ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czRetest cenové úrovně

  3. 4. 2023 • Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu a týmu full-time traderů obchodující pomocí automatických obchodních systémů (AOS) ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní semináře je profesionální využití, optimalizace a zároveň ziskové obchodování pomocí automatických obchodních systémů pro obchodní platformu MetaTrader včetně praktických ukázek. Naučíte se mimo jiné správně ověřovat (backtestovat) ziskovost AOS a následně AOS reálně využívat v praxi k dosažení ziskových výsledků. Ukážeme vám, jak sestavit kompletní strukturu a logiku obchodního systému pro převod do plně automatické podoby ve struktuře AOS. Představíme vám také naše vnímání, obchodní přístupy a strategie pomocí AOS.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  denik.czPoptávka po zlatě roste. V Ostravě je k vidění unikátní investiční mince

  Poptávka po zlatě roste. V Ostravě je k vidění unikátní investiční mince3. 4. 2023 • S rostoucí inflací ve světě roste i poptávka po zlatě a s ní také jeho cena. Zlato se stalo v poslední době opět vyhledávanou komoditou. Napomáhá k tomu i krach světových bank, ať už v Americe nebo ve Švýcarsku.

  2 minuty čtení na denik.cz

  zlato.czForbes: V létě zlato zdraží na 2 300 dolarů za unci

  Forbes: V létě zlato zdraží na 2 300 dolarů za unci3. 4. 2023 • Technické rozbory dalšího vývoje ceny zlata jsou si dnes podobné. Shodují se v tom, že cena zlata, která byla ještě nedávno označována za špičkovou, se nyní stává spodní hranicí. Dokumentuje to například výrok, že zlato kleslo pod 1 950 dolarů za unci v rámci konsolidace svého dvoutýdenního rozpětí.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato a stříbro jsou mezi Čechy stále populárnější. Jejich prodejci, společnosti Zlaťáky.cz, vzrostly meziročně tržby o desetinu

  Zlato a stříbro jsou mezi Čechy stále populárnější. Jejich prodejci, společnosti Zlaťáky.cz, vzrostly meziročně tržby o desetinu3. 4. 2023 • Lidé u nákupu zlata stále preferují nákup na dálku před návštěvou prodejny. Zatímco přímo v prodejně loni nakoupilo přes 8 tisíc zákazníků, u e-shopu šlo o více než 21 tisíc zákazníků V porovnání s loňským rokem se však ukazuje, že zájem o kamenné prodejn

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  seznamzpravy.czZlatá horečka v Senegalu stoupá. S ní i bída, kriminalita a radikalizace

  Zlatá horečka v Senegalu stoupá. S ní i bída, kriminalita a radikalizace2. 4. 2023 • S klesajícími životními podmínkami zkouší mnoho mladých Západoafričanů najít štěstí v dolech, chtějí nalézt kus zlata a začít nový život. Ne všem se to podaří.

  1 minuta čtení na seznamzpravy.cz

  zlato.czBanky dolů, úroky nahoru a zlato vpřed

  Banky dolů, úroky nahoru a zlato vpřed2. 4. 2023Zlatá laťka 2 000 dolarů za troyskou unci je stále nadohled, což není po jejím krátkodobém překonání obvyklé. Svědčí to však o tom, že v bankovním systému ještě není klid, což dosvědčuje i propad akcií malých bank v USA, což byl na konci týdne jediný sektor v mínusu. Prognózy velkých bankovních domů však další skok přes 2 000 dolarů za unci nyní nepředpokládají.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: stále podinvestováno (spekulanty i ETF)!

  Zlato: stále podinvestováno (spekulanty i ETF)!1. 4. 2023 • Před týdnem jsme se podrobněji podívali na COT (commitment of traders) report, vykazující nárůst spekulativních pozic z dna přibližně před měsícem. Mezitím se zveřejnili zprávy za další dva týdny, k 21. a 28.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czBěhem války Rusko nakoupilo milion uncí zlata

  Během války Rusko nakoupilo milion uncí zlata31. 3. 2023 • Ruská centrální banka a další vládní resorty přestaly zveřejňovat ekonomická data poté, co Západ zasáhl Moskvu balíkem bezprecedentních sankcí kvůli přepadení Ukrajiny. Nijak ale netajila, že od března minulého roku zastavila nákupy zlata a veškerou domácí těžbu přenechala komerčním bankám.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kryptomagazin.czCo ovlivňuje cenu zlata?

  Co ovlivňuje cenu zlata?31. 3. 2023 • Inflace znehodnocuje peníze. Proto lidé hledají ochranu před inflací prostřednictvím investic do jiných finančních nástrojů, jako je například zlato.

  2 minuty čtení na kryptomagazin.cz

  fxstreet.czCena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima

  30. 3. 2023 • Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czDrží cenu zlata nejistota kolem Deutsche Bank?

  Drží cenu zlata nejistota kolem Deutsche Bank?30. 3. 2023 • Podle aktuálních příznaků by cena zlata měla zůstat stabilní až do květnového zasedání amerických centrálních bankéřů. Proslechlo se, že jejich předseda Jerome Powell na soukromé schůzce s kongresmanem Kevinem Hernem prozradil, že ještě jedno zvýšení úrokové sazby přijde. Ke všeobecnému překvapení to však s trhy neudělalo vůbec nic, protože tomu prostě nevěří a usuzují, že šlo jen o vypuštění balónku, jak je nyní v módě u našich vládních představitelů.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czDrahé kovy vzrostly díky slabšímu USD 💵

  Drahé kovy vzrostly díky slabšímu USD 💵30. 3. 2023Zlato se drží poblíž 2 000 USD za unci a obnovuje růstový pohyb tváří v tvář slábnoucímu býčímu impulsu na Wall Street a klesající síle USD. Nejistota v bankovním sektoru přiměje investory k příchodu na trh s drahými kovy. Rostoucí ceny slitků poháněj...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato testuje support symetrického trojúhelníku

  30. 3. 2023 • Cena zlata (XAU/USD) se na 1hodinovém grafu obchoduje v symetrickém trojúhelníku a aktuálně dochází k otestování jeho supportu kolem hladiny 1960,00 USD. Nyní bude důležité, jakým směrem cena tuto formaci prorazí a tím dojde k zahájení nového krátkodobého trendu. Dojde tedy k průrazu zmiňovaného supportu, nebo se naopak dočkáme odrazu a následného růstu zpět směrem k rezistenci formace? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCena zlata se zamotává do inflace a úrokových sazeb

  Cena zlata se zamotává do inflace a úrokových sazeb29. 3. 2023 • Cena zlata klesá, ale zase ne o tolik, aby to svědčilo o definitivním uklidnění trhů. Investice do zlata bývají nazývané investicemi ze strachu, a ten se zřejmě rozpouští v investicích s větším rizikem a pochopitelně i s větším výnosem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  lidovky.czHorníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu

  Horníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu29. 3. 2023 • Absence bezpečnostních postupů a náležitého vybavení horníků v Kongu je příčinou častých závalů dolů, které jsou mnohdy i nelegální. Horníci jsou pak uvězněni pod zemí s mizivou šancí na přežití. Štěstí však měli horníci v provincii Jižní Kivu. Ze záběrů ověřených agenturou Reuters je vidět, jak horník nečekaně vyskočí ze zavaleného dolu a přihlížející propukají v jásot plný překvapení a radosti. Jeden ze zachraňujících tak okamžitě přidá na úsilí a začíná hrabat. Postupně se nakonec podařilo ze zavaleného dolu vylézt několka horníkům.

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  idnes.czHorníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu

  1 minuta čtení na idnes.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).