ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czBude listopad měsícem průlomu zlata?

  nadpis2. 11. 2021Zlatí býci mají za sebou několik frustrujících měsíců, ale navzdory ztrátě v poslední den obchodování v říjnu existují určité známky toho, že zlato je připraveno prorazit směrem vzhůru. V posledním říjnovém týdnu se zlato propadlo o 0,7 procenta, ale navzdory tomuto propadu si kov celkově za měsíc polepšil o 1,5 procenta, což je jeho nejlepší výkon od letošního července.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czRanní komentář: Zlato zpět pod 1 800 USD, růstové akcie hluboko pod svými all-time high

  1. 11. 2021 • Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Pod mírný tlak se opět dostal Nasdaq, kterému komplikují život vyšší sazby, které vzrostly v reakci na jmenování J. Powella do funkce šéfa Fedu na další čtyři roky. Včera jsme se dočkali hned několika výsledků PMI, které nabídly solidní výsledky z Evropy i z USA. Dnes nás čeká opět několik velmi zajímavých fundamentů, v čele s výsledky amerického HDP a zápisem z minulého zasedání americké centrální banky.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czJak by mohla vyrůst cena zlata: „postupně a pak najednou“ (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  nadpis1. 11. 2021 • Když se ptali Ernesta Hemingwaye, jak zbankrotoval, odpověděl: „Postupně a pak najednou“. Tato věta ve mně vyvolala analogii s cenou zlata. Proč cena zlata v roce 2021 klesá? Odpověď by mohla znít – kvůli tržním očekáváním.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czDrahé kovy letos zlevňují, průmyslové zdražily o desítky procent

  nadpis1. 11. 2021 • Drahé kovy letos zlevňují, zlato o osm procent, stříbro o 12 procent a platina o 5,5 procenta. Opačný vývoj je u průmyslových kovů, jako jsou měď, zinek nebo hliník, které do konce října zdražily o desítky procent. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czDrahé kovy letos zlevňují, průmyslové zdražily o desítky procent

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNizozemský soud přiřkl krymské zlato Ukrajině. Rusko to nevzdává

  nadpis31. 10. 2021 • Přibližně dva tisíce starý zlatý poklad ze čtyř muzeí na Krymu, který se v současnosti nachází v nizozemském Muzeu Allarda Piersona, patří podle rozhodnutí soudu v Amsterodamu Ukrajině.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czBritská královská mincovna plánuje „dolovat“ zlato z elektroodpadu

  nadpis30. 10. 2021 • Britská královská mincovna bude recyklovat stovky kilogramů zlata a dalších vzácných kovů z vysloužilé elektroniky. Chce zamezit odlivu elektroodpadu a uvést vzácné kovy zpět do oběhu ve Velké Británii. Mincovna (The Royal Mint) plánuje ve Walesu vybudovat závod, který by z vysloužilé elektroniky získával ročně stovky kilogramů zlata a dalších vzácných kovů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata se zdvojnásobí, tvrdí šéf investiční společnosti Peter Boockvar

  nadpis29. 10. 2021 • Dalším, kdo si myslí, že cena zlata půjde prudce nahoru, je Peter Boockvar, investiční ředitel společnosti Bleakley Advisory Group, která spravuje majetek v hodnotě osmi miliard dolarů. „Zlato má potenciál zdvojnásobit se, jakmile Fed (americká centrální banka, pozn. red.) začne zpřísňovat a zvyšovat sazby, aby se bránil vyšší než očekávané inflaci,“ řekl.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  idnes.czBude se v Jeseníkách opět těžit zlato? Vrty prozkoumají, zdali podzemí ožije

  nadpis27. 10. 2021 • Zájem prospektorů opět upoutala oblast Zlatých Hor na Jesenicku. Zjistit, kolik tam země ještě ukrývá zlata a jiných barevných kovů, a zda se vyplatí je těžit, je úkolem státního podniku DIAMO, který letos začal s průzkumem oblasti. Využije i speciální soupravu s diamantovou korunkou.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  zlato.czDavid Garofalo: V řádu měsíců cena zlata překročí 3 000 dolarů za unci

  nadpis27. 10. 2021 • David Garofalo, velké zvíře kanadské těžební scény se zaměřením na zlato vidí za dveřmi razantní růst ceny zlata v důsledku prudších a trvalejších inflačních tlaků. Jeho jistota přitom kontrastuje s konzervativními odhady centrálních bank v oblasti růstu inflace.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czInvestorský magazín: Zlato jako opravdu bezpečný přístav aneb Proč (ne)řešit nákupní cenu

  nadpis26. 10. 2021 • Aktuální Investorský magazín nabízí pohled na investice do zlata zasazený do širšího makroekonomického a geopolitického kontextu. Nechybí v něm ale ani ohlédnutí za událostmi uplynulého týdne a výhled důležitých ekonomických událostí týdne nového.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czZlato na kritické ceně - chystá se podzimní rally?

  nadpis26. 10. 2021 • Největší výzvou pro zlato však zůstává nadále průraz rezistence 1.830 – 1.835 USD. Toto pásmo se kov pokoušel v průběhu července až září již 4x prolomit. Pokud se tento průraz podaří, primární cyklus tak bude pokračovat ve svém rostoucím vývoji a poté byc

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  idnes.czRozhodnutí soudu platí. Zlatá sbírka z Krymu se vrátí Ukrajině, Rusku navzdory

  nadpis26. 10. 2021 • Kolekce zlatých předmětů z krymských muzeí, která byla v době obsazení ukrajinského poloostrova Ruskem v roce 2014 na výstavě v Nizozemsku, se má vrátit Ukrajině. V úterý o tom rozhodl nizozemský odvolací soud. Potvrdil tak rozhodnutí prvoinstančního soudu z roku 2016, proti němuž se Rusko odvolalo.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  ceskenoviny.czZlatá sbírka z Krymu má být vrácená Ukrajině, rozhodl nizozemský odvolací soud

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  polar.czNa 200 lidí se těšilo na zlato a platinu, podvodník z Hlučínska je připravil o více než 6 milionů

  26. 10. 2021 • Téměř 200 poškozených měl za pár měsíců podvést 25letý muž z Hlučínska. Na e-shopu nabízel investiční slitky a mince drahých kovů za výhodnou cenu. Zákazníkům, kteří si jeho solidnost neprověřili a zaplatili, zboží nedodal. Škoda aktuálně přesahuje částku 6 milionů korun. Peníze utratil za dovolené, počítačové hry, šperky, či je rizikově investoval. Celý MS kraj, Moravskoslezský kraj

  2 minuty čtení na polar.cz

  novinky.czPodvodník vylákal od lidí šest milionů, sliboval levné zlato - Novinky.cz

  1 minuta čtení na novinky.cz

  idnes.czLidé poslali miliony na investiční zlato, muž je utratil za hry a luxus

  1 minuta čtení na idnes.cz

  denik.czTěšili se na výhodně nakoupené zlato či platinu. Marně

  4 minuty čtení na denik.cz

  zlato.czZlato se drží nad hranicí 1800 dolarů kvůli obavám z inflace

  nadpis26. 10. 2021 • Ceny zlata, informovala agentura Reuters, v pondělí znovu dosáhly hranice 1 800 amerických dolarů za troyskou unci, podpořeny přetrvávajícími obavami z inflace, zatímco investoři očekávají další zasedání americké centrální banky – Federálního rezervního systému (Fed), na kterém se budou jeho představitelé zabývat výhledem měnové politiky.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czDalší šílený pátek pro zlato

  nadpis25. 10. 2021 • „Na začátku pátečního obchodování se zdálo, že se cena zlata opět rozjíždí. Silné zisky na evropských trzích byly zpočátku následovány doplňkovým růstem v ranním obchodování v USA a vypadalo to, že by cena zlata mohla výrazně vzrůst. Pak promluvil předseda Fedu (americká centrální banka, pozn. red.) Jay Powell a vše se opět zhroutilo,“ napsal o víkendu na webu Sharpspixley.com komentátor Lawrie Williams.

  3 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).