ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  sputniknews.comPůvod zlata byl nalezen ve vesmíru

  Původ zlata byl nalezen ve vesmíru22. 3. 2018 • V srpnu 2017 astronomové zaznamenali explozi v téměř neznámé galaxii NGC 4993. Výzkum tohoto výbuchu pomohl vědcům vysvětlit původ zlata na Zemi, informovala televize RT.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  kurzy.czHedžové fondy sázejí na vzestupný trend zlata, zatímco cena stříbra vykazuje sestupnou tendenci

  Hedžové fondy sázejí na vzestupný trend zlata, zatímco cena stříbra vykazuje sestupnou tendenci22. 3. 2018 • Obchodníci hedžových fondů zaujali v polovině února medvědí pozice na stříbro. Začátkem března, v den nástupu nového šéfa FEDu Jeroma Powella, ceny stříbra klesly o 3,1 % ve srovnání s hladinou, na které se pohybovaly k 1. lednu 2018.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czTěžař McEwen: Cena zlata letos dosáhne 1800 dolarů

  Těžař McEwen: Cena zlata letos dosáhne 1800 dolarů22. 3. 2018 • Kam půjde cena zlata v roce 2018? Rob McEwen, předseda správní rady a hlavní majitel kanadské těžební firmy McEwen Mining s působností v Argentině, USA a Mexiku věří, že cena zamíří výš. Frank Holmes, generální ředitel investiční společnosti U. S. Global Investors, v TV rozhovoru pro Kitco News je skromnější ve svém odhadu. Domnívá se, že cena stoupne na 1500 dolarů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  tyden.czPuncovní úřad: Trh se zlatými šperky stagnoval

  Puncovní úřad: Trh se zlatými šperky stagnoval21. 3. 2018 • Trh se šperky loni stagnoval. Puncovní úřad opatřil ochrannou známkou 940 tisíc zlatých šperků, stejně jako o rok dříve. Počet stříbrných šperků označených...

  2 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czTrh se zlatými šperky loni stagnoval

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNejvětší zlatý nuget váží přes 60 kilo

  Největší zlatý nuget váží přes 60 kilo21. 3. 2018 • Lidé se naučili kutat zlato před staletími. Nejstarší známé zlaté artefakty byly nalezeny na pohřebišti ve Varně na území dnešního Bulharska. Hroby údajně pocházejí z roku 4200 př. n. l., což dokazuje, že těžba zlata může mít historii dlouhou i 7000 let. Zlato se často nachází v podobě nugetů, což jsou roztodivné jakoby krystalické tvary horniny spojené s rudou.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRafinerie souhlasí s pokutou

  Rafinerie souhlasí s pokutou21. 3. 2018 • Vlastník texaské rafinerie zlata firma Elemetal souhlasila s pokutou 15 milionů dolarů poté, co její tři bývalí zaměstnanci byli odsouzeni za praní špinavých peněz ve výši 3,6 miliardy dolarů. Případ se týkal pašování ilegálně vytěženého zlata z Peru, napsal americký deník Seattle Times.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatý poklad Venezuely se ztenčil

  Zlatý poklad Venezuely se ztenčil20. 3. 2018 • Hodnota venezuelského zlatého pokladu se v roce 2017 meziročně snížila o 14 procent. Vyplývá to z finančního výkazu centrální banky. Zlato přitom představuje téměř 70 procent devizových rezerv země, které na konci roku 2017 činily 9,665 miliardy dolarů. Hodnota venezuelského měnového zlata činila ke konci prosince minulého roku 6,626 miliardy dolarů, uvedla podle nejnovějších oficiálních informací agentura Reuters.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  denik.czV muzeu zlatých dolů se představuje i stříbrná minulost

  V muzeu zlatých dolů se představuje i stříbrná minulost19. 3. 2018 • Jílové u Prahy – Hornická minulost regionu na pomezí Prahy-západ, Benešovska a Příbramska je jedním ze stěžejních témat, která připomíná expozice v Regionálním muzeum v Jílovém u Prahy. Od víkendu se tam však lze seznámit i s tím, jak se kutalo v jiném zlatonosném (a hlavně stříbronosném) regionu.

  5 minut čtení na denik.cz

  kurzy.czZasedání FEDu přinese krátkodobý pokles cen zlata a stříbra

  Zasedání FEDu přinese krátkodobý pokles cen zlata a stříbra19. 3. 2018 • Obchodní ředitel GOLDEN GATE CZ a.s. je jedním ze zakladatelů společnosti. Obchodu se věnuje více než deset let a má rozsáhlé zkušenosti z investičního poradenství. Zlato je podle něj cestou ke svobodě a nezávislosti.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czRekordní americké exporty zlata od roku 2001

  Rekordní americké exporty zlata od roku 200119. 3. 2018 • Ve světě stále platí pravidlo, že zlato a drahé kovy míří ve velkém množství na východ. Jako kdyby zlato a ostatní drahé kovy neměly pro západní země žádnou velkou váhu, jejich zraky se ubírají...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czBlíží se zlatý věk

  Blíží se zlatý věk19. 3. 2018 • Globální nabídka zlata oslabuje a investoři očekávají vyšší ceny. Pokles dodávky nového zlata na trh v roce 2017 byl nejvyšší od roku 2008. Pokud se zásoby zlata opravdu tenčí, předpovídají odborníci zlatu špičkové období.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czAmerický stát Wyoming zrušil veškerá zdanění na zlato a stříbro

  Americký stát Wyoming zrušil veškerá zdanění na zlato a stříbro16. 3. 2018 • Ve skutečnosti jsou bankovky Federálního rezervního systému ´falešnými penězi´, jelikož nesou riziko protistrany. Obnova zlata a stříbra jako peněz vyřeší mnohé z problémů, které vidíme v souvislosti s inflací a rostoucím stítním dluhem.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlaterezervy.czZapomeňte na bitcoin a kryptoměny, zlato je základní globální měnou

  Zapomeňte na bitcoin a kryptoměny, zlato je základní globální měnou16. 3. 2018 • Skrze online aplikaci mohou klienti společnosti naplnit svůj účet penězi, jenž jsou následně převedeny do zlata. Spotřebitelé pak mohou používat debetní (platební) kartu ke každodenním nákupům a platit tak zlatem elektronicky.

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czTýden nákupů

  Týden nákupů16. 3. 2018 • Pokud by nedávná historie měla sloužit jako manuál, příští týden by mohl znamenat významnou nákupní příležitost pro investory do zlata. „Pět výkyvů, které jsme dosud v současném cyklu zaznamenali, vyústilo ve stejném vzorci. Nejprve došlo k výprodejům zlata a po oznámení centrální banky USA, že zvyšuje úrokové sazby, pak jeho cena zase stoupla,“ konstatoval šéf komoditní strategie Saxo Bank Ole Hansen.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  sputniknews.comZ ruského letadla se na přistávací dráhu vysypalo 172 zlatých cihel (FOTO)

  Z ruského letadla se na přistávací dráhu vysypalo 172 zlatých cihel (FOTO)15. 3. 2018 • Na internetu byly zveřejněny snímky z přistávací dráhy letiště ruského Jakutsku, jež bylo zasypané předměty podobajícími se zlatým cihlám. Podle prvních zpráv je letoun An-12 měl dopravit do finančního podniku v Krasnojarsku.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  ceskenoviny.czJakutsk ovládla zlatá horečka, lidé hledají vysypané cihly

  2 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  zlato.czNad Jakutskem padalo z letadla zlato

  1 minuta čtení na zlato.cz

  refresher.skZ ruského lietadla na dráhe povypadávalo zlato za 370 miliónov dolárov. Až 3 tony tehličiek sa povaľovali po zemi kvôli poškodenej kľučke

  1 minuta čtení na refresher.sk

  blesk.czZ letadla padaly zlaté cihly: Rusko podezírá posádku letadla

  1 minuta čtení na blesk.cz

  sputniknews.comZlatý déšť v Jakutsku se ukázal jako nezlatý

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  nova.czV Rusku z nebe pršely zlaté cihly a drahokamy, pokryly ranvej!

  1 minuta čtení na nova.cz

  idnes.czZ letadla nad Jakutskem padaly zlaté cihly. Letiště střeží policie

  1 minuta čtení na idnes.cz

  sputniknews.comObjevilo se video z letounu, který rozsypal v Jakutsku zlato (VIDEO)

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  sputniknews.comByly vyprodány letenky do Jakutsku, kde se z letadla vysypaly zlaté cihly

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  irozhlas.czNa Sibiři pršelo zlato z nebe. Dopravnímu letadlu se kvůli závadě vysypal náklad cenných kovů

  2 minuty čtení na irozhlas.cz

  halonoviny.czZ nebe padaly zlaté cihly - Haló noviny

  2 minuty čtení na halonoviny.cz

  eurozpravy.czNad Jakutskem se z letadla vysypaly zlaté cihly. Lidé šílí

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).