ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  denikn.czCentrální banky stahují zlato ze západních trezorů

  Centrální banky stahují zlato ze západních trezorů10. 7. 2023 • Protiruské sankce donutily světové centrální banky, aby změnily strategie pro správu devizových rezerv nebo zásob zlata. Vyplývá to z průzkumu společnosti Invesco. Řada světových bank a státních fondů označila sankce za bezprecedentní. Každoroční průzkum odhalil například změnu strategie týkající se nákupu zlata. To měly některé státy uložené v západních finančních centrech, například…

  1 minuta čtení na denikn.cz

  denik.czMoje-zlato.cz, spolehlivý partner pro ziskové investice do drahých kovů

  Moje-zlato.cz, spolehlivý partner pro ziskové investice do drahých kovů10. 7. 2023 • Nová příležitost pro investory v Ostravě je zlatá: Moje-zlato.cz otevřelo svou prodejnu a centrum inovativních investic do drahých kovů. Na své si přijdou příznivci konzervativních i alternativních komoditních investic

  3 minuty čtení na denik.cz

  zlato.czČína už má víc zlata než Rusko

  Čína už má víc zlata než Rusko9. 7. 2023 • Už osmý měsíc v řadě zvyšovala své zlaté rezervy Čína, přičemž nákupy se neřídí jen ekonomickými a geopolitickými riziky, ale také touhou odklonit se od amerického dolaru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProč centrální banky tolik baží po zlatu

  Proč centrální banky tolik baží po zlatu8. 7. 2023 • Za posledních třináct let byly centrální banky čistými kupci zlata, což znamená, že ho vždy víc koupily, než prodaly. Málokdo se ale zabývá tím, od koho zlato vlastně kupují. Pro každého kupujícího musí přece existovat prodávající, konstatuje Rich Checkan ze společnosti Asset Strategies International.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  novinky.czZlato chrání před inflací, míní většina Čechů

  8. 7. 2023 • Inflace v Česku sice pozvolna klesá, nicméně stále ještě dosahuje dvouciferné hodnoty. Není tedy divu, že lidé k ukládání či investování volných finančních prostředků volí zlato. Téměř tři pětiny Čechů ho považují za investici, která před inflací chrání.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  epenize.euČeši považují zlato za nejlepší ochranu před inflací

  1 minuta čtení na epenize.eu

  zlato.czPrůzkum: Investoři do zlata plánují další nákupy

  Průzkum: Investoři do zlata plánují další nákupy7. 7. 2023 • Investoři, kteří už mají zlato ve svých portfoliích, letos plánují své alokace zlata zvýšit, vychází z průzkumu, který nedávno zveřejnila State Street Global Advisors. Studie zahrnuje odpovědi víc než tisíce investorů s alespoň 250 tisíci dolary v investicích.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  newstream.czBudování zlatého pokladu. Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o desítky procent

  Budování zlatého pokladu. Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o desítky procent7. 7. 2023 • Hodnota zlata v portfoliu České národní banky se od začátku roku zvýšila o 65 procent na 26,049 miliardy korun. Vyplývá to z bilance centrální banky k 30. červnu, kterou banka zveřejnila na svých internetových stránkách. Guvernér ČNB Aleš Michl už v minulosti oznámil záměr nakoupit do rezerv více zlata. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.

  1 minuta čtení na newstream.cz

  investicniweb.czHodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 %

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  fxstreet.czHodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czHodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czHodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czČNB má ve zlatě už přes miliardu dolarů

  ČNB má ve zlatě už přes miliardu dolarů6. 7. 2023 • Objem zlata uloženého v centrálních bankách celého světa klesl o 27 tun, v čemž má opět prsty Turecko. V květnu tamní centrální banka prodala 63 tuny zlata. Od března téměř 160 tun, což odpovídá nákupům zlata za předchozích 12 měsíců.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  peak.czVztah Čechů k investičním drahým kovům? Do zlata investuje každý šestý

  Vztah Čechů k investičním drahým kovům? Do zlata investuje každý šestý5. 7. 2023 • Přibližně každý šestý Čech investoval do zlata za účelem budoucího zhodnocení, každý desátý pak má doma zlatou minci.

  1 minuta čtení na peak.cz

  investicniweb.czMainstream tvrdí, že je zlato k ničemu aneb Když se začínají množit kontrariánská znamení

  Mainstream tvrdí, že je zlato k ničemu aneb Když se začínají množit kontrariánská znamení4. 7. 2023 • Dolarová cena zlata se v uplynulém týdnu propadla na čerstvé několikaměsíční minimum, aby se kurz vzápětí vytočil vzhůru a uzavřel prakticky beze změny. Trh se stříbrem výprodeji odolal a připsal si 1,3 %.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  zlaterezervy.czMainstream tvrdí, že zlato je k ničemu - kontrariánská znamení se tak začínají množit (týdenní zrpáva)

  Mainstream tvrdí, že zlato je k ničemu - kontrariánská znamení se tak začínají množit (týdenní zrpáva)3. 7. 2023 • Většinou to vypadá tak, že mainstreamová média zlato a stříbro ignorují. Jakmile se ale začnou mainstreamové titulky předhánět negativními zprávami o zlatě, bude to signálem blížícího se cenového dna.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czOčekává zlato cenové vlnobití?

  Očekává zlato cenové vlnobití?3. 7. 2023 • Pokles zlata nyní kulminuje, tvrdí experti Credit Suisse, kteří věří, že ceny žlutého kovu v rozmezí mezi 1 900 a 1 890 dolarů za troyskou unci přesně zapadají do jejich prognózy 200denní průměrné ceny (DMA). Banka zveřejnila svůj technický výhled vztahu mezi dolarem a zlatem jak ve směru růstu, tak i ve směru poklesu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  poznatsvet.czČesko se topí ve zlatě. Musíte ale vědět, kde cenný kov rýžovat

  Česko se topí ve zlatě. Musíte ale vědět, kde cenný kov rýžovat3. 7. 2023 • Možná vás překvapí informace, že takřka v každém českém potoce či řece můžete rýžovat zlato. Podle geologů je na území České republiky zásoba zlata za 400 až 500 miliard korun. Na zlaté nuggety sice zřejmě nenarazíte, ale i pár šupin ryzího zlata potěší. Prozradíme vám, které toky jsou pro začínající zlatokopy ideální a kde máte největší šanci nějaké zlato vyrýžovat.

  3 minuty čtení na poznatsvet.cz

  forbes.czZ odpadu zlato? Češka zkoumá, jak přeměnit oxid uhličitý na zdroj energie

  3. 7. 2023 • Jedna žena vládne všem – Renáta Kellnerová, hlavní dědička impéria PPF, se pro letošek stala nejvlivnější ženou Česka ve dvanáctém ročníku žebříčku Forbesu. Celkem v něm mimořádně vlivných žen letos najdete 195. Jednou z nich je i topmodelka Pavlína Němcová, tvář na obálce červnového vydání. O životě na hraně hovořila novinářka a moderátorka s duší dobrodruha Lucie Výborná a o životě za hranou […]

  10 minut čtení na forbes.cz

  zlato.czCo bude dál s cenou zlata

  Co bude dál s cenou zlata2. 7. 2023 • Obrovským překvapením je revidovaný odhad růstu hrubého domácího produktu (HDP) Spojených států za 1. čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika by měla vzrůst o dvě procenta, oproti odhadu 1,3 procenta.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).