Očekává se, že by se do konce roku mohlo obchodovat v rozmezí od 1700 do 2000 dolarů za unci, v dalších šesti měsících by se cena mohla zvýšit na 2500 dolarů. Analytici a šéfové firem obchodujících se zlatem ale říkají, že pokud žlutý kov překročí 2000 dolarů za unci, pak fyzická poptávka vyschne a další zisky budou taženy jen investiční poptávkou.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata útočí na 50denní průměr a na burze Comex nadále přetrvává poptávka po fyzickém kovu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  nadpis19. 10. 2020 • V minulém týdnu se zlato pokusilo prolomit 50denní klouzavý průměr směrem vzhůru, avšak zatím bez úspěchu. Posledních 15 obchodní dnů se zlato pohybuje v úzkém obchodním pásmu 50 bodů, kdy podpora je kolem ceny 1.880 USD a rezistence v pásmu 1.920 - 1.930

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czO ceně zlata rozhodují volby v USA

  nadpis19. 10. 2020 • Cena zlata může vyskočit až o pět procent pokud USA po volbách najedou na modrou vlnu demokratů a jejich prezidentského kandidáta Joea Bidena, uvedli analytici investiční banky JPMorgan. Podle finanční korporace Toronto-Dominion Bank by poptávka měla růst už s blížícími se prezidentskými volbami.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlata bude víc, ale stejně nezlevní

  nadpis18. 10. 2020 • Stratégové kanadské společnosti TD Securities očekávají, že zlato si po volbách povede lépe než dnes. Mnoho lidí na trhu s drahými kovy se podle nich bude obávat znehodnocení dolaru a dalších měn. A protože se inflace pohybuje od dvou procent nahoru, reálné sazby, které jsou klíčovou hnací silou ceny zlata, budou dál klesat. V příštím roce tak pomohou zvednout cenu žlutého kovu na 2100 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czŽe je zlato drahé? Srovnejte ho s akciemi!

  nadpis17. 10. 2020 • Cena zlata se letos vyšplhala nad 2 000 USD za trojskou unci a nyní se pohybuje zhruba na 1 900 USD. Za posledních pět let tak žlutý kov v amerických dolarech posílil zhruba na dvojnásobek a řada investorů může jeho současnou cenu vnímat jako přemrštěnou.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato, jednoduchá matematika

  nadpis17. 10. 2020 • John Hathaway, šéf investiční firmy Sprott, která spravuje 17 miliard dolarů a která se označuje za globálního lídra v oblasti investic do drahých kovů, ve svém obsáhlém zlatém reportu upozornil na obrovské podceňování zlata ze strany velkých hráčů trhu. Změna však může přivodit kolaps.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czMMF na své zlato nesáhne

  nadpis16. 10. 2020 • Na výroční schůzi v tomto týdnu má Mezinárodní měnový fond (MMF) na pořadu jednání o rozvíjející se světové dluhové krizi. Britská charitativní organizace Jubilee Debt Campaign (JDC) při této příležitosti navrhuje, aby MMF prodal část své zásoby zlata a pokryl splátky dluhů nejchudších zemí světa na příštích 15 měsíců.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czChystá se na kovech další růstová vlna? (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD i CZK)

  16. 10. 2020 • Na trhu se zlatem nastala v podstatě v minulém týdnu klasická formace 1-2-3, kterou proslavil známý burzovní obchodník Joe Ross. Tento vzorec (patern) je obecně známý a považuje se za silnou obchodní formaci, neboť signalizuje obrat trendu.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlaterezervy.czInvestoři ve zlatě musí přečkat „peklo“ algoritmického obchodování

  nadpis15. 10. 2020 • Všechny základní fundamenty by měly zvyšovat cenu zlata. Avšak předprogramované počítačové algoritmy nemají ohled na fundamentální fakta, neboť nakupují a prodávají digitální deriváty na kovy nabízené na Comexu

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czUzbekistán řeší pandemii zlatem

  nadpis14. 10. 2020 • V srpnu centrální banky po zhruba roce a půl víc zlata prodaly než koupily. V průběhu měsíce prodaly čistých 12,3 tuny zlata a pokračovaly v letošním trendu pomalejšího tempa akumulace ve srovnání s minulými roky. Čistý měsíční prodej není neslýchaný – od začátku roku 2016 jsme jej viděli pětkrát, i když pokles v srpnu je za toto období největší.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata i stříbra se odrazila od 100denního průměru (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD i CZK)

  14. 10. 2020 • Potvrzení nového primárního cyklu nastane tehdy, pokud se zlatu podaří uzavřít nad 50denním průměrem, který je aktuálně u spotové ceny zlata na hodnotě 1.943 USD. Ideálním potvrzením by byl ale růst ceny přes poslední významnější vrchol, který byl na úrov

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).