ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  novinky.czItálie shání peníze, kde se dá. Zvažuje prodej zlatých rezerv i státních budov

  nadpis16. 2. 2019 • Italská vláda hledá způsob, jak zacelit díry v rozpočtu a snížit dluh, který má Itálie po Řecku druhý nejvyšší v EU. Podle listu Financial Times (FT) a agentury Bloomberg se připravuje na možný prodej části zlatých rezerv centrální banky i odprodej nemovitostí vlastněných státem.

  2 minuty čtení na novinky.cz

  fxstreet.czZlato pokořilo hranici 1 500 dolarů za troyskou unci

  15. 2. 2019 • „Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4 000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější investice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato má nahradit dolar

  nadpis15. 2. 2019 • Turecká centrální banka během loňského roku zvýšila zlaté rezervy o 51,5 tuny. Jedná se o druhý po sobě jdoucí rok čistých nákupů zlata. Bylo to sice o 40 procent méně než o rok dříve, kdy Turci navýšili rezervy o 85,9 tuny, ale čisté nákupy zaznamenala centrální banka v roce 2017 po téměř 25leté přestávce.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czJe zlato opravdu sázka na jistotu?

  nadpis14. 2. 2019Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná volba pro období recese. V tuto dobu je totiž zachování kapitálu najednou důležitější než jeho zhodnocování.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czPři zatopení dolu na zlato v Zimbabwe zemřelo nejméně 23 horníků

  nadpis14. 2. 2019 • Při zatopení dolu na zlato v Zimbabwe, který po intenzivních deštích zalila voda z protržené hráze, zemřely přes dvě desítky lidí. Informoval o tom dnes zimbabwský deník Herald. Další zimbabwská média hovoří až o 38 pohřešovaných, přičemž podle nich se zatím nedá vyloučit, že záchranáři v podzemí najdou nějaké přeživší.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  seznamzpravy.czPovodeň zatopila zlatý důl. V šachtách bylo přes 60 horníků

  2 minuty čtení na seznamzpravy.cz

  blesk.czMísto zlata našli smrt. V zatopených dolech zemřelo 60 nelegálních horníků

  1 minuta čtení na blesk.cz

  zlato.czJaponsko hledá cesty, jak zabránit pašování zlata

  nadpis14. 2. 2019 • Japonské ministerstvo financí se pokouší zastavit prudký nárůst pašování zlata posílením administrativních opatření v místech prodeje. Dnes musí lidé přihlásit zlato přivezené ze zámoří na celnici a zaplatit spotřební daň ve výši osmi procent. Pašeráci tedy nakupují zlato tam, kde se nezdaňuje (např. Hongkong). Jejich zisk pak činí právě ona nezaplacená spotřební daň.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato a stříbro nabírá síly k dalšímu postupu.

  nadpis14. 2. 2019Zlato a stříbro aktuálně naplňují prognózy obratu trendů. Po letech stagnace a poklesů pracuje zlato i stříbro na dokončení rozhodujících obratových formací. Pozitivním znakem tohoto vzestupu je mediální nezájem a stále relativně skeptická investorská...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZe zavaleného dolu na zlato v Libérii vyprostili těla pěti lidí

  nadpis13. 2. 2019 • Ze zavaleného nelegálního dolu na zlato v severovýchodní Libérii dnes byla vyproštěna těla pěti obětí. Dalších 35 lidí se stále pohřešuje, uvedl dnes zpravodajský server BBC.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRusko chce zrušit DPH u zlata

  13. 2. 2019 • Ruské ministerstvo financí uvedlo, že zvažuje úplné zrušení daně z přidané hodnoty z nákupu zlata. To by Rusům umožnilo investovat spíš do zlata než do cizích měn. Ministerstvo již dříve uvedlo, že opatření by mohlo také pomoci vrátit kapitál v hodnotě desítek miliard rublů zpátky do země.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  irozhlas.czVýběr z médií: rostoucí poptávka po zlatě, odkládaná těhotenství nebo komplikace chytré karantény

  nadpis12. 2. 2019 • Podle deníku E15 zaznamenali tuzemští obchodníci až čtyřistaprocentní nárůst tržeb, cena zlata v korunách dosáhla rekordní hodnoty. Více v pravidelném výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

  3 minuty čtení na irozhlas.cz

  zlato.czChudé nevěsty dostanou od státu zlato

  nadpis12. 2. 2019 • Indický stát Assam dá zlato v hodnotě přibližně 410 britských liber (12 tis. Kč) každé nevěstě z chudé rodiny. Jde o nejnovější předvolební trik, který předchází všeobecným květnovým volbám.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ihned.czZlato je opět v kurzu

  12. 2. 2019 • Cena zlata se v lednu vrátila nad 1300 dolarů za unci. Nad touto úrovní byla v posledních letech vícekrát, ale tentokrát může být situace poněkud jiná. Výrazně roste objem zlata ve fondech známých jako ETF, které kopírují vývoj burzovních indexů. V nich se přiblížil maximu z roku 2012. Pomocí ETF...

  2 minuty čtení na ihned.cz

  fxstreet.czStoupá poptávka po zlatě. Nakupují i centrální banky.

  11. 2. 2019 • Celosvětová poptávka po zlatě v poslední době opět roste. Spolehlivý uchovatel hodnoty v loňském roce zaznamenal růst zejména díky nákupům centrálních bank. Jednotlivci investují do zlatých mincí.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  info.czProdá Itálie své zlaté rezervy? Vyřešila by tak díry v rozpočtu

  nadpis11. 2. 2019 • Italská vládnoucí strana Liga připravila návrh zákona, který by vládě umožnil prodávat zlaté rezervy. Podle dnešní zprávy listu La Stampa vláda zvažuje využití části rezerv, které jsou v držení centrální banky, aby vyplnila mezery v letošním rozpočtu a vyhnula se plánovanému zvýšení daně z přidané hodnoty v roce 2020.

  2 minuty čtení na info.cz

  zlato.czItalové chtějí zalepit deficit zlatem

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czItálie zvažuje použít zlaté rezervy na zaplnění mezer v rozpočtu

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czItálie zvažuje použít zlaté rezervy na zaplnění mezer v rozpočtu

  1 minuta čtení na zlato.cz

  lidovky.czItálie zvažuje použít zlaté rezervy na zaplnění mezer v rozpočtu

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  sputniknews.comSalvini chce znárodnit zlaté rezervy a zrušit centrální banku. Elita má obavy

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  irozhlas.czPřijde Itálie o část třetích největších zlatých rezerv na světě? Liga jimi chce zaplnit mezery v rozpočtu

  1 minuta čtení na irozhlas.cz

  zlato.czJak to vidí obchodníci

  nadpis11. 2. 2019 • Investování do zlata v domácnostech vyspělých ekonomik v lednu po půlroce opět vzrostlo, píše Adrian Ash na webu společnosti BullionVault, jež patří k nejznámějším obchodníkům v oboru fyzického zlata a dalších drahých kovů. A dodává, že od zvolení Donalda Trumpa prezidentem v listopadu 2016 se tak stalo teprve podruhé.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).