ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czBanky dolů, úroky nahoru a zlato vpřed

  Banky dolů, úroky nahoru a zlato vpřed2. 4. 2023Zlatá laťka 2 000 dolarů za troyskou unci je stále nadohled, což není po jejím krátkodobém překonání obvyklé. Svědčí to však o tom, že v bankovním systému ještě není klid, což dosvědčuje i propad akcií malých bank v USA, což byl na konci týdne jediný sektor v mínusu. Prognózy velkých bankovních domů však další skok přes 2 000 dolarů za unci nyní nepředpokládají.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: stále podinvestováno (spekulanty i ETF)!

  Zlato: stále podinvestováno (spekulanty i ETF)!1. 4. 2023 • Před týdnem jsme se podrobněji podívali na COT (commitment of traders) report, vykazující nárůst spekulativních pozic z dna přibližně před měsícem. Mezitím se zveřejnili zprávy za další dva týdny, k 21. a 28.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czBěhem války Rusko nakoupilo milion uncí zlata

  Během války Rusko nakoupilo milion uncí zlata31. 3. 2023 • Ruská centrální banka a další vládní resorty přestaly zveřejňovat ekonomická data poté, co Západ zasáhl Moskvu balíkem bezprecedentních sankcí kvůli přepadení Ukrajiny. Nijak ale netajila, že od března minulého roku zastavila nákupy zlata a veškerou domácí těžbu přenechala komerčním bankám.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kryptomagazin.czCo ovlivňuje cenu zlata?

  Co ovlivňuje cenu zlata?31. 3. 2023 • Inflace znehodnocuje peníze. Proto lidé hledají ochranu před inflací prostřednictvím investic do jiných finančních nástrojů, jako je například zlato.

  2 minuty čtení na kryptomagazin.cz

  fxstreet.czCena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima

  30. 3. 2023 • Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czDrží cenu zlata nejistota kolem Deutsche Bank?

  Drží cenu zlata nejistota kolem Deutsche Bank?30. 3. 2023 • Podle aktuálních příznaků by cena zlata měla zůstat stabilní až do květnového zasedání amerických centrálních bankéřů. Proslechlo se, že jejich předseda Jerome Powell na soukromé schůzce s kongresmanem Kevinem Hernem prozradil, že ještě jedno zvýšení úrokové sazby přijde. Ke všeobecnému překvapení to však s trhy neudělalo vůbec nic, protože tomu prostě nevěří a usuzují, že šlo jen o vypuštění balónku, jak je nyní v módě u našich vládních představitelů.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czDrahé kovy vzrostly díky slabšímu USD 💵

  Drahé kovy vzrostly díky slabšímu USD 💵30. 3. 2023Zlato se drží poblíž 2 000 USD za unci a obnovuje růstový pohyb tváří v tvář slábnoucímu býčímu impulsu na Wall Street a klesající síle USD. Nejistota v bankovním sektoru přiměje investory k příchodu na trh s drahými kovy. Rostoucí ceny slitků poháněj...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato testuje support symetrického trojúhelníku

  30. 3. 2023 • Cena zlata (XAU/USD) se na 1hodinovém grafu obchoduje v symetrickém trojúhelníku a aktuálně dochází k otestování jeho supportu kolem hladiny 1960,00 USD. Nyní bude důležité, jakým směrem cena tuto formaci prorazí a tím dojde k zahájení nového krátkodobého trendu. Dojde tedy k průrazu zmiňovaného supportu, nebo se naopak dočkáme odrazu a následného růstu zpět směrem k rezistenci formace? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCena zlata se zamotává do inflace a úrokových sazeb

  Cena zlata se zamotává do inflace a úrokových sazeb29. 3. 2023 • Cena zlata klesá, ale zase ne o tolik, aby to svědčilo o definitivním uklidnění trhů. Investice do zlata bývají nazývané investicemi ze strachu, a ten se zřejmě rozpouští v investicích s větším rizikem a pochopitelně i s větším výnosem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  lidovky.czHorníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu

  Horníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu29. 3. 2023 • Absence bezpečnostních postupů a náležitého vybavení horníků v Kongu je příčinou častých závalů dolů, které jsou mnohdy i nelegální. Horníci jsou pak uvězněni pod zemí s mizivou šancí na přežití. Štěstí však měli horníci v provincii Jižní Kivu. Ze záběrů ověřených agenturou Reuters je vidět, jak horník nečekaně vyskočí ze zavaleného dolu a přihlížející propukají v jásot plný překvapení a radosti. Jeden ze zachraňujících tak okamžitě přidá na úsilí a začíná hrabat. Postupně se nakonec podařilo ze zavaleného dolu vylézt několka horníkům.

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  idnes.czHorníci se prohrabávají ze zavaleného zlatého dolu

  1 minuta čtení na idnes.cz

  zlato.czZlato vyčkává na další vývoj

  Zlato vyčkává na další vývoj28. 3. 2023 • Cena zlata se usadila kolem 1 950 dolarů za troyskou unci, protože se americkým investorům zřejmě vrátila chuť riskovat. Asi uvěřili, že akce americké i evropské centrální banky na zmírnění obav z krachu globálního bankovního systému zabraly, což zpomalilo příliv investic do zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czKam by se mohla cena zlata v příštích měsících posunout?

  Kam by se mohla cena zlata v příštích měsících posunout?28. 3. 2023 • Ve světě se začalo hovořit o tzv. finanční krizi, která v kombinaci s vysokou inflací bude pro investory obtížným obdobím. Mnozí se proto nyní začali zabývat tím, jak udržet svůj kapitál v bezpečí, a čekají, jaká další překvapení aktiva zasáhnou.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czAmatérský zlatokop našel v Austrálii kámen obsahující zlato za 3,5 milionu Kč

  Amatérský zlatokop našel v Austrálii kámen obsahující zlato za 3,5 milionu Kč28. 3. 2023 • Australan, vybavený levným detektorem kovu, našel ve státě Viktorie kámen o hmotnosti 4,6 kilogramu obsahující zlato v hodnotě 240 000 australských dolarů (3,5 milionu Kč). Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ceskenoviny.czAmatérský zlatokop našel v Austrálii kámen obsahující zlato za 3,5 milionu Kč

  1 minuta čtení na ceskenoviny.cz

  denik.czKámen za miliony. Amatérský zlatokop našel v Austrálii pětikilogramový nugget

  1 minuta čtení na denik.cz

  refresher.czAmatérský zlatokop našel rekordní hroudu zlata za miliony korun. Stačil mu k tomu obyčejný detektor kovů

  1 minuta čtení na refresher.cz

  forbes.czTři a půl milionu ve zlatě. Za nález valounu vděčí Australan obyčejnému detektoru kovu

  2 minuty čtení na forbes.cz

  kurzy.cz🟡Zlato se propadá o téměř 1,5 %

  🟡Zlato se propadá o téměř 1,5 %27. 3. 2023 • Začátek posledního březnového týdne vypadá hodně srovnatelně s koncem toho předchozího, kdy se náklady na pojištění dluhu Deutsche Bank proti riziku nesplacení v pátek vyšplhaly na nejvyšší hodnotu v historii, dnes se však nálada zlepšila, a to předevš...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  finex.czZlato na nových maximech, jaká bude jeho budoucnost? Analýza COT reportu

  Zlato na nových maximech, jaká bude jeho budoucnost? Analýza COT reportu27. 3. 2023Zlato pokořilo psychologickou hranici 2 000 USD! Hledání bezpečného přístavu pro investiční kapitál je nekončící proces, při kterém jsou peníze přesouvány z jednoho aktiva do druhého, s cílem udržet hodnotu kapitálu, ideálně ji však ještě zvýšit. Zlato za posledních 6 měsíců předvedlo ukázkový růst, při kterém se cena této komodity zvýšila o více než 24 %.

  1 minuta čtení na finex.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).