ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  patria.czTechnika dělá nad zlatem kříž smrti

  nadpis19. 7. 2018 • Na komoditním trhu je v současné chvíli pod velkým drobnohledem ropa – černé zlato - které zviditelňují aktivity ropného kartelu OPEC a v neposlední řadě i Donald Trump, který díky levnému palivu v Americe chce sbírat plusové body u budoucích voličů.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czTechnika dělá nad zlatem kříž smrti

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  mesec.czChystáte se investovat do komodit? Projděte si možnosti a základní pravidla

  nadpis18. 7. 2018 • Investice do komodit není nijak složitá a umožní vám ji většina českých bank. Je ale třeba myslet jednak na vysokou počáteční investici a jednak na poměrně vysoké riziko ztráty.

  2 minuty čtení na mesec.cz

  zlato.czEkonomika jako astrologie

  nadpis18. 7. 2018 • Ačkoli jsou logické důvody pro výprodej zlata, trh podle analytiků globální banky ScotiaMocatta nevstoupil na medvědí (výprodejový) trh. Ve svém červencovém reportu o drahých kovech analytici uvedli, že je trochu překvapující, že se zlato nestalo bezpečným útočištěm investorů, neboť geopolitické napětí se v důsledku rostoucí globální obchodní války prudce zvýšilo. Analytici však jedním dechem připomněli, že v oblasti bezpečných útočišť má zlato značnou konkurenci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZásoby zlata se tenčí

  nadpis17. 7. 2018 • Těžební společnosti již nenalézají nová ložiska zlata, která by dokázala nahradit stárnoucí doly. Šéfové těžebních gigantů říkají, že nabídka zlata alarmujícím tempem klesá. Aktuálně se tak naskýtá zajímavá nákupní příležitost, která se již nemusí opakovat, píše ekonomický server Business Insider. Zlato totiž díky posílení amerického dolaru v posledních několika týdnech podstatně zlevnilo.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czZlato je nejlevnější za poslední rok obchodní válce navzdory

  nadpis17. 7. 2018 • Finanční svět prožívá navzdory rodící se obchodní válce své nejklidnější okamžiky za poslední rok. Svědčí o tom alespoň cena zlata, která je nejníže od července loňského roku. Jen od poloviny dubna, tedy od okamžiku, kdy začal světový kapitál drahý kov hromadně opouštět, prodělali burziáni na zlatě bezmála deset procent. Právě zářivý kov přitom v těžkých časech obvykle slouží jako bezpečný přístav pro opatrné hráče. Tradiční roli zlata ale podle znalců přebraly virtuální měny.

  1 minuta čtení na e15.cz

  kurzy.czZlato před blížící se schůzkou prezidentů Trumpa s Putinem posiluje

  nadpis16. 7. 2018 • Cena zlata se v pondělí vrací poté, co dolar oslabil v souvislosti s prvním oficiálním setkáním mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a ruským prezidentem Vladimírem Putinem na summitu v Helsinkách.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  euro.czČeši věří zlatu a drahým kovům, investuje však jen pětina lidí

  nadpis15. 7. 2018 • Nejstabilnější alternativní investicí je pro Čechy zlato nebo jiné drahé kovy. Drahé kovy jako nástroj pro uložení peněz preferuje 48 procent lidí. S velkým odstupem následuje umění (11 procent), starožitnosti (devět procent) nebo kryptoměny (pět procent).

  2 minuty čtení na euro.cz

  e15.czPro polovinu Čechů je nejstabilnější investicí zlato a drahé kovy

  3 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czPro polovinu Čechů je nejstabilnější investicí zlato a drahé kovy

  3 minuty čtení na zlato.cz

  irozhlas.czPro Čechy jsou nejstabilnější investicí zlato a drahé kovy. Roste také objem peněz v investičních fondech

  1 minuta čtení na irozhlas.cz

  echo24.czJak Češi investují? Pro polovinu je nejstabilnější zlato a drahé kovy

  2 minuty čtení na echo24.cz

  ceskenoviny.czPro polovinu Čechů je nejstabilnější investicí zlato a drahé kovy

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  reflex.czNejvětší, nejkrvavější a plný zlata. Podívejte se do nejslavnějšího zlatého dolu v Brazílii

  nadpis13. 7. 2018 • Nedávný dvoudílný film České televize Dukla syrově přiblížil život horníků v Havířově a probudil tak zájem nejen o důlní neštěstí, ale i o život horníků a jejich historii. Dějiny hornictví psal i největší povrchový zlatý důl v Brazílii, který je považovaný za smutnou ikonu hornického řemesla i zlaté horečky, která zachvátila Brazílii na konci 70. let. Kromě zlata vzešlo z dolu i mnoho násilných úmrtí a nárůst prostituce.

  4 minuty čtení na reflex.cz

  zlato.czMongolská záhada

  nadpis12. 7. 2018 • Centrální banka Mongolska uvedla, že v první polovině letošního roku koupila od právnických a fyzických osob 7,1 tun zlata, což je meziročně o šest procent víc. Informaci přinesla čínská tisková agentura Sin-chua, podle níž se očekává, že hlavní nákupy zlata proběhnou v srpnu, v září a v říjnu, kdy je v Mongolsku vrcholná těžební sezóna.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPřiznali zapřený poklad. Teď jim hrozí i vězení

  nadpis11. 7. 2018 • Je to příběh jako z dobrodružného románu. Dva hledači militarií, předmětů s vojenskou tématikou, propátrávali loni v létě se svými sondami okolí Ellwangenu. A narazili přitom na jeden z nejpozoruhodnějších pokladů objevených ve spolkové zemi Bádensko-Württembersku na jihozápadě Německa. Řešili tak dilema: Nahlásit, anebo si ho nechat?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czFrancouzi říkají, že zlato na podzim podraží

  nadpis11. 7. 2018 • Propad ceny zlata se zastavil, protože americký dolar ztrácí svou dosavadní dynamiku. Korporátní a investiční banka Natixis z druhé největší bankovní skupiny ve Francii BPCE ve své pravidelné zprávě zároveň konstatovala, že na jasný trend upřednostňování drahých kovů si investoři musí počkat až do podzimu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czZlato se odrazilo z kritické podpory (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra - 27. a 28. týden 2018)

  nadpis10. 7. 2018 • Aktuálně zde máme dvojitý náraz na ceně 1.238 USD, a pokud bude tato silná technická úroveň v následujících týdnech udržena, budeme možná moci hovořit o tom, že na trhu nastalo souběžně i dno dlouhodobějšího cyklu.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czVálka vypukla, zlato posiluje

  nadpis10. 7. 2018 • Troyská unce zlata hned po svátcích podražila o deset dolarů a všeobecně se má za to, že na její růst zapůsobila čínsko-americká obchodní válka. Celní tarify vyhlášené minulý pátek oběma stranami bojiště by měly postihnout zboží v hodnotě 34 miliard dolarů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ihned.czNa trhu se začínají objevovat dlouhodobější investoři

  nadpis10. 7. 2018 • Podle Patrika Hudce, hlavního portfolio manažera společnosti Generali Investments CEE, by cenu zlata mohli podpořit mimo jiné i investoři, kteří dávali v poslední době přednost kryptoměnám. Ty jsou podobně jako tento drahý kov považovány za alternativní způsob investování. Za důležitý označil Hudec...

  3 minuty čtení na ihned.cz

  zlato.czVysoké úroky krotí cenu zlata

  nadpis9. 7. 2018 • Rostoucí obavy z inflace by mohly být hlavním důvodem, proč se zlatu na pokraji obchodní války mezi USA a Čínou stále nedaří. Tvrdí to analýza chicagské finanční skupiny CME, která se věnuje převážně obchodování s deriváty, včetně těch komoditních, mezi něž patří i tzv. papírové zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).