ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czBřeznové výběry na Šanghajské zlaté burze (SGE) vzrostly o 63 %

  nadpis10. 5. 2018 • Šanghajská zlatá burza opět potvrzuje, že je jednoznačně místem, kde obchodníci nakupují fyzické zlato a její popularita a místo ve světě se stále upevňuje. Potvrzují to...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czNejúspěšnější investor zlato v oblibě nemá

  nadpis10. 5. 2018 • Legendární a jeden z nejúspěšnějších investorů světa miliardář Warren Buffett nemá rád investice do zlata. A to až tak, že na toto téma promluvil velmi důrazně při posledním komentáři k výsledkům jeho firmy Berkshire Hathaway.

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlato.czAmerické zlaté fondy posilují

  nadpis10. 5. 2018 • Jeden investor, samozřejmě anonymně, nakoupil na newyorské komoditní burze milion akcií zlatého fondu SPDR Gold Shares v hodnotě 124,5 milionu dolarů. Byl to největší jednorázový obchod tohoto fondu od 10. ledna. Zlato navzdory své volatilitě v letošním roce zůstalo jedním z nejlepších aktiv, protože vyneslo 2,5 procenta.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czNejúspěšnější investor zlato v oblibě nemá

  nadpis10. 5. 2018 • Legendární a jeden z nejúspěšnějších investorů světa miliardář Warren Buffett nemá rád investice do zlata. A to až tak, že na toto téma promluvil velmi důrazně při posledním komentáři k výsledkům jeho firmy Berkshire Hathaway.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato – Možný návrat k kritické podpoře

  10. 5. 2018 • Během posledních několika dnů došlo k dalšímu zhodnocení dolaru, což vedlo k poklesu ceny zlata. Aktuálně se zlato obc...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJak centrální banky ovlivnily trh se zlatem

  nadpis10. 5. 2018 • Přechod od prodeje k nákupům zlata ze strany centrálních bank měl a stále má velký dopad na trh se zlatem. Centrální banky vyprodávaly ohromné množství zlata až do roku 2009. Po rozpadu trhu během krize v roce 2008 se však staly čistými odběrateli tohoto kovu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czVyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

  nadpis10. 5. 2018 • Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát.

  5 minut čtení na idnes.cz

  zlato.czKazachstán už má víc zlata než Británie

  nadpis9. 5. 2018 • Uběhl měsíc a Kazachstán přidal ke svému zlatému pokladu dalších 100 tisíc uncí tohoto vzácného kovu (přes tři tuny). A tak to běží měsíc co měsíc od roku 2015. Média spíš sledují, kolik zlata přidalo Rusko a kolik ho skrývá Čína. Kazachstán stojí zcela mimo jejich pozornost. A přitom tato země nakupuje zlato už 66 měsíců v řadě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czHedgeové fondy vsadily na pokles zlata (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra - 19. týden 2018)

  nadpis7. 5. 2018 • Ať tak či onak, trh se zlatem je v blízkosti dalšího primárního dna, které nemůže být o mnoho níže, než minimum 1.302 USD z minulého úterý. K tomuto závěru mě vede aktuální struktura COT, kterou momentálně považuji za velmi býčí.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czBank of America: Cena zlata půjde na pětiletá maxima

  nadpis7. 5. 2018Zlato zahájilo svůj třetí týden v červených číslech, jelikož investoři opět objevili svou starou lásku k jinému aktivu, k americkému dolaru. Zlato však půjde nahoru, prohlásil v televizi CNBC technický stratég velkobanky Bank of America Merrill Lynch Paul Ciana. Jakmile se to zlomí, zaznamená takové rekordy, jaké nepamatujeme půl desetiletí, řekl.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  mesec.czPředstavy o formě investice se napříč věkem liší. Mladí věří kryptoměnám, starší zlatu

  7. 5. 2018 • Všechny tři generace se shodly pouze na tom, že jednoznačně výhodnou investici představuje koupě nemovitosti. Jinak se názory na investování liší.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  eurozpravy.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v JAR

  nadpis5. 5. 2018 • Johannesburg - Sedm horníků zemřelo v jihoafrickém dole na zlato, když se tam po slabém zemětřesení sesulo kamení.

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v dole na zlato v JAR

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v dole na zlato v JAR

  1 minuta čtení na novinky.cz

  tyden.czTragédie v dolech. V JAR a Pákistánu umírali horníci

  1 minuta čtení na tyden.cz

  patria.czZlato se začalo chovat záhadně. Míří k předchozím maximům?

  nadpis4. 5. 2018 • Možná, že ze zlaté horečky pokrizových let jsme se nyní přesunuli do opačného extrému, kdy tato komodita u investorů žádné velké vzrušení nevyvolává.

  1 minuta čtení na patria.cz

  mesec.czBankovní zajímavosti: Zlato v bankách nenese žádné výnosy

  nadpis4. 5. 2018 • Kde vznikly nejstarší papírové peníze a za co dostal obchodní bankéř Nobelovu cenu? Věděli jste, že více než 1500 let bylo základním měnových kovem stříbro? Zlaté a měděné mince plnily pouze doplňující úlohu. Zajímavosti z bankovního světa.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  zlato.czÍránci začali investovat do zlata

  nadpis4. 5. 2018 • Po Turecku, Kazachstánu a Rusku se začali zajišťovat zlatem také Íránci. Poptávka po zlatých cihlách a mincích jen v prvním čtvrtletí vzrostla na 9,3 tuny, což je nejvíc za poslední tři roky. Důvodem jsou obavy investorů ze zhoršujících se vztahů mezi Íránem a USA. A také rekordní oslabení íránské měny z obavy, že USA se vrátí k ekonomickým sankcím.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).