ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czDegussa: Zlato by letos mohlo vyrůst až na 2 100 dolarů

  Degussa: Zlato by letos mohlo vyrůst až na 2 100 dolarů21. 1. 2022 • Všeobecně rozšířené očekávání, že centrální banky letos zpřísní svou měnovou politiku, prozatím drží ceny drahých kovů, zejména zlata, na uzdě. Společnost Degussa, největší německý obchodník se zlatem, se domnívá, že centrální banky nakonec před snížením inflace upřednostní cíl „udržet ekonomiky v chodu“.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato může na konci roku 2022 dosáhnout rekordních cen

  Zlato může na konci roku 2022 dosáhnout rekordních cen20. 1. 2022 • Jestliže v roce 2021 převládala v náladě investorů přílišná důvěra a apatie k riziku, letos se situace změní, řekl manažer fondu Peter Grosskopf. Podle něj Fed uvažuje o jestřábí měnové politice, a to by snížilo likviditu na finančních trzích.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato může na konci roku 2022 dosáhnout rekordních cen

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  freebit.czZlato už neláká. Investujte do ETF, NFT a kryptoměn | FREEBIT

  Zlato už neláká. Investujte do ETF, NFT a kryptoměn | FREEBIT20. 1. 2022 • Je zlato stále dobrá investice? Zlato je zde s námi už od vzniku země a o jeho hodnotě se ví již tisíce let, zlato sloužilo jako předchůdce dnešních fiat

  1 minuta čtení na freebit.cz

  zlato.czČeši mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

  Češi mají dvakrát víc zlata, než centrální banka20. 1. 2022 • Od roku 2009 Český statistický úřad sleduje množství zlata dovezeného do Česka. Od té doby, do konce listopadu loňského roku, činil celkový import tohoto vzácného kovu zaokrouhleně 73 tun. Zlato se dováží v různých formách od zlatého prachu pro elektrotechnický průmysl až po polotovary (desky, plechy, dráty, tedy takových, jaké se získávají třeba válcováním, tažením nebo vyřezáváním) např. pro klenotníky.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  sputniknews.comČeské domácnosti mají více zlata než ČNB. U bohatších zemí je takový nepoměr běžný, uvedl analytik

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  msn.comČeši mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

  4 minuty čtení na msn.com

  prahanadlani.czČeši mají dvakrát víc zlata než centrální banka. Ta přikoupila další metráky žlutého kovu | Praha na Dlani Aktuálně

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  lidovky.czČeši mají dvakrát víc zlata než centrální banka. Ta přikoupila další metráky žlutého kovu

  4 minuty čtení na lidovky.cz

  fxstreet.czČeši mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  nova.czČeši mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

  2 minuty čtení na nova.cz

  kurzy.czZlato má eso v rukávu

  Zlato má eso v rukávu20. 1. 2022Zlato je jako vytrvalý cínový vojáček – důstojně snáší všechny těžkosti, které na něj dopadly. V roce 2021 ztratil drahý kov přibližně 4 % své hodnoty a poprvé za poslední tři roky se uzavřel v červeném pásmu, ale je třeba si uvědomit, že protivítr byl&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato má eso v rukávu

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czRůst komoditního trhu podporuje zlato

  19. 1. 2022 • V lednu zlato zažívá vysokou volatilitu. Vzácné nárůsty střídají dlouhodobé poklesy. V současné době se drahý kov obch...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCo očekávat od zlata v nadcházejícím cyklu zvyšování sazeb

  Co očekávat od zlata v nadcházejícím cyklu zvyšování sazeb19. 1. 2022 • Historie ukazuje, že ať už je probíhající režim jakýkoli, zlato obvykle dosahuje svého dna na začátku cyklu zvyšování sazeb americké centrální banky (Fed), napsal odborný server Investing.com.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czBREAKING: Zlato vymazalo pokles po propadu Philly Fed indexu

  18. 1. 2022 • Cena zlata vyskočila a naopak dolar propadl po zveřejnění newyorského výrobního Empire indexu za leden. Index propadl z 31,9 bodů v prosinci na -0,7 bodů v lednu. Masivní propad táhly poklesy subindexů dodávek a objednávek. Celkem 23 % respondentů upozornilo na zhoršující se podmínky za poslední měsíc. Mohlo by se jednat o signál, že postpandemické oživení stagnuje. Subindex cen se také snížil, což by mohlo být bráno jako pozitivní signál ustupujících inflačních tlaků.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato na počátku týdne zůstalo stabilní

  Zlato na počátku týdne zůstalo stabilní18. 1. 2022Zlato se včera po nejlepším týdnu za poslední dva měsíce, kdy posílilo o 1,2 procenta, ustálilo, protože obchodníci zvažují výhled měnové politiky oproti hrozbě, kterou představuje nová vlna koronaviru v USA. Spotové zlato se podle agentury Bloomberg pohybovalo bez větších změn na úrovni 1 818,84 dolarů za troyskou unci. Platina a stříbro v pondělí posílily, palladium kleslo.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czPoslední studie Světové rady pro zlato pro rok 2022

  Poslední studie Světové rady pro zlato pro rok 202217. 1. 2022 • Podle nejnovější studie Světové rady pro zlato by měli být investoři do zlata opatrní, protože Fed pro rok 2022 doufá ve zpřísnění své měnové politiky. Zpráva, kterou WGC minulý týden zveřejnila, uvádí, že drahý kov se navzdory potížím, se kterými se&hell

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czNavzdory vysokým inflačním tlakům v roce 2022 zlato nenabírá na síle

  17. 1. 2022 • Trh se zlatem nenabírá na síle, ačkoli američtí spotřebitelé očekávají po celý rok 2022 zvýšené inflační tlaky. Informoval o tom průzkum University of Michigan z minulého týdne.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czNavzdory vysokým inflačním tlakům v roce 2022 zlato nenabírá na síle

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czPro zlato mluví přetrvávající inflace

  Pro zlato mluví přetrvávající inflace17. 1. 2022 • Investorům lavírujícím s trojcifernými výnosy v kryptoměnách to může připadat poněkud nelákavé, ale zlatu se v dobách vyšší inflace, jaká se očekává v roce 2022, obvykle daří. Zpráva Světové rady pro zlato „Gold Outlook 2022“ dává záblesk naděje těm, kteří již žlutý kov drží, nebo jej plánují získat do svých portfolií.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  newstream.czČesko loni rozšířilo svůj zlatý poklad o více než tunu zlata

  Česko loni rozšířilo svůj zlatý poklad o více než tunu zlata15. 1. 2022 • Česká národní banka v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let. Zlato je obecně považováno za pojistku proti inflaci. V loňském roce se však toto příliš nepotvrdilo, když kov dokonce zlevnil, navzdory celosvětově rapidně zrychlujícímu růstu cen.

  1 minuta čtení na newstream.cz

  lidovky.czEKONOMIE: Inflace a Zlatý standard

  14. 1. 2022 • „Podle téhle teorie jsme už od okamžiku opuštění zlatého standardu vlastně všichni mrtví“, napsal komentátor pod článek zabývající se inflací a jejími příčinami. Protože je povinností ekonoma šířit osvětu, tak je cílem následujícího článku ukázat mylnost inkriminovaného výroku.

  5 minut čtení na lidovky.cz

  patria.czZlato jako ochrana před inflací? Tentokrát to prý může být jinak

  Zlato jako ochrana před inflací? Tentokrát to prý může být jinak13. 1. 2022 • Ve středu jsme se dozvěděli něco pozoruhodného, začal svůj komentář v dnešním ranním výhledu agentury Bloomberg její pravidelný sloupkař Eddie van der Walt.

  1 minuta čtení na patria.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).