ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  sputniknews.comV Jižní Koreji našel uklizeč v popelnici zlato za statisíce dolarů

  nadpis10. 7. 2017 • Uklizeč našel v popelnici na mezinárodním letišti korejského Inčchonu jednokilogramové zlaté pruty v celkové částce 350 milionů wonů (asi 327 tisíc USD), oznámil list The Korea Times.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  novinky.czInvestovat můžete i do zlata či ropy

  nadpis10. 7. 2017 • Stále více Čechů se přesvědčuje o tom, že výnosně se dá investovat nejen do akcií či dluhopisů, ale také do komodit, jako jsou zlato, ropa, diamanty, šperky, a třeba i do obrazů, vína, kávy, nebo dokonce čokolády.

  5 minut čtení na novinky.cz

  patria.czZa kolik nyní nakupovat zlato?

  nadpis5. 7. 2017Zlato se bude v nejbližší budoucnosti pravděpodobně obchodovat mezi 1 200 až 1 300 dolary za unci s tím, jak se jeho cena orientuje podle posunu amerických reálných úrokových sazeb.

  1 minuta čtení na patria.cz

  patria.czCo když Fed povede Ivanka Trump, akcie padnou o čtvrtinu a zlato zpevní o půlku?

  nadpis3. 7. 2017 • Tři otázky v titulku si kladou respektovaný ekonom UBS Paul Donovan a bývalý republikánský kongresman a libertarián Ron Paul. Co tedy máme čekat?Nejméně jedno zvýšení sazeb amerického Fedu v letošním roce očekává ekonom UBS Paul Donovan.

  1 minuta čtení na patria.cz

  roklen24.czZlato jako ochrana před inflací? Mnohem lepší je měď

  30. 6. 2017Zlato je po staletí zahrnuto v portfoliích investorů, kteří se obávají nejrůznějších finančních rizik. Dokonce i největší světové centrální banky ho nakupují jako rezervní aktivum. Problém ale nastává v momentě, kdy přijde inflace. V tu chvíli je mnohem lepší přesedlat ze zlata na měď.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlato.czRusko navýšilo zlaté rezervy, Čína dál mlčí

  nadpis26. 6. 2017 • Ruská centrální banka zaznamenala v květnu nárůst zásob zlata. Byl to již pátý měsíc v řadě, kdy Rusové posilovali svůj zlatý poklad. Oproti dubnovému nárůstu o 6,2 tuny byl květen s růstem o 21,8 tuny podstatně výživnější. Přesto zůstává tato převážně asijská země se zlatými rezervami 1708 tun (přes celkový letošní nárůst okolo sta tun) mezi světovými držiteli zlata na šestém místě za další asijskou velmocí Čínou. Ruské zásoby nejvzácnějšího kovu jsou stále zhruba na padesáti procentech německých rezerv.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  moneymag.czZájem o zlato je rekordní

  nadpis13. 6. 2017 • Česká společnost Golden Gate CZ prodala za letošních 10 měsíců investiční drahé kovy za 3 miliardy Kč. To představuje meziroční nárůst tržeb o 110 procent. Firma prodala za toto období 1 428 kg investičního zlata, 37 tun stříbra a 21 kg platiny.

  2 minuty čtení na moneymag.cz

  moneymag.czJe zlato opravdu sázka na jistotu?

  nadpis13. 6. 2017Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná volba pro období recese. V tuto dobu je totiž zachování kapitálu najednou důležitější než jeho zhodnocování, informuje Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank.

  3 minuty čtení na moneymag.cz

  patria.czSurovina, před kterou letos bledne i zlato

  nadpis12. 6. 2017 • Vlastníte zlatý prut a považujete zlato za dobrou investici mezi komoditami? Daleko lepší výsledky než tato má letos jiná komodita. Palladium je od začátku roku zatím vyšší o zhruba 32 procent.

  1 minuta čtení na patria.cz

  roklen24.czVí něco, co my ne? Miliardáři začínají kupovat zlato

  11. 6. 2017 • Není investor jako investor a nejlepší je učit se od těch nejúspěšnějších. Ray Dalio nebo Stan Druckenmiller jsou profesionální obchodníci s analytickými týmy, kteří se umí ponořit hluboko do komplexnosti a jemných nuancí trhu. Teď vkládají nemalou část svých prostředků do zlata. Infografiku, která zodpoví „proč“, přinesl Visual Capitalist.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  roklen24.czIn Gold We Trust: Cena zlata může vystřelit na 5000 dolarů

  7. 6. 2017 • Recese americké ekonomiky se nezadržitelně blíží, otázkou už není ani tak zda, jako spíše kdy k tomu dojde. Důvěra v centrální banky je ohrožena, úroveň zadlužení nekontrolovatelně roste a finančním trhům hrozí výrazné šoky. To jsou vyhlídky, které představila lichtenštejnská investiční společnost Incrementum v aktuální verzi celosvětově nejčtenější zprávy o zlatu nazvané „In Gold We Trust“. Investorům však nabízí východisko. Tím, komu se v tomto pochmurném výhledu blýská na zlaté časy, je…

  4 minuty čtení na roklen24.cz

  patria.czZlato může letos stoupnout i na čtyřletá maxima. Fed ale nesmí zlobit

  nadpis5. 6. 2017 • Cena zlata se vyhoupla nejvýše za posledních šest týdnů, a další růst by ji letos mohl dostat i na čtyřletá maxima. Americká centrální banka po slabších datech z domácího trhu práce totiž pravděpodobně nezrychlí tempo zvyšování výpůjčních nákladů, přepokládají analytici z poradenské společnosti Metals Focus.

  1 minuta čtení na patria.cz

  patria.czZlato září. Trumpův skandál se rozrůstá

  nadpis17. 5. 2017 • Trumpův skandál pomáhá zlatu. Cena žlutého kovu roste dnes pátý den za sebou, nejdéle za poslední měsíc. Od začátku roku je zlato zatím dražší o více než 8 procent.

  1 minuta čtení na patria.cz

  roklen24.czKdo doopravdy kontroluje cenu zlata a stříbra?

  5. 5. 2017 • Někteří analytici se domnívají, že tržní cenu drahých kovů ovládají centrální banky v čele s americkým Fedem. Ten prý může zařídit, aby cena zlata vystoupala, anebo aby spadla až k nule, kdykoli se mu to hodí. Avšak data tvrdí něco jiného. Kdo doopravdy kontroluje cenu zlata i stříbra? To prozradil server SRSroccoReport.com.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  novinky.czPo útoku USA na Sýrii zdražila ropa a zlato

  nadpis7. 4. 2017 • Po útoku Spojených států na vojenskou základnu v Sýrii v pátek stouply ceny ropy. Zdražují také tzv. bezpečná aktiva, jako zlato nebo japonský jen, uvedl server BBC. Dolar mírně oslabil.

  1 minuta čtení na novinky.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).