ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czCena zlata roste, šéf Fedu vyslal holubičí signál

  nadpis29. 8. 2021Zlato tento týden vzrostlo nejvíce za poslední dva týdny poté, co předseda Federálního rezervního systému (Fed, americká centrální banka) Jerome Powell uvedl, že k omezování podpory ekonomiky může dojít ještě letos, čímž zmírnil obavy, že dojde k brzkému zpřísnění americké měnové politiky. Napsala to v pátek agentura Bloomberg.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata vzroste na 2 000 dolarů, ale musí se vrátit obavy z inflace, tvrdí Goldman Sachs

  nadpis25. 8. 2021 • Ceny zlata se v úterý držely stabilně nad úrovní 1 800 dolarů za troyskou unci, k čemuž přispěly spekulace, že nárůst počtu případů koronaviru může přimět americkou centrální banku (Fed) k odložení omezování měnových stimulů. Informovala o tom včera agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  msn.comInvestor Brůna: Zlato a stříbro jsou železná rezerva. Vybírejte ale pečlivě, u koho nakoupíte

  nadpis25. 8. 2021 • Není všechno zlato a stříbro, co se třpytí. Někteří obchodníci totiž k hrncům a dekám ještě přihodili drahé kovy a podle toho to pak vypadá. Ovšem mít schovanou železnou rezervu ve zlatě či stříbře není vůbec marné. Je „vakcínou“ proti inflaci. Kilo zlata dáte snadno do kapsy. Není registrováno, nemá žádný „katastr“ vlastníků. Zlato je osvobozeno

  2 minuty čtení na msn.com

  zlaterezervy.czStříbro je vůči zlatu nejlevnější za posledních 9 měsíců (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  nadpis24. 8. 2021 • Cena zlata a stříbra se z velké části pohybuje v tandemu. V posledních 2 týdnech se však vývoj ceny zlata a stříbra oddělil. Zatímco zlatu se podařilo po prudkém cenovém pádu vrátit zpět, stříbro naopak testovalo téměř minimum z 9. srpna

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czZlato nelze tisknout, jeho cena poroste

  nadpis24. 8. 2021 • Cena zlata může během několika let stoupnout až ke hranici 100 tisíc korun za unci. Investoři podceňují důsledky uvolněné měnové politiky a uměle nízkých úrokových sazeb, které nafukují investiční bubliny. Zlato v ceně poroste už proto, že je ho omezené množství.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czZlato jde na dračku. Slitků a mincí se letos prodalo nejvíc od roku 2013

  nadpis23. 8. 2021 • Globální prodej zlatých slitků a mincí v prvním pololetí 2021 meziročně vzrostl o 56 procent na 594 tun a byl tak nejvyšší od roku 2013. Celkový prodej zlata včetně tzv. papírového zlata naopak mírně klesl. Vyplývá to ze zprávy Světové rady pro zlato za první pololetí.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  zlato.czZlato jako pojistka proti „černým labutím“

  23. 8. 2021 • Americká veřejně obchodovatelná softwarová společnost Palantir Technologies, která se specializuje na analýzu velkých objemů dat a jejímž zakladatelem je miliardář Peter Thiel, nedávno oznámila, že nakoupila zlaté pruty v hodnotě 50 milionů dolarů. Tento krok je podle ní reakcí na „nejistý ekonomický výhled kombinovaný s nedostatkem touhy držet hotovost“.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czEgypťané skupují zlato a šperky

  nadpis22. 8. 2021 • Pokles ceny zlata motivuje egyptské obchodníky i spotřebitele k nákupům drahého kovu a šperků. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se poptávka ztrojnásobila a Egypťané již letos skoupili na 13,6 tuny zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czIndická centrální banka letos nakupuje rekordní množství zlata

  nadpis21. 8. 2021 • Indická centrální banka (RBI, Reserve Bank of India) podle indického deníku Business Standard v první polovině letošního roku nakoupila do svých devizových rezerv rekordních 29 tun zlata. Tomu odpovídají i údaje Světové rady pro zlato (WGC), která nákupy a prodeje „žlutého kovu“ centrálními bankami dlouhodobě sleduje.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czMěly by se USA vrátit ke zlatému standardu?

  nadpis19. 8. 2021 • O uplynulém víkendu uplynulo padesát let od chvíle, kdy tehdejší americký prezident Richard Nixon kvůli válečným výdajům v Indočíně, rostoucí inflaci a zvyšujícímu se obchodnímu deficitu „dočasně“ pozastavil směnu amerického dolaru za zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czAnalytická společnost Palantir nakoupila zlato za více než miliardu

  nadpis19. 8. 2021 • Musíte být připraveni na budoucnost a snažit se předpovídat neočekávané události, které mohou mít neblahý dopad,“ řekl Bloombergu provozní ředitel společnosti Shyam Sankar. Potvrdil tak, že se Palantir snaží především o finanční krytí v nejisté době.

  1 minuta čtení na e15.cz

  zlaterezervy.czCenový pád potvrdil střednědobé dno na zlatě a medvědí trh se zatím nekoná

  nadpis18. 8. 2021Zlato i stříbro mají za sebou jeden z nejbizarnějších týdnů za několik posledních let. Hned z kraje minulého týdne ceny obou kovů prudce klesly na zcela zásadní technické úrovně, které ale nebyly prolomeny. I přes dramatický pád ceny se zlatu podařilo uza

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czBrazilské zlaté rezervy se za tři měsíce téměř zdvojnásobily

  nadpis18. 8. 2021 • Brazilská centrální banka (BC, Central Bank of Brazil) se po dlouhých letech letos v květnu pod vedením svého prezidenta Roberta Campose Neta vrátila k nákupu zlata, aby jím doplnila brazilské devizové rezervy. Za poslední tři měsíce, od května do července, dosáhly nákupy BC celkem 62,3 tuny a zlaté rezervy se tak téměř zdvojnásobily.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.cz50. výročí od „Nixonova šoku“: Jak pozastavení krytí dolaru zlatem odstartovalo dnešní svět fiat peněz

  nadpis17. 8. 2021 • Přibližně před 50 lety od dnešního dne byli Američané seznámeni s „Nixonovým šokem“, když 37. prezident USA pozastavil směnitelnost amerického dolaru na zlato.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  youradio.czJaký byl osud 5 100 beden zlatého carského pokladu? I to se dozvíte v Muzeu legionářů Peckovska

  nadpis17. 8. 2021 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  rozhlas.czJaký byl osud 5 100 beden zlatého carského pokladu? I to se dozvíte v Muzeu legionářů Peckovska

  1 minuta čtení na rozhlas.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).