ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czŠvýcarsko, nebo Kajmanské ostrovy?

  nadpis13. 10. 2020 • Kam bezpečně uložit zlato? Když ve druhém čtvrtletí letošního roku pandemie a související opatření zastavily globální ekonomický růst, dovoz zboží na Kajmanské ostrovy propadl téměř o třetinu. Pokles ovlivnil všechny druhy zboží, kromě jednoho: zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  warengo.comCo čeká zlato v případě Bidenova vítězství?

  13. 10. 2020 • Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám.

  4 minuty čtení na warengo.com

  kurzy.czKrizové portfolio? Drahé kovy nebo nemovitostní fondy mohou přinést své ovoce i v době 13% propadu české ekonomiky

  12. 10. 2020 • Mnozí ekonomové varují, že nejtěžší následky krize v podobě nárůstu podnikových dluhů, uzavírání firem či nezaměstnanosti ještě přijdou – u nás i na světě. Investoři sázející na další akciovou rally tak mohou zaplakat.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  roklen24.czZlato, inflace a boj o americké prezidentské křeslo

  nadpis12. 10. 2020Zlato i stříbro dosáhly v prvních třech kvartálech letošního roku dobrých výsledků (zlato +21 %, stříbro +27 %). Je navíc čím dál pravděpodobnější, že si dobře povedou i nadále. Jedním z hlavních důvodů, proč si to myslíme, je riziko inflace a po tom, co se událo ve Washingtonu, si právě toto riziko zaslouží zvýšenou pozornost. Trumpův nepřesvědčivý výkon v první prezidentské debatě a jeho následující onemocnění Covidem-19 dál zvýšily Bidenův náskok v předvolebních průzkumech

  3 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czNěmecko ve zlatém rauši

  nadpis12. 10. 2020 • Nikdo nekupuje tolik zlata jako Němci. Tamní obchodníci s drahými kovy očekávají vůbec nejlepší rok. Negativní úrokové sazby a obavy z návratu inflace přivedly i drobné německé investory k drahých kovům. Nikde na světě se v první polovině roku 2020 neprodalo víc zlata než v Německu. Jak bezpečná je ale sázka na to, že ceny zlata budou i nadále růst?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  podnikovyzpravodaj.czObchodujte se zlatem

  nadpis12. 10. 2020 • Máte peníze? Pokud ano, neměli byste zapomínat ani na jejich rozumné investování. Protože jenom tak na těchto neproděláte kvůli nestabilnímu trhu.

  1 minuta čtení na podnikovyzpravodaj.cz

  kurzy.czGraf dne: Technická situace na zlatě naznačuje pokračování růstu komodity

  nadpis12. 10. 2020 • Cena zlata se v pátek dostala poprvé po třech týdnech nad úroveň 1930 dolarů za unci. K růstu kovu pomohly fundamenty. Stimul v USA sice dosud schválen nebyl, ovšem prezident Trump v pátek řekl, že chtěl o mnoho větší stimul, než mu demokraté nabídli. ...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato jako akcie: méně jistoty větší výnosy

  nadpis11. 10. 2020Zlato se nyní stále častěji obchoduje s akciemi než proti akciím. To naznačuje, že v současném prostředí je zlato méně zajištěním a spíš nahrazuje úrokové sazby, tvrdí studie globální investiční korporace a největšího správce fondů na světě BlackRock, která spravuje 7,4 bilionů dolarů. A to během pandemie si vystrašení investoři jeden bilion vybrali.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  forbes.czZlato je opět v kurzu a jeho dosud nevytěžené zásoby se rapidně ztenčují. Jak moc to vadí?

  nadpis9. 10. 2020 • Ke zlatu se investoři zpravidla upínají v jeden konkrétní okamžik: v dobách nejistoty, a tedy v dobách, jako je tato. Ačkoliv se chvíli zdálo, že by se hospodářství eurozóny mohlo z koronavirové nákazy oklepat relativně rychle, nedávný projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové o výhledech ekonomiky na následující měsíce naděje zchladil.

  3 minuty čtení na forbes.cz

  fxstreet.czInvestiční jistota

  nadpis9. 10. 2020 • Rychle a bezpečně uložit peníze, aby nedevalvovaly. To je cíl. Cesta vede nákupem fyzického zlata. V první polovině letošního roku vzali lidé prodejny a e-shopy doslova útokem. Řeč je o cihlách, slitcích i mincích. Prodejci zažili žně, zlato je jistotou v době nestability. Dění, politiky i ekonomiky. Bylo a bude jím vždy.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czCo čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

  9. 10. 2020Zlato i stříbro dosáhly v prvních třech kvartálech letošního roku dobrých výsledků (zlato +21 %, stříbro +27 %). Je navíc čím dál pravděpodobnější, že si dobře povedou i nadále. Jedním z hlavních důvodů, proč si to myslíme, je riziko inflace a po tom, co se posledním týdnu událo ve Washingtonu, si právě toto riziko zaslouží zvýšenou pozornost. Trumpův nepřesvědčivý výkon v první prezidentské debatě a jeho následující onemocnění Covidem-19 dál zvýšily Bidenův náskok v předvolebních průzkumech.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czCo čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

  66 minut čtení na kurzy.cz

  kurzy.czVelké banky prodaly své zlato

  nadpis9. 10. 2020 • Po studiu na záhřebské univerzitě se vypracoval v respektovaného obchodníka s dlouhou pracovní historií v odvětví finančních služeb. Zkušený finanční a investiční analytik vlastnící Advanced CySEC Certification je od roku 2019 managementu zodpovědný za řízení portfolia ve společnosti BCM Begin Capital Markets CY Ltd. Zároveň je hlavním analytikem brokera CapitalPanda.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czSpekulanti snižují své sázky na růst zlata

  nadpis8. 10. 2020 • Sledování pravidelného COT reportu může někdy napovědět, jak aktuálně velcí hráči přemýšlejí nad dalším vývojem některých komodit. V pátek zveřejněný COT report ukázal, že velcí spekulanti na zlatě začali méně sázet na další růst zlata a stagnující cena napovídá, že růstu možná nepomůže ani další fiskální stimulus z USA. Zlato se začátkem týdne drží těsně nad 1900 dolary za trojskou unci.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  cryptosvet.czCena zlata neprorazila trendovou linii rezistence, býci potřebuji nabrat sílu

  nadpis8. 10. 2020 • Cena zlata včera dala krátkodobý medvědí signál, když prolomila support 1895 USD a nemohla se udržet nad 1900 USD. Jak už jsme mnohokrát řekli, úroveň 1900 USD je důležitá křižovatka, protože kdysi byla klíčovým supportem a teď je klíčovou rezistencí. Býci se musí držet nad ní.

  2 minuty čtení na cryptosvet.cz

  zlato.czHypermarket Costco začal prodávat zlaté cihly

  nadpis8. 10. 2020 • Nen í to věc, která by byla na týdenních nákupních seznamech domácností, ale hypermarketový gigant Costco přesto začal vedle každodenních potravin nabízet i zlaté a stříbrné cihly. Specialista na hromadné nákupy, běžně známý spíše pro svou filozofii „čím víc koupíš, tím levněji to pořídíš“, nabízí půlkilové cihličky zlata za 24 500 liber (730 370 korun).

  3 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).