ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  polar.czVIDEO: Ztracený balíček zlata v obchodě si přivlastnila žena s mužem, pátrá po nich policie

  14. 7. 2023 • Ostravští policisté pátrají po ženě, která si podle dosud zjištěných informací a kamerových záznamů přivlastnila balíček se zlatem, který při nákupu v potravinách vypadl při placení zákaznici. S ženou byl na místě také muž, kterého policisté rovněž potřebují ztotožnit. Celý MS kraj, Moravskoslezský kraj

  1 minuta čtení na polar.cz

  zlato.czVěřit v Boha nebo ve zlato?

  Věřit v Boha nebo ve zlato?13. 7. 2023 • Jaká je rekordní cena zlata? Každý zdroj píše něco jiného. Nejnovější zpráva Londýnského trhu s drahými kovy (LBMA, London Bullion Market Association), což je hlavní světový trh s fyzickým zlatem, uvádí jako rekordní cenu za troyskou unci 2 067,15 amerického dolaru ze 6. srpna 2020.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata na 14. července 2023 – první cíl růstu dosažen, možnost dalšího růstu

  13. 7. 2023 • Technická analýza: Zlato se, jak jsem očekával, obchoduje směrem nahoru a dosáhlo prvního cíle růstu na ceně 1 967 US...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato v trendovém kanálu

  Zlato v trendovém kanálu12. 7. 2023Zlato se více než měsíc pohybovalo do strany, ale medvědům se podařilo stlačit cenu pod spodní hranici tohoto rozpětí. Přestože zlato zaznamenalo mírné oživení poté, co se odrazilo od tříměsíčního dna na úrovni 1 893, jeho pokusy o opětovný vstup do&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  investicniweb.czKorelace se bortí aneb Zlato posiluje, i když zlevňuje

  Korelace se bortí aneb Zlato posiluje, i když zlevňuje12. 7. 2023 • Cena zlata v amerických dolarech v posledních dvou měsících klesá, ačkoli nadále vykazuje značnou sílu vzhledem k vývoji výnosů desetiletých amerických TIPS (dluhopisů americké vlády chráněných proti inflaci), s nimiž od roku 2006 do roku 2021 silně korelovala. Od počátku roku 2022 je tak potřeba vnímat vývoj ceny zlata jako býčí.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  zlato.czČNB v červnu nakoupila rekordní množství zlata

  ČNB v červnu nakoupila rekordní množství zlata12. 7. 2023 • Podle nejnověji zveřejněných údajů Česká národní banka (ČNB) v červnu nakoupila 2,52 tuny zlata. Takový měsíční objem v tomto tisíciletí ještě nezaznamenala. Její devizové rezervy uložené do zlata tak stouply na 19,56 tuny. Podle statistiky organizace WGC (Světové rady pro zlato) byla naše národní banka v prvním čtvrtletí pátým největším kupcem zlata na světě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato v trendovém kanálu

  Zlato v trendovém kanálu12. 7. 2023Zlato se více než měsíc pohybovalo do strany, ale medvědům se podařilo stlačit cenu pod spodní hranici tohoto rozpětí. Přestože zlato zaznamenalo mírné oživení poté, co se odrazilo od tříměsíčního dna na úrovni 1 893, jeho pokusy o opětovný vstup do&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace

  Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace12. 7. 2023 • Obchodování vzácných kovů nabízí téměř každý týden zajímavé situace, které je možné výhodně využít. K určení možného směru pohybu obchodovaného instrumentu slouží traderům technická analýza, ale kromě toho je možné použít také fundamentální ukazatele, které často fungují jako katalyzátory dalšího pohybu. A protože tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA, lze očekávat, že dojde k zásadnímu cenovému pohybu i na zlatě.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  dumfinanci.czDva důvody, proč by mohla cena zlata růst

  Dva důvody, proč by mohla cena zlata růst12. 7. 2023 • Jestli něco velmi dobře vystihuje roční vývoj ceny zlata, tak je to stabilita. Zlato se velmi dobře drží, od začátku roku se pohybuje mezi 1820–2050 dolary za trojskou unci. V době psaní článku byla cena 1933 dolarů, což je někde uprostřed tohoto pásma. Právě tato středová hodnota nás nutí zamyslet se, zda nepřišel čas nakoupit nebo přikoupit zlaté zásoby.

  1 minuta čtení na dumfinanci.cz

  zlaterezervy.czZlato posiluje navzdory klesající ceně (týdenní zpráva)

  Zlato posiluje navzdory klesající ceně (týdenní zpráva)11. 7. 2023 • Na trhu se zlatem došlo k velké změně poté, co Rusko napadlo Ukrajinu a Západ zabavil Ruské centrální bance aktiva denominovaná v eurech a dolarech. Korelace mezi cenou zlata a výnosem TIPS začala slábnout na začátku roku 2022.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  info.czNekupuj zlato, je to trik! Proč není žlutý kov takový investiční hit, jak je nám podsouváno

  Nekupuj zlato, je to trik! Proč není žlutý kov takový investiční hit, jak je nám podsouváno11. 7. 2023 • KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Nejlepší marketing mezi všemi aktivy na trhu musí mít zlato. Jak jinak by tak mizerná investice mohla být tolik oblíbená?

  2 minuty čtení na info.cz

  zlato.czStále víc zemí stěhuje své zlato do bezpečí

  Stále víc zemí stěhuje své zlato do bezpečí11. 7. 2023 • Roste počet zemí, které, aby se vyhnuly případným sankcím, přemisťují zlaté rezervy do vlastních sejfů, a zároveň zvyšují jeho množství jako pojistky proti vysoké inflaci. Centrální banky znepokojené rozhodnutím USA a dalších států zmrazit ruská aktiva se rozhodly nakupovat fyzické zlato místo derivátů nebo podílů ve zlatých fondech.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czPusto prázdno v trezorech. Banky nechtějí dopadnout jako Rusové

  Pusto prázdno v trezorech. Banky nechtějí dopadnout jako Rusové11. 7. 2023 • Centrální banky podle nového průzkumu firmy Invesco rekordně nakupují fyzické zlato a stahují svá aktiva ze zahraničí domů. Obávají se, že by jejich rezervy mohly být v budoucnu zmrazeny jako ty patřící Rusku. Západní státy totiž v rámci válečných sankcí loni bezprecedentně zmrazily téměř polovinu z 640 miliard dolarů ruských státních rezerv zlata a zahraniční měny. Průzkum dále nasvědčuje, že centrální banky přestávají věřit americkému dolaru. Jasnou alternativu ve formě nové globální rezervní měny však zatím nevidí.

  1 minuta čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czCenu zlata ovlivňují hlavně bezvěrci

  Cenu zlata ovlivňují hlavně bezvěrci10. 7. 2023 • Švýcarská rafinerie vzácných kovů MKS PAMP ve své pololetní zprávě prognózuje cenu zlata pro druhé pololetí v rozmezí 1 800 až 2 100 dolarů za troyskou unci. Ve svých předpovědích bývá docela přesná, což dokazuje prognóza na letošní průměrnou cenu zlata 1 930 dolarů za unci, přičemž přesný výsledek nakonec byl 1 933 dolary za unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  hn.czCentrální banky kupují rekordní množství zlata. Děje se tak po invazi na Ukrajinu

  Centrální banky kupují rekordní množství zlata. Děje se tak po invazi na Ukrajinu10. 7. 2023 • Již třináctým rokem v řadě jsou centrální banky ve světě tzv. čistým kupcem zlata. To znamená, že v součtu nakoupí více zlata, než prodají. Loňský rok však zcela vyčníval. Celkové nákupy 1136 tun vzácného kovu byly suverénně nejvyšší v historii časové řady od začátku 50. let. Pro srovnání, o rok...

  2 minuty čtení na hn.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).