ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato – Možný návrat k kritické podpoře

  10. 5. 2018 • Během posledních několika dnů došlo k dalšímu zhodnocení dolaru, což vedlo k poklesu ceny zlata. Aktuálně se zlato obc...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJak centrální banky ovlivnily trh se zlatem

  nadpis10. 5. 2018 • Přechod od prodeje k nákupům zlata ze strany centrálních bank měl a stále má velký dopad na trh se zlatem. Centrální banky vyprodávaly ohromné množství zlata až do roku 2009. Po rozpadu trhu během krize v roce 2008 se však staly čistými odběrateli tohoto kovu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czVyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

  nadpis10. 5. 2018 • Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát.

  5 minut čtení na idnes.cz

  zlato.czKazachstán už má víc zlata než Británie

  nadpis9. 5. 2018 • Uběhl měsíc a Kazachstán přidal ke svému zlatému pokladu dalších 100 tisíc uncí tohoto vzácného kovu (přes tři tuny). A tak to běží měsíc co měsíc od roku 2015. Média spíš sledují, kolik zlata přidalo Rusko a kolik ho skrývá Čína. Kazachstán stojí zcela mimo jejich pozornost. A přitom tato země nakupuje zlato už 66 měsíců v řadě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czHedgeové fondy vsadily na pokles zlata (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra - 19. týden 2018)

  nadpis7. 5. 2018 • Ať tak či onak, trh se zlatem je v blízkosti dalšího primárního dna, které nemůže být o mnoho níže, než minimum 1.302 USD z minulého úterý. K tomuto závěru mě vede aktuální struktura COT, kterou momentálně považuji za velmi býčí.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czBank of America: Cena zlata půjde na pětiletá maxima

  nadpis7. 5. 2018Zlato zahájilo svůj třetí týden v červených číslech, jelikož investoři opět objevili svou starou lásku k jinému aktivu, k americkému dolaru. Zlato však půjde nahoru, prohlásil v televizi CNBC technický stratég velkobanky Bank of America Merrill Lynch Paul Ciana. Jakmile se to zlomí, zaznamená takové rekordy, jaké nepamatujeme půl desetiletí, řekl.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  mesec.czPředstavy o formě investice se napříč věkem liší. Mladí věří kryptoměnám, starší zlatu

  7. 5. 2018 • Všechny tři generace se shodly pouze na tom, že jednoznačně výhodnou investici představuje koupě nemovitosti. Jinak se názory na investování liší.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  eurozpravy.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v JAR

  nadpis5. 5. 2018 • Johannesburg - Sedm horníků zemřelo v jihoafrickém dole na zlato, když se tam po slabém zemětřesení sesulo kamení.

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v dole na zlato v JAR

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czSedm horníků zemřelo při zemětřesení v dole na zlato v JAR

  1 minuta čtení na novinky.cz

  tyden.czTragédie v dolech. V JAR a Pákistánu umírali horníci

  1 minuta čtení na tyden.cz

  patria.czZlato se začalo chovat záhadně. Míří k předchozím maximům?

  nadpis4. 5. 2018 • Možná, že ze zlaté horečky pokrizových let jsme se nyní přesunuli do opačného extrému, kdy tato komodita u investorů žádné velké vzrušení nevyvolává.

  1 minuta čtení na patria.cz

  mesec.czBankovní zajímavosti: Zlato v bankách nenese žádné výnosy

  nadpis4. 5. 2018 • Kde vznikly nejstarší papírové peníze a za co dostal obchodní bankéř Nobelovu cenu? Věděli jste, že více než 1500 let bylo základním měnových kovem stříbro? Zlaté a měděné mince plnily pouze doplňující úlohu. Zajímavosti z bankovního světa.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  zlato.czÍránci začali investovat do zlata

  nadpis4. 5. 2018 • Po Turecku, Kazachstánu a Rusku se začali zajišťovat zlatem také Íránci. Poptávka po zlatých cihlách a mincích jen v prvním čtvrtletí vzrostla na 9,3 tuny, což je nejvíc za poslední tři roky. Důvodem jsou obavy investorů ze zhoršujících se vztahů mezi Íránem a USA. A také rekordní oslabení íránské měny z obavy, že USA se vrátí k ekonomickým sankcím.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czVzácné kovy – nenechat se chytit do psychologické pasti

  3. 5. 2018 • Na trhu vzácných kovů mají média aktuálně problém. Nelze na něm totiž nalézt žádnou senzační zprávu. Zlato je od začátku roku „umrtveno“ v úzkém cenovém koridoru mezi 1300- 1365 USD/unci, tedy přesně 5% a to jistě nemotivuje senzacechtivá média k...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czLaForge: Zlato v medvědím supercyklu

  nadpis3. 5. 2018Zlato a stříbro jsou po pádu ze svých rekordních cen v roce 2011 uvězněny v "medvědím super cyklu" a mohou v něm zůstat ještě dalších pět let. Tvrdí to stratég Wells Fargo Investment Institute John LaForge. Tím se poněkud vymyká všeobecnému názoru analytiků, kteří jsou přesvědčeni, že ještě letos půjde cena zlata nahoru a do pěti let překoná legendárních víc než 1900 dolarů za troyskou unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  novinky.czUklízeč našel v koši zlaté cihly za sedm miliónů. Teď čeká, zda se stane boháčem

  nadpis3. 5. 2018 • Na muže, který pravidelně uklízí na Mezinárodním letišti v jihokorejském Inčchonu, se minulý čtvrtek usmálo štěstí. V jednom z košů našel sedm zlatých cihel v hodnotě 350 miliónů wonů (zhruba sedm miliónů korun). Pokud se do šesti měsíců nepřihlásí vlastník cihel, připadnou podle jihokorejských zákonů uklízeči.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  reflex.czUklízeč našel na letišti v Jižní Koreji v koši sedm zlatých cihel v hodnotě 5 milionů korun

  1 minuta čtení na reflex.cz

  zlato.czMiliardář vložil polovinu majetku do zlata

  nadpis3. 5. 2018 • Někteří velcí investoři nereagují na varování trhů a drží své pozice. Egyptský miliardář Naguib Sawiris polovinu z čisté hodnoty svého majetku ve výši 5,7 miliardy dolarů vložil do zlata. V rozhovoru uvedl, že podle jeho názoru budou ceny zlata dál stoupat a dosáhnou výše 1800 dolarů za troyskou unci, zatímco nadhodnocené akciové trhy se zhroutí.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).