ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  ceskenoviny.czČR má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, jež měla při vzniku

  ČR má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, jež měla při vzniku25. 5. 2020 • Vycházíme z množství zlata, které ČR získala po rozdělení federace. To je sto procent. A porovnáme je odteď každý měsíc s aktuálními veřejně přístupnými údaji České národní banky," popsal výpočet analytik společnosti Zlato David Marášek.

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  fxstreet.czV sejfu České národní banky zbývá 7,8 tuny zlata

  V sejfu České národní banky zbývá 7,8 tuny zlata25. 5. 2020 • Centrální banka tím naplnila své poslání. Nemůžeme jí proto vyčítat, že prodejem zlata odmítla spekulovat na budoucí růst hodnoty zlata,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  parlamentnilisty.czŠtěpán Křeček: V sejfu České národní banky zbývá 7,8 tuny zlata

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  kurzy.czV sejfu České národní banky zbývá 7,8 tuny zlata

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czS českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce. Podle Zlatého indexu je Česko na devítině stavu od vzniku republiky

  S českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce. Podle Zlatého indexu je Česko na devítině stavu od vzniku republiky25. 5. 2020 • Česká republika už má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získala po zániku federace v lednu 1993. Vyplývá to ze Zlatého indexu, který vytvořila akciová společnost Zlato, přední prodejce investičního zlata na tuzemském trhu. Hodnota Zlatého indexu podle jejích analytiků od vzniku samostatné České republiky klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czS českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce. Podle Zlatého indexu je Česko na devítině stavu od vzniku republiky

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  parlamentnilisty.czZlato.cz: S českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce

  5 minut čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czNejhlubší důl světa v JAR byl uzavřen, nakazilo se 164 pracovníků

  Nejhlubší důl světa v JAR byl uzavřen, nakazilo se 164 pracovníků25. 5. 2020 • Nejhlubší důl na světě Mponeng v Jihoafrické republice musel být dočasně uzavřen kvůli šíření nákazy koronaviru. Infekce se potvrdila u 164 dělníků, oznámila včera nadnárodní společnost AngloGold Ashanti, pod kterou tamní zlatý důl spadá. Důl, dříve uzavřený v rámci celostátního přísných opatření proti koronaviru, se částečně jako ostatní doly znovuotevřel teprve v dubnu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czNejvětší americká banka věří zlatu

  Největší americká banka věří zlatu25. 5. 2020 • Banka JPMorgan Chase po měsíci, během něhož byly odhaleny největší měnové a fiskální balíčky všech dob, je přesvědčena, že v budoucnu bude jen jeden vítěz – zlato. V poslední zprávě analytici banky John Normand a Federico Manicardi píší, že v nadcházejících letech po bezprecedentních celosvětových měnových a fiskálních opatřeních, která se mají vypořádat s následky pandemie, existuje vysoké riziko znehodnocení měn.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finex.czZlato jako bezpečný přístav? Jaký byl vývoj zlata v období krizí?

  Zlato jako bezpečný přístav? Jaký byl vývoj zlata v období krizí?24. 5. 2020Zlato bývá často vnímáno jako bezpečné konzervativní uložení peněz, které sice nepřináší velké zisky, zato je stabilní i v nejistých dobách ekonomické krize. Je tomu ale opravdu tak? Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

  1 minuta čtení na finex.cz

  kryptomagazin.czBitcoin versus zlato: jak ověřit pravost?

  Bitcoin versus zlato: jak ověřit pravost?24. 5. 2020 • Jaký je rozdíl mezi bitcoinem a jeho analogovým bratrancem zlatem? Dalo by se samozřejmě říci dělitelnost nebo fyzická podoba.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  cryptosvet.czStáty si odmítají vydat zlaté rezervy a investoři BTC se smějí

  Státy si odmítají vydat zlaté rezervy a investoři BTC se smějí23. 5. 2020 • Jihoamerický stát Venezuela žaluje centrální banku Velké Británie Bank of England o jednu miliardu amerických dolarů. Ta mu totiž odmítá

  1 minuta čtení na cryptosvet.cz

  tyvka.czZlato jakožto letošní investiční hit, zhodnotilo přes 27 %

  Zlato jakožto letošní investiční hit, zhodnotilo přes 27 %23. 5. 2020Zlato letos jakožto investice přidalo v korunách přes 27 %. Další kladná čísla vykazuje od letošního 1. ledna i palladium.

  1 minuta čtení na tyvka.cz

  zlato.czVenezuela chce přinutit Bank of England k vydání zlata u soudu

  Venezuela chce přinutit Bank of England k vydání zlata u soudu23. 5. 2020 • Venezuelská centrální banka požádala soud, aby Bank of England přikázal vydat Venezuele zlato uložené v anglické centrální bance. Hodnota jejího zlata uloženého v londýnských trezorech činí 1,02 miliardy amerických dolarů. Vláda prezidenta Nicolase Madura se rozhodla využít pandemie, aby podle dokumentu předloženého londýnskému soudu, mohla ziskem z prodeje zlata financovat boj proti koronaviru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  warengo.comInvestiční zlato a doba koronavirová

  Investiční zlato a doba koronavirová23. 5. 2020 • Investiční zlato v době pandemie projevilo svoji sílu a investoři jej nakupovali jako zběsilí. Nejen to však způsobilo jeho výpadek na trhu.

  1 minuta čtení na warengo.com

  zlato.czKiyosaki se připojil k Bank of America: 3000 dolarů za unci!

  Kiyosaki se připojil k Bank of America: 3000 dolarů za unci!22. 5. 2020 • Jeff Curie, šéf komoditních analytiků investiční banky Goldman Sachs, v televizi Bloomberg nastínil důvody, proč sází na zlato. Za nejdůležitější z nich považuje fakt, že veškeré finanční stimulace zatím nikam nevedou.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czObrovský boom australských zlatých dolů

  Obrovský boom australských zlatých dolů21. 5. 2020Zlatu se během pandemie koronaviru daří dobře, což nelze prohlásit o ostatních nerostech. Zatímco cena zlata letos stoupla o 12 procent, lithium, cín, nikl a zinek o stejnou dávku procent propadly, měď a hlník dokonce o 15 respektive 17 procent a uhlí o 22 procent. Nejhůře si vedla ropa se ztrátou 53 procent.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato je na rekordu. Z hlediska českého investora patří letos k nejvýnosnějším investicím

  Zlato je na rekordu. Z hlediska českého investora patří letos k nejvýnosnějším investicím20. 5. 2020Zlato v letošním roce zhodnotilo v korunách o více než 27 procent. Kladný výnos v období od letošního 1. ledna vykazuje také další drahý kov, palladium, jenž zhodnocuje o 17,5 procenta. Stříbro svým majitelům přináší za stejnou dobu bezmála osmiprocentní zhodnocení. Jediný drahým kovem, jehož cena je nyní v korunách nižší než na začátku roku, je platina.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata v korunách je opět na maximu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  Cena zlata v korunách je opět na maximu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)19. 5. 2020 • Důvodů pro momentální agresivní růst ceny zlata v českých korunách (+29 % od 16. března 2020) je hned několik. Za prvé – zlato v amerických dolarech začalo opouštět směrem vzhůru pásmo, ve kterém se obchodovalo poslední měsíc. A za druhé – česká koruna za

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).