ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czRumunsko chce stáhnout ze zahraničí téměř veškeré zlaté rezervy

  nadpis4. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  echo24.czRumunsko „na dně“? Stát chce stáhnout ze zahraničí téměř veškeré zlaté rezervy

  nadpis2. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na echo24.cz

  lidovky.czRumunsko chce stáhnout ze zahraničí své zlaté rezervy. Důvodem může být prázdná státní pokladna

  nadpis2. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na lidovky.cz

  fxstreet.czTechnická analýza: Zlato

  1. 3. 2019 • Cenový vývoj na zlatě byl v uplynulém týdnu zvláště zajímavý. Zlato dokázalo vzrůst až k horní limitě trojúhelníkové formace, kterou buduje už několik let. Tento drahý kov podpořil zápis z posledního zasedání Fedu a zároveň některá vyjádření členů FOMC o překážkách dalšího růstu sazeb. Výběr zisků však srazil ceny zlata na konci týdne až o 40 dolarů. Pokud se podíváme na uptrend, kterým zlato prochází už od listopadu, neměla by nás ani vyšší korekce překvapit. Zlato se aktuálně přiblížilo zpět úrovni supportu na 1 300 dolarech, kde se také nachází 23,6 % retracement posledního růstového impulsu.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czRozhovory nejisté, zlato vyčkává

  nadpis1. 3. 2019 • Cena zlata ve středu dočasně klesla, a to navzdory rostoucí nejistotě ohledně vyhlídky na obchodní dohodu mezi Čínou a USA. Opce na nákup papírových derivátů zlata v divizi Comex Newyorské obchodní burzy den předtím klesly o 0,1 % na 1319,75 dolarů za unci. Během následujícího dne se však zlato o 0,3 % pozvedlo a vrátilo se na svou v poslední době stabilní cenu v okolí 1325 dolarů za unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czOdvezli osm tun venezuelského zlata

  nadpis1. 3. 2019 • Nejméně osm tun zlata v minulém týdnu zmizelo z trezoru Venezuelské centrální banky. Agentuře Reuters to potvrdil jak jeden opoziční zákonodárce, tak i tři vládní zdroje. Podle všeho jde o důsledek zoufalého nedostatku deviz v souvislosti s utahováním sankcí na vládu prezidenta Nicolase Madura.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ahaonline.czHledač pokladů s detektorem: Našel valouny ryzího zlata

  nadpis28. 2. 2019 • Neuvěřitelné štěstí měl amatérský hledač pokladů, který našel u Vodňan dva valouny zlata o váze 15,4 a 10,3 gramu. Vzácný nález skončil v Prácheňském muzeu a od dnešního dne je přístupný veřejnosti.

  1 minuta čtení na ahaonline.cz

  sputniknews.comMédia: Maduro vyvezl osm tun zlata z venezuelské centrální banky

  nadpis28. 2. 2019 • Venezuelský prezident Nicolás Maduro před dvěma týdny obvinil britskou centrální banku z toho, že zmrazila kolem 80 tun venezuelského zlata. Opozice přitom obviňuje Madura, že nelegálně prodal zlato z rezerv centrální banky země.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  kurzy.czPárty na zlatu zatím končí

  nadpis28. 2. 2019 • Na konci minulého roku byla podle investiční společnosti Pictet poptávka po zlatu silná, výrazně vzrostla zejména ze strany výrobců šperků a investorů.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  halonoviny.czZájem o zlato přiživují obavy z krize - Haló noviny

  nadpis28. 2. 2019 • Světová rada pro zlato. Za rostoucí poptávkou stojí podle expertů hlavně nákupy centrálních bank a vysoká poptávka drobných investorů. Ti loni nakoupili 1090 tun zlata ve formě mincí a cihel.

  1 minuta čtení na halonoviny.cz

  zlato.czZlatem proti inflaci

  nadpis28. 2. 2019 • Bankovní dům JPMorgan Chase upozornil investory, aby nepodceňovali dlouhodobá inflační rizika a nepřehlíželi zlato jako pojistku proti inflaci. Ve zprávě zveřejněné minulý týden uvedl analytik JPMorgan John Normand, že cenné papíry chráněné proti inflaci a zlato zůstávají v prostředí stoupající inflace nejodolnější zárukou.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato jako ochrana Ruska před sankcemi

  nadpis27. 2. 2019 • Rusko přestalo vyvážet zlato. Veškerou těžbu podle serveru uawire.org nakupuje ruská centrální banka kvůli obavám z dalších amerických sankcí. Rusko podle ministerstva financí v loňském roce vyprodukovalo 314,42 tun zlata, což je o dvě procenta více než v roce 2017.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  irozhlas.czSesuv půdy na ilegálním zlatém dole zavalil pod zemí 60 lidí, jeden člověk zemřel

  nadpis27. 2. 2019 • „Když na místě těžily zlato desítky lidí, trámy a podpůrné desky, které používali, se zlomily kvůli nestabilní půdě a četným důlním štolám,“ uvedl mluvčí úřadu Sutopo Purwo Nugroho.

  1 minuta čtení na irozhlas.cz

  eurozpravy.czSesuv půdy v Indonésii uvěznil desítky lidí, sedm zabil

  2 minuty čtení na eurozpravy.cz

  seznamzpravy.czV Indonésii se zřítil ilegální důl na zlato a zavalil 60 lidí, neštěstí si vyžádalo zatím tři oběti

  1 minuta čtení na seznamzpravy.cz

  eurozpravy.czBahno a kamení zavalilo 60 lidí v dole na Sulawesi, nejméně jeden mrtvých

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czZlato vydělalo na oslabení dolaru

  nadpis26. 2. 2019 • Cena zlata v pondělí vzrostla, protože dolar proti čínskému juanu oslabil poté, co americký prezident Donald Trump odložil zvýšení cel na čínské zboží. Juan dokonce posílil na svou nejvyšší úroveň od poloviny července. Silný juan zároveň pro největšího světového spotřebitele zlata – Čínu – žlutý kov zlevňuje.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czRostoucí riziko ekonomické krize zvedá poptávku po zlatě

  26. 2. 2019 • Globální poptávka po zlatě v roce 2018 stoupla v porovnání s předchozím rokem o 4,4 %. Celkem se vloni na celém světě prodalo 4 345 tun zlata. Za rostoucí poptávkou stojí zejména nákupy centrálních bank a vysoká poptávka drobných investorů. Ti v minulém roce nakoupili 1 090 tun zlata ve formě mincí a cihel. Nákupy zlatých mincí zaznamenaly meziroční nárůst o výrazných 26 % na 236 tun, což je nejvyšší celosvětově prodaný objem za posledních 5 let. Zájem o zlaté cihly byl vloni stejný jako v roce…

  3 minuty čtení na roklen24.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).