ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZlato nebo život

  Zlato nebo život27. 6. 2023 • Zpráva se dostává na povrch až nyní. Informace, že nejméně 31 zlatokopů zemřelo při výbuchu plynu v uzavřeném zlatém dole v Jižní Africe, dostává jasnější obrysy poté, co lidé začali nahlašovat pohřešované příbuzné. Předpokládá se, že všichni kutači pocházejí ze sousedního Lesotha.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  investicniweb.czCena zlata: Poslední příležitost k nákupu pod 2 000 USD za unci?

  Cena zlata: Poslední příležitost k nákupu pod 2 000 USD za unci?27. 6. 2023 • V uplynulém týdnu se spustila další vlna poklesu cen drahých kovů. Zlato odepsalo 2,1 % a dolarový kurz stříbra se zřítil o 7,4 %.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata

  27. 6. 2023 • Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu a týmu full-time traderů obchodující pomocí automatických obchodních systémů (AOS) ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní semináře je profesionální využití, optimalizace a zároveň ziskové obchodování pomocí automatických obchodních systémů pro obchodní platformu MetaTrader včetně praktických ukázek. Naučíte se mimo jiné správně ověřovat (backtestovat) ziskovost AOS a následně AOS reálně využívat v praxi k dosažení ziskových výsledků. Ukážeme vám, jak sestavit kompletní strukturu a logiku obchodního systému pro převod do plně automatické podoby ve struktuře AOS. Představíme vám také naše vnímání, obchodní přístupy a strategie pomocí AOS.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato zlevňuje, protože chamtivost ovládla trhy

  Zlato zlevňuje, protože chamtivost ovládla trhy25. 6. 2023 • Západní centrální banky to s nelítostným bojem proti inflaci myslí vážně. Minulý týden zvýšily úrokové sazby Bank of England a Norská centrální banka, které zvedly úrokové sazby o 0,5 procenta. Švýcarská centrální banka o čtvrt procentního bodu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czKde je Maďarsko na ligové tabulce zlatých rezerv?

  Kde je Maďarsko na ligové tabulce zlatých rezerv?24. 6. 2023Zlaté rezervy centrálních bank na začátku tisíciletí klesaly, až teprve finanční krize přinesla v roce 2009 obrat. Centrální banky se začaly ke zlatu vracet a jejich nákupy z celosvětového hlediska neustávají dodnes.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: léto je poslední šancí nakoupit levně

  Zlato: léto je poslední šancí nakoupit levně24. 6. 2023 • Koncem května vyšel na prestižním švýcarském webu The Market rozhovor se zkušeným tržním analytikem Fredem Hickeym. Kromě toho, že se obul do předražených technologických akcií, vyzdvihl potenciál růstu ceny zlata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  newstream.czMělo by být zlato podporované jako spoření na penzi? Odborníci jsou proti

  Mělo by být zlato podporované jako spoření na penzi? Odborníci jsou proti23. 6. 2023 • V souvislosti s vládou schválenou podporou spoření a investic na penzi se začínají ozývat různé zájmové skupiny s prosazením podpory v jejich vlastním zájmu. Jednou z nich jsou také obchodníci s drahými kovy. Chtějí, aby se zlato stalo běžnou součástí důchodového spoření a odkazují se na praxi v USA. Všichni oslovení odborníci s tím ovšem nesouhlasí a uvádějí sérii důvodů, proč by zlato nemělo být takto podporováno.

  3 minuty čtení na newstream.cz

  zlato.czAutomaty na prodej zlata nejsou v Česku novinkou

  Automaty na prodej zlata nejsou v Česku novinkou23. 6. 2023 • Ve světě financí a investic se Martin Stránský pohybuje asi deset let. Nápad zřídit i v Česku prodej zlata prostřednictvím automatů se objevil až ve druhém plánu po zavedení automatů na prodej bitcoinů. V tom Stránského společnost nebyla na českém trhu jediná, ale ve využití bitcoinových automatů k prodeji zlata se stalo naprostou originalitou.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCentrální banky by mohly realizovat zlaté zisky

  Centrální banky by mohly realizovat zlaté zisky22. 6. 2023 • V prvních třech měsících letošního roku nakoupily centrální banky 228 tun zlata, což je rekord za první čtvrtletí. Navazují tak na rovněž rekordní rok 2022, během kterého bylo do rezerv přidáno 1 136 tun zlata v hodnotě asi 70 miliard dolarů. V porovnání se 450 tunami nakoupenými v roce 2021 to představuje meziroční nárůst o 152 procent.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  metro.czVlezli jsme pod zem a hledali jsme zlato. Do štoly Václav se můžete vydat i vy

  Vlezli jsme pod zem a hledali jsme zlato. Do štoly Václav se můžete vydat i vy22. 6. 2023 • Chvíli vám bude nejspíš zima, nejspíš se i trochu zamažete a občas si budete muset dokonce zacpat uši. Přesto je exkurze do zlatých dolů na Jílovsku zážitek. Poučný, zábavný, a hlavně originální.

  2 minuty čtení na metro.cz

  zlato.czBude zlato levnější jen o prázdninách?

  Bude zlato levnější jen o prázdninách?21. 6. 2023 • Tábor analytiků se rozdělil na dvě části. Ta první, jako například experti Commerzbank nebo ING, se domnívá, že letos dojde ještě ke dvěma zvýšením úrokových sazeb v USA, což bude mít za následek růst zájmu o dolar a všechny dolarové deriváty jako jsou americké vládní dluhopisy, což potlačí zájem o neúročené zlato.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato zůstává nejlepším bezpečným přístavem

  21. 6. 2023 • Podle tržního stratéga ze společnosti Crescat Capital Taviho Costy se volatilita na trzích zvýšila, protože Federální rezervní systém si zachovává jestřábí postoj a dál tlačí ekonomiku do recese. Díky své ceně je zlato oproti akciím a dluhopisům ideálním nástrojem k diverzifikaci portfolia.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato zůstává nejlepším bezpečným přístavem

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato: Konsolidace může brzy skončit

  Zlato: Konsolidace může brzy skončit21. 6. 2023 • Čím lépe se vede americké ekonomice, tím hůře pro zlato. Cenný kov se nadále obchoduje v úzkém rozmezí a čeká na podně...

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czTrh se zlatem vysílá smíšené signály

  Trh se zlatem vysílá smíšené signály20. 6. 2023Zlato se během června stabilizovalo a obchoduje se v rozmezí od 1.930 do 1.980 dolarů za unci. Avšak po týdnech bočního cenového pohybu může přijít výraznější vertikální posun.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czUtajené tuny zlata v BIS

  Utajené tuny zlata v BIS20. 6. 2023 • V přehledu centrálních bank podle množství vlastněného zlata chybí významná instituce, která by co do množství spravovaného zlata aspirovala mezi deset nejbohatších na světě. Drží ho víc než například Evropská centrální banka (506 tun). Onou utajovanou institucí je Banka pro mezinárodní platby (BIS), která funguje jako centrální banka asi 60 centrálních bank.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).