ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czTěžba zlata letos znovu klesne

  nadpis28. 6. 2020 • Od nynějška očekáváme opravdu silnou rallye, v jejímž cíli na konci roku cena zlata vystoupá k rekordním maximům, prohlásil Adam Webb z uznávané britské analytické firmy Metal Focus. Počítá s ročním průměrem ceny zlata kolem 1700 dolarů za unci, což by byl meziroční nárůst o 22 procent.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČím víc dolarů v oběhu, tím vyšší cena zlata

  nadpis27. 6. 2020 • Dolar je žlutý ďábel napsal kdysi spisovatel Maxim Gorkij. Žlutou barvu ztratil před padesáti lety, ale ďáblem, který leká nedolarové země, zůstává dál. Když americká centrální banka (Fed) ztratila v březnu všechny zábrany a začala tisknout další a další dolary, začalo být jasné, že jejich hodnota vůči zlatu bude setrvale propadat, dokud současné šílenství centrálních bank neskončí a svět se opět nesrovná.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ctidoma.czZlato! Šílená honička za bohatstvím vedla lidi do nesnesitelných podmínek Aljašky

  nadpis26. 6. 2020 • V průběhu 19. století se pojem zlatá horečka stal obrovskou nadějí tisíců lidí, kteří se pustili na dobrodružnou cestu s vidinou rychlého zbohatnutí. Nejčastěji se tak dělo v severní Americe. Smutným faktem však zůstává, že opravdový úspěch potkal jen malou hrstku lidí. Nejrozsáhlejší hromadná akce tohoto typu se odehrála na řece Klondike. Jaký je příběh této masové migrace s cílem získat zlato?

  4 minuty čtení na ctidoma.cz

  e15.czBurzovním vítězem pandemie jsou těžaři zlata. Akcie několikanásobně předběhly tempo trhu

  nadpis26. 6. 2020 • Pandemická tržní neuróza přichystala investorům doslova zlatou prémii. Akcie těžařů drahého kovu totiž během krizových měsíců vzrostly v průměru zhruba třikrát více než zbytek trhu. Ať už burziáni vsadili na konkrétní jména těžařů nebo na celý sektor prostřednictvím veřejně obchodovaných fondů ETF, přišli si za tři měsíce i na více než dvojnásobek své investice.

  1 minuta čtení na e15.cz

  zlato.czCenné papíry podložené zlatem jdou na dračku

  nadpis26. 6. 2020 • Jízda zlata získala v úterý novou dynamiku, když se investoři nahrnuli do fyzickým zlatem krytých burzovních fondů, aby si zajistili tvrdá aktiva v očekávání ultranízkých, nebo i negativních úrokových sazeb a znehodnocování měn. Burza s papírovým zlatem (cenné papíry v hodnotě zlata) Comex v New Yorku je největším obchodním centrem s tímto drahým kovem. A z toho titulu rozhodujícím způsobem ovlivňuje světovou cenu zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato stoupá na další schod

  nadpis25. 6. 2020 • Vzhledem k dramatickému poklesu výnosů globálních dluhopisů vidí analytici americké Citibank nadále zlato jako životaschopné zajištění během šoků a negativních období pro riziková aktiva. Předpovídají cenu 1900 dolarů za unci během 6 až 12 měsíců.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czZlato za 2 000 dolarů? Možná už do roka

  nadpis25. 6. 2020Zlato se blíží k těžko prolomitelné hranici 1 800 dolarů za unci a pomalu si otevírá cestu k překonání rekordní ceny z roku 2011. Nárůst případů koronaviru může zpomalit zotavení globální ekonomiky a investoři tak žádají své bezpečné útočiště.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czZlato za 2 000 dolarů? Možná už do roka

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

  24. 6. 2020 • „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czUltra bohatí mají obavy o majetek a směňují jeho část do zlata

  nadpis23. 6. 2020 • Před pandemií COVID-19 doporučovala většina soukromých bank svým klientům nedržet žádné nebo jen malé množství zlata. Nyní někteří směřují až 10 % portfolia svých klientů do žlutého kovu, protože masivní finanční stimuly centrálních bank snižují výnosy dl

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  ihned.czZlato překonalo osmileté maximum. Jen letos zdražilo o 16 procent

  nadpis23. 6. 2020 • Cena zlata v úterý překonala osmileté maximum. Po 17:00 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především...

  3 minuty čtení na ihned.cz

  ceskenoviny.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  ceskatelevize.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o šestnáct procent

  3 minuty čtení na ceskatelevize.cz

  roklen24.czSituace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst

  23. 6. 2020 • První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlato.czAsteroid plný zlata a platiny

  nadpis23. 6. 2020 • Skutečné bohatství se možná nenachází pod zemskou kůrou, ale vysoko nad ní. Americká vesmírná agentura NASA studuje asteroid doslova nacpaný zlatem. Jmenuje se Psyche 16 a pohybuje se mezi oběžnými dráhami Marsu a Jupiteru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata v korunách si udržuje pozvolný růst (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  nadpis22. 6. 2020 • Nedomnívám se, že by zlato mělo vyrůst v tomto primárním cyklu významněji nad 1.800 USD za unci. Kolem ceny 1.800 USD je totiž několikaletá rezistence, která se utvořila v letech 2011 – 2012.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  kurzy.czZlato čeká další růst

  nadpis22. 6. 2020 • První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  roklen24.czZlato je blízko osmiletého maxima, důvodem je virus i Trump

  22. 6. 2020 • Cena zlata se v současné době blíží k překonání osmiletého uzavíracího maxima. V současnosti se troyská unce prodává okolo 1750 dolarů a pokud by na této hodnotě setrvalo do závěru obchodování, pokořilo by rekord z roku 2012.

  2 minuty čtení na roklen24.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).