ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czČína opět přidala do rezerv tuny zlata

  12. 3. 2019 • Nejnovější údaje Čínské lidové banky, centrální banky země, uvádějí, že v únoru zvýšila své zlaté rezervy o 9,95 tuny. Nárůst zlata v devizových rezervách Čína začala oznamovat teprve před třemi měsíci, ale většina západních analytiků jim stejně nedůvěřuje.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czTéměř celá roční ruská těžba zlata směřuje do státních rezerv

  nadpis11. 3. 2019 • Dnešní globální svět skrývá množství rizik a problémů, které neustále přibývají a bohužel se neřeší. Od ekonomiky po geopolitiku, problémy jsou všude. Veškeré tyto rizikové oblasti se následně promítají...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czVrhněme se na „zlato“, které utíká z Číny

  8. 3. 2019 • „Od počátku devadesátých let až do prvního desetiletí nového tisíciletí se zdálo, že Čína prostě nedělá chyby. Její ekonomika rostla ostrým tempem, její společnosti zabíraly podíl na globálním trhu, její politický systém byl sice autoritářský, ale jevil se stabilní,“ píše na stránkách Bloombergu známý ekonom Noah Smith.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czVrhněme se na „zlato“, které utíká z Číny

  nadpis8. 3. 2019 • „Od počátku devadesátých let až do prvního desetiletí nového tisíciletí se zdálo, že Čína prostě nedělá chyby. Její ekonomika rostla ostrým tempem, její společnosti zabíraly podíl na globálním trhu, její politický systém byl sice autoritářský, ale jevi...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czOtázky na zlato pobavily kanadského premiéra

  nadpis8. 3. 2019 • Kanadský premiér Justin Trudeau se nečekaně objevil na konferenci Prospectors and Developers Convention, která se konala v Torontu. A první věc, na níž se ho účastníci konference ptali, když vstoupil, bylo: Kam směřují ceny zlata?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  tyden.czSpolečnost Golden Gate CZ prodala zlato a stříbro za 1,6 miliardy

  nadpis7. 3. 2019 • Společnost Golden Gate CZ prodala v roce 2018 investiční zlato a stříbro za 1,6 miliardy korun. Představuje to meziroční nárůst tržeb o čtyři procenta. V roce...

  2 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czDolar i zlato posílily

  nadpis7. 3. 2019 • Cena zlata i všech burzovních papírových derivátů od jeho ceny odvozených se ve středu ráno zotavila a začala mírně stoupat. Celý proces začal v Asii a přes Evropu zasáhl i Ameriku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czJeště letos bude zlato za 1500 dolarů, tvrdí Tucker

  nadpis7. 3. 2019 • Ředitel kanadské investiční společnosti Metalla Royalty & Streaming E. B. Tucker předpovídá, že letos dosáhne cena unce zlata pravděpodobně na 1500 amerických dolarů. Současný propad ceny zlata jakoby nebral vůbec vážně, když poznamenal, že jsme jen pár dolarů od zlatého vrcholu roku 2019.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czAustrálie vytěžila rekordní množství zlata

  nadpis6. 3. 2019 • Hodnota aktuální celkové produkce se odhaduje na 17,3 miliardy AUD (276 miliard CZK). V posledních třech čtvrtletích bylo vyprodukováno vždy přes 80 tun zlata.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czZlato prohrálo bitvu, ale ne válku

  nadpis6. 3. 2019Zlato je v defenzívě, ale boj ještě není u konce. Těmito slovy charakterizoval analytik makléřské společnosti Forex Times (FXTM) Lukman Otunuga současnou situaci na trhu se zlatem, po čtyřicetidolarovém propadu jeho ceny na přelomu týdne.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  reflex.czNelegální těžba zlata na Filipínách aneb Smrtící ponor do bahna pro kousek blyštivého kovu

  nadpis5. 3. 2019 • Byl jsem svědkem toho, že lidé pro kousek vytěženého zlata jsou ochotni zajít velmi daleko. Nebo spíš hluboko. Filipínští muži se noří několik metrů pod hladinu vody, kutají v blátivých štolách a se životem je spojuje jen tenká hadička a nevýkonný vzduchový kompresor. Odměna za smrtelně nebezpečnou práci je doslova žebrácká.

  8 minut čtení na reflex.cz

  zlato.czAmerická armáda údajně převzala 50 tun islamistického zlata

  nadpis5. 3. 2019 • Zbývající skupiny bojovníků Islámského státu na severovýchodě Sýrie čelí bezprostřední porážce. Stále častěji se tak objevuje otázka, zda právě tam není, nebo nebyl ukrytý zlatý poklad někdejšího chalifátu. Blogerský web Zero Hedge přišel s informací, že Spojené státy údajně daly islamistům nabídku, kterou nebylo možné odmítnout: zlato, nebo život.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  tyden.czKe stému výročí zavedení československé měny vydala ČNB zlatou minci

  nadpis5. 3. 2019 • Česká národní banka v úterý vydala k výročí 100 let zavedení československé měny pamětní zlatou minci v hodnotě 10 tisíc korun.

  1 minuta čtení na tyden.cz

  parlamentnilisty.czČNB slaví výročí 100 let od zavedení československé měny zlatou mincí v hodnotě 10 000 Kč

  4 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  novinky.czČNB vydala zlatou minci ke stému výročí československé měny

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czČNB vydala zlatou minci k 100. výročí československé měny

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czČNB oslaví výročí 100 let měny zlatou mincí v hodnotě 10 000 Kč

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  aktualne.czDalší mince k výročí koruny je na trhu. I když je pamětní, zájem je mimořádný

  6 minut čtení na aktualne.cz

  eurozpravy.czČNB vydala zlatou minci k 100. výročí československé měny

  2 minuty čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czTěžař zlata Newmont odmítl nabídku na převzetí rivalem Barrick

  nadpis5. 3. 2019 • Vedení americké těžařské společnosti Newmont Mining včera odmítlo nabídku na převzetí podniku kanadským konkurentem Barrick Gold za téměř 18 miliard dolarů (zhruba 400 miliard Kč) v akciích. Spojení podniků by podle agentury Bloomberg vytvořilo největšího těžaře zlata na světě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSpekulanti vybírají zisky

  nadpis5. 3. 2019 • Aby zlato z týdne na týden oslabilo o padesát dolarů není náhoda. Podle analytiků za to může především kritika prezidenta USA kvůli příliš silnému dolaru. Jak informovala agentura Reuters americký prezident Donald Trump znovu kritizoval zvýšování úrokových sazeb americké centrální banky a tím i posilování dolaru. To sice americkou měnu oslabilo, ale s ním se netradičně svezlo i zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).