ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  prahanadlani.czZlato jde na dračku, měsíčně se ho prodají metráky

  12. 5. 2022 • V Česku se nyní prodají stovky kilogramů zlata měsíčně. Nabízejí ho specializované společnosti či některé banky, jež objednávky přijímají

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  novinky.czZlato jde na dračku, měsíčně se ho prodají metráky

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czMKS PAMP: Za pět let by unce zlata mohla být na 4 000 dolarů

  MKS PAMP: Za pět let by unce zlata mohla být na 4 000 dolarů11. 5. 2022 • Vzhledem k tomu, že se nyní všichni investoři soustředí na cyklus utahování měnové politiky americké centrální banky, Federálního rezervního systému (Fed), naskýtá se rovněž otázka: Kde bude cena zlata za pět let?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czOdraz zlata brzy skončí

  Odraz zlata brzy skončí10. 5. 2022 • Cena zlata se v grafu H1 obchoduje v červených číslech. Krátkodobě se sice odrazila ode dna, ale tlak medvědů je stále silný. V době psaní článku se obchoduje na úrovni 1 860. Po masivním poklesu se dočasný odraz tak nějak očekával.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czJaká bude cena zlata za 5 let?

  Jaká bude cena zlata za 5 let?10. 5. 2022 • Americký Fed minulý týden poprvé od roku 2000 zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů. Kvůli rekordně vysoké 40leté míře inflace v zemi regulátor neměl jinou možnost než se uchýlit k tomuto agresivnímu kroku.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czJaká bude cena zlata za 5 let?

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato versus USD

  Zlato versus USD9. 5. 2022 • Minulý týden se trh se zlatem opět obchodoval pomalu. Cena nedokázala překonat úroveň 1 900 dolarů za trojskou unci. Kov se dostal pod prodejní tlak, protože americký dolar se usadil na nejvyšší úrovni za 20 let uprostřed jestřábí agendy Fedu ohledně dalšího zvyšování sazeb.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czAnalytik Ross Norman: Zlato čelí docela silnému protivětru

  Analytik Ross Norman: Zlato čelí docela silnému protivětru9. 5. 2022 • Výlet zlata nad hranici 1 900 dolarů za troyskou unci se ukázal jako krátkodobý, konstatovali na závěr minulého týdne ekonomové německé Commerzbank. Zlato, jak uvedli ve své zprávě, zaznamenalo třetí týdenní ztrátu v řadě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNejvětší loupež v dějinách: Jak nacisté ukradli evropské zlato

  Největší loupež v dějinách: Jak nacisté ukradli evropské zlato7. 5. 2022 • Aby Hitlerova válečná mašinérie mohla pokračovat, ukořistili nacisté z evropských centrálních bank zlato, které by dnes mělo hodnotu 19 miliard dolarů, píše George M. Taber, autor knihy Neuvěřitelný příběh o tom, jak nacisté ukradli evropské zlato.

  5 minut čtení na zlato.cz

  finex.czDrahé kovy v moderní společnosti – Jedná se stále o bezpečná finanční aktiva? Analýza kurzu a COT reporty

  Drahé kovy v moderní společnosti – Jedná se stále o bezpečná finanční aktiva? Analýza kurzu a COT reporty6. 5. 2022 • Komodity ve společnosti hrály odjakživa důležitou roli. Již od prvních počátků ekonomického systému sloužily komodity jako platidlo, nebo prostředek směny mezi obchodníky. Tuto roli komodity, především zlato, hrály až do roku 1944, kdy se na Brettonwoodském koncilu stal páteří světové ekonomiky americký dolar.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czZlato a ruský faktor

  Zlato a ruský faktor6. 5. 2022 • Světová banka uvedla, že v roce 2022 očekává růst ceny zlata o tři procenta, ale varovala, že jeho cena může prudce klesnout, pokud se Ruská centrální banka rozhodne odprodat velké množství této komodity.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCeny zlata po rozhodnutí Fedu mírně vzrostly

  Ceny zlata po rozhodnutí Fedu mírně vzrostly5. 5. 2022 • Americké akcie ve středu prudce vzrostly v reakci na rozhodnutí americké centrální banky, Fedu, zvýšit úrokové sazby, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů se naopak snížily a dolar vůči koši měn oslabil. A ceny zlata se ve středu mírně odrazily ode dna na 1 881 dolarů za troyskou unci, jak uvedl odborný server FX Empire.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSaxo Bank: Zlato? Zůstáváme nadále optimističtí

  Saxo Bank: Zlato? Zůstáváme nadále optimističtí4. 5. 2022Zlato má nakročeno k první měsíční ztrátě za tři měsíce. Dvěma hlavními katalyzátory jsou očekávané rychlé tempo zpřísňování podmínek ze strany americké centrální banky, Fedu, a posílení dolaru. Stříbro už se kvůli Čínou způsobenému oslabení celého odvětví průmyslových kovů propadlo na 2,5měsíční minimum zhruba 23 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czFundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

  Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata3. 5. 2022 • V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCommerzbank: Zlato bude zvýšení sazeb Fedu ignorovat

  Commerzbank: Zlato bude zvýšení sazeb Fedu ignorovat3. 5. 2022 • Cena zlata se s počátkem nového týdne propadla pod 1 880 amerických dolarů za troyskou unci. Ve středu se všeobecně očekává, že americký Federální rezervní systém (centrální banka USA) zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů. Podle názoru stratégů Commerzbank, jedné z největších německých bank, by však tato událost neměla mít na žlutý kov vliv.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  prahanadlani.czPutin zvažuje navázat rubl na zlato. Centrální banka má jiný názor

  2. 5. 2022 • Ruský prezident Putin si podle Kremlu pohrává s myšlenkou navázat rubl na zlato a další komodity, což by poprvé po více než sto letech znamenalo

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  fxstreet.czFundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

  Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata2. 5. 2022 • V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).