ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  patria.czZlato je na pětiletém maximu, unce je za více než 1380 dolarů

  nadpis20. 6. 2019 • Cena zlata se dnes vyšplhala na více než pětileté maximum nad 1380 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Reaguje tak na slábnoucí dolar a na nižší výnosy státních dluhopisů po středečním náznaku americké centrální banky (Fed), že by případně mohla snížit úroky.

  1 minuta čtení na patria.cz

  fxstreet.czKomodity: Cena zlata je na pětiletém maximu

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  ceskenoviny.czZlato je na pětiletém maximu, unce je za více než 1380 dolarů

  2 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  ihned.czCena zlata je na pětiletém maximu, unce stojí více než 1380 dolarů. Za jeden den podražilo o dvě procenta

  2 minuty čtení na ihned.cz

  penize.czCena zlata je nejvyšší za posledních šest let

  1 minuta čtení na penize.cz

  zlato.czZlato je na pětiletém maximu, unce je za více než 1380 dolarů

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fio.czZlato ve čtvrtek dosáhlo svého nového pětiletého maxima

  1 minuta čtení na fio.cz

  patria.czAkciové futures a zlato po Fedu rostou, dluhopisy s dolarem ztrácejí půdu pod nohama

  20. 6. 2019 • Velké západoevropské burzy zahájí dnešní obchodování v plusu. Euro po dvoudenním zasedáním měnového výboru amerického Fedu navyšuje zisky, zlato se už v asijském obchodování vyhouplo na 5leté maximum a americké desetileté výnosy se propadly pod 2 %.

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlato.czZa rok touto dobou...

  nadpis19. 6. 2019 • Stále stoupající ceny akcií byly po většinu letošního roku jakousi pokličkou na ceně zlata, ale to by se mohlo změnit. Manažeři australského fondu Incrementum věří, že jsme vstoupili do rané fáze růstového trhu se zlatem, i když nečekají snadnou cestu vzhůru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czBank of America prognózuje 1400 dolarů za unci zlata

  18. 6. 2019 • Analytici Bank of America Merrill Lynch zopakovali svou prognózu, podle které by cena zlata letos mohla přeskočit hranici 1400 dolarů za unci, protože geopolitická a obchodní nejistota podvazuje globální ekonomický růst. Konec čínsko-americké obchodní války je totiž v nedohlednu. Čína před americkými požadavky necouvne, protože chce být také velká. A tak jediným vítězem by se mohlo stát zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato je každým dnem lesklejší

  nadpis17. 6. 2019Zlato minulý týden dobře začalo a ještě lépe skončilo. Páteční poptávková cena už dopoledne dosáhla na 1356 dolarů za troyskou unci. Podle serveru FX Street za to mohou zprávy o geopolitickém napětí na Blízkém východě. Napadení tankerů u Hormuzského průlivu (klíčová vodní cesta pro ropu z Perského zálivu) zvýšilo cenu ropy i napětí mezi USA a Íránem.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata zaznamenala 14měsíční maximum kvůli Blízkému východu

  nadpis17. 6. 2019 • Cena zlata se během pátečního obchodování vyšplhala na 14měsíční maximum, když překročila 1358 dolarů za troyskou unci. Vzhůru ji tlačí napětí na Blízkém východě a obavy o vývoj ekonomiky ve Spojených státech a Číně.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  cfoworld.czCelosvětová poptávka po zlatě vzrostla v prvním čtvrtletí o 7 %

  nadpis14. 6. 2019 • Globální poptávka po zlatě podle údajů Světové rady pro zlato v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 7 %. Především díky zájmu centrálních bank se během prvního kvartálu roku 2019 na celém světě prodalo 1 053 tun zlata. Nákupy investorů za první tři měsíce vzrostly o 3 % na 298,1 tun, zájem o obchodovatelné fondy kryté zlatem vzrostl meziročně dokonce o 49 %. S rostoucí nervozitou na světových trzích bude podle odborníků cena zlata i přes občasné výkyvy dlouhodobě růst.

  3 minuty čtení na cfoworld.cz

  e15.czCena zlata se vyšplhala na roční maximum. Může za to pnutí na Blízkém východě

  nadpis14. 6. 2019 • Napětí na Blízkém východě vzrostlo poté, co se dva ropné tankery plující v blízkosti strategicky významného Hormuzského průlivu ve čtvrtek staly terčem útoku. Spojené státy z incidentu obvinily Írán, který to ale odmítá.

  1 minuta čtení na e15.cz

  tyden.czHledač kovů našel vzácnou minci. Prodala se za 13 milionů korun

  nadpis14. 6. 2019 • V Londýně byla na začátku měsíce za 460 tisíc liber v aukci prodána 1700 let stará a velmi vzácná zlatá římská mince, kterou našel na poli v anglickém hrabství...

  1 minuta čtení na tyden.cz

  zlato.czZlaté signály

  nadpis14. 6. 2019 • Cena zlata ve středu opět stoupla. Hlavním důvodem má být přetrvávající nejistota ve vývoji čínsko-amerických obchodních vztahů. Podle serveru Investing.com nejistota i nadále poskytuje podporu pro zlato. A má-li cena zlata signalizovat nějaké potíže v ekonomice, zcela jistě se něco děje. Nebo si to trhy alespoň myslí.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína opět nakoupila zlato

  nadpis13. 6. 2019 • Čína pravděpodobně v důsledku nejasných vyhlídek pokračující obchodní války s USA v kombinaci s očekáváním nižšího ekonomického růstu navyšuje své nákupy zlata. Podle deníku The Star přidala Čínská lidová banka do svých devizových rezerv zlato již šestý měsíc v řadě. Snaží se tak diverzifikovat své portfolio.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czOkamura (SPD): ČNB naše zlaté zásoby trestuhodně rozprodávala a rozprodává pod cenou

  nadpis12. 6. 2019 • Nedávno jsem psal o důležitosti zlatých rezerv pro zdravé a suverénní národní hospodářství. Zajímavé je, že tuto cestu podporuje i Rusko, které podle Světové rady pro zlato (WGC) od ledna do března včetně koupilo rekordních 55,3 tuny drahého kovu. Ruské státní zlaté rezervy tak dosáhly 2168 tun zlata. Česká republika má nyní ubohých 8,8 tuny, protože ČNB naše zlaté zásoby trestuhodně rozprodávala a rozprodává pod cenou… Hnutí SPD říká, že je lepší, když jsme nezávislí a když nemusíme být závislí na papírcích, které tiskne americká či unijní centrální banka.

  4 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  kurzy.czPoměr zlato / stříbro atakuje úroveň 90

  nadpis11. 6. 2019 • Stále pozorujeme rozevírající se nůžky mezi zlatem a stříbrem, kdy se poměr neustále zvyšuje a k nákupu jedné unce zlata potřebujeme stále více uncí stříbra. Není to tak dávno, kdy byl ještě poměr ...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato opět dražší než palladium

  nadpis11. 6. 2019 • Nervozita kvůli možnému nástupu globální recese a celosvětový pokles prodeje automobilového benzinu přinesly propad ceny palladia. Cenové pozice palladia a zlata se opět obrátily ve prospěch žlutého kovu. Poptávka po stříbrošedém palladiu však zůstává silná, ale jeho cena je mnohem volatilnější než cena zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czAkcie pokračují v růstu a tlak na dluhopisy polevil. Zlato ale ztrácí dál

  11. 6. 2019 • USA s Čínou si vyměnily pár méně vlídných poznámek týkajících se obchodního sporu, ale na hlavní trhy to nemělo viditelný vliv. Nejprve americký prezident prohlásil, že ihned zavede nová cla v případě, že se s ním čínský protějšek nesetká na G20.

  1 minuta čtení na patria.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).