ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czAnalytici: Zlato za tři měsíce zdražilo o 18 procent, v korunách o tři procenta

  Analytici: Zlato za tři měsíce zdražilo o 18 procent, v korunách o tři procenta27. 1. 2023 • Cena zlata v amerických dolarech vzrostla od listopadu loňského roku z 1630 USD na dnešních 1932 USD, což je nárůst o více než 18 procent. Pro české investory nakupující zlato v korunách to byl kvůli posilujícímu kurzu koruny vůči dolaru nárůst o tři procenta. ČTK to řekl manažer společnosti Golden Gate CZ Pavel Řihák.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czNacistická mapa zlata vyvolala tsunami hledačů pokladů v nizozemské vesnici (1.)

  Nacistická mapa zlata vyvolala tsunami hledačů pokladů v nizozemské vesnici (1.)27. 1. 2023 • Úřady vyzvaly hledače pokladů, aby se drželi dál od nizozemské obce Ommeren se 400 obyvateli, kde bez souhlasu majitelů rozkopávali zahrady a veřejné pozemky při hledání nacistického zlata. Patnáct lidí dostalo policejní varování a policie zadržela za jediný den celkem přes stovku z nich s lopatou v ruce, často v noci, jak v Ommerenu pasou po kořisti z druhé světové války.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato se nyní obchoduje beze změny

  Zlato se nyní obchoduje beze změny27. 1. 2023 • Klíčovou makro událostí dne je zveřejnění balíčku amerických dat za prosinec ve 14:30. Pozornost bude věnována především jádrovým údajům PCE, ale za pozornost stojí i údaje o osobních výdajích a příjmech. Všimněte si, že dnešní údaj o PCE bude poslední...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  kurzy.czCena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

  Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce27. 1. 2023 • „Peníze nejsou všechno, je tady ještě zlato a cenné papíry,“ řekl božský Karel Gott. Cena zlata v posledních měsících výrazně roste. Zatímco ještě na začátku listopadu stála unce zlata 1648 dolarů, nyní již atakuje úroveň 1950 dolarů.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czČína kupuje z Ruska jen polotovary a zlatý prach

  Čína kupuje z Ruska jen polotovary a zlatý prach27. 1. 2023 • Embargo na ruské zlato zřejmě funguje. Přinejmenším oficiálně. V souvislosti s oznámenými nákupy více než 60 tun zlata čínskou centrální bankou v závěru minulého roku se rozvířily spekulace, že Čína začala nakupovat zlato především v Rusku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

  27. 1. 2023 • Cena zlata v posledních měsících výrazně roste. Zatímco ještě na začátku listopadu stála unce zlata 1648 dolarů, nyní již atakuje úroveň 1950 dolarů. Investoři považují zlato za bezpečný přístav a stahují se do něj, protože se obávají recese. Ta by v letošním roce mohla propuknout v podstatné části zemí vyspělého světa.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  parlamentnilisty.czŠtěpán Křeček: Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za tři měsíce

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  faei.czCena zlata vzrostla téměř o pětinu za tři měsíce

  1 minuta čtení na faei.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata na 26. ledna 2023 – průraz klíčového supportu

  26. 1. 2023 • Jak jsem očekával, zlato se obchoduje směrem nahoru a dosáhlo prvního cíle růstu na ceně 1 938 USD. Díky silnému vzestupnému momentu každopádně vidím potenciál dalšího pohybu nahoru.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato klesá zatímco výnosy se zvyšují a USD posiluje

  Zlato klesá zatímco výnosy se zvyšují a USD posiluje26. 1. 2023 • Cena zlata ve čtvrtek klesla o více než 1 % a otestovala hranici 1920 USD, čímž se ještě více vzdálila od devítiměsíčních maxim, neboť nedávné údaje z USA, včetně optimistických zpráv o HDP, pohledávkách a zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby, posunu...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czPoměr mědi a zlata nám říká, že recese nehrozí

  Poměr mědi a zlata nám říká, že recese nehrozí26. 1. 2023 • Poměr mědi a zlata je tržním barometrem chuti k riziku, rizika recese a výnosů dlouhodobých dluhopisů. Jeho prediktivní síla vychází z velmi rozdílného využití obou komodit. Zlato je nejdéle existujícím bezpečnějším finančním aktivem, zatímco průmyslové využití mědi je tak široké, že se jí pro její „doktorát“ z ekonomie všeobecně přezdívá „Dr. Copper“.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  faei.czPodle poměru mědi a zlata recese nehrozí

  1 minuta čtení na faei.cz

  kurzy.czPoměr mědi a zlata nám říká, že recese nehrozí

  Poměr mědi a zlata nám říká, že recese nehrozí25. 1. 2023 • UKAZATEL RECESE: Poměr mědi a zlata je tržním barometrem chuti k riziku, rizika recese a výnosů dlouhodobých dluhopisů. Jeho prediktivní síla vychází z velmi rozdílného využití obou komodit.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima

  Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima25. 1. 2023 • Švýcarský vývoz zlata do řady zemí, včetně Číny, Turecka, Singapuru a Thajska, loni stoupl na několikaleté maximum, protože nízké ceny zvýšily poptávku spotřebitelů v Asii a na Blízkém východě. Vyplývá to z údajů švýcarského celního úřadu, na které upozornila agentura Reuters. Švýcarsko je největším světovým centrem rafinace zlata a tranzitním místem. Dováží zlato z dolů a skladů po celém světě, toto zlato zpracovává a znovu vyváží.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCentrální banky se obracejí ke zlatu, protože jejich ztráty rostou

  Centrální banky se obracejí ke zlatu, protože jejich ztráty rostou25. 1. 2023 • Padesát let nedržely centrální banky tolik zlata jako nyní. Před posledním měsícem minulého roku to bylo dle dostupných údajů 35 450 tun zlata. Z toho bezmála třetina připadá na země používajících jako měnu euro.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czInvestoři v ETF fondech nadále ignorují růst ceny zlata (týdenní zpráva)

  Investoři v ETF fondech nadále ignorují růst ceny zlata (týdenní zpráva)24. 1. 2023 • Cena zlata roste již 5. týdnem v řadě a v prvním měsíci letošního roku si připsala 5% zhodnocení. A přestože na trhu panuje docela býčí sentiment, jeden ze sektorů je nadále opomíjen. Údaje z GLD ukazují, že poptávka po ETF stále neroste, resp. se zvýšila

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czVývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima

  Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima24. 1. 2023 • Švýcarský vývoz zlata do řady zemí, včetně Číny, Turecka, Singapuru a Thajska, loni stoupl na několikaleté maximum, protože nízké ceny zvýšily poptávku spotřebitelů v Asii a na Blízkém východě. Vyplývá to z údajů švýcarského celního úřadu, na které upozornila agentura Reuters. Švýcarsko je největším světovým centrem rafinace zlata a tranzitním místem. Dováží zlato z dolů a skladů po celém světě, toto zlato zpracovává a znovu vyváží.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZ čínského pohledu o nic nejde

  Z čínského pohledu o nic nejde24. 1. 2023 • Rok 2022 byl významným rokem pro nákupy zlata centrálními bankami, které si ho za prvních devět měsíců roku pořídily 673 tun – nejvíc za padesát let. Podle marketingové organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council, WGC, pozn. aut.) byly nákupy centrálních bank nejvyšší od roku 1967 – před zrušením zlatého standardu. Přesto z čínského pohledu o nic zásadního nejde.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).