ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czPřichází čas na investici do zlata?

  nadpis15. 3. 2019 • Možný vrchol akciového býčího trendu, pozdní fáze ekonomického cyklu nebo růst volatility. To vše jsou podmínky, které vedou investory k úvahám nad tím, zda jsou jejich portfolia na takové podmínky připravena.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czDolar na pozadí brexitu oslabil zlato

  nadpis15. 3. 2019 • Mýdlová opera v britské sněmovně a americký dolar jsou dva hlavní faktory, které dnes ovlivňují cenu žlutého kovu. Dolar ve čtvrtek znovu získal půdu pod nohama a nejistota kolem brexitu se zmírnila, takže zlato zastavilo svůj růst a začalo oscilovat kolem psychologické hranice 1300 dolarů za troyskou unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato se opět třpytí

  nadpis14. 3. 2019 • Cena zlata se po dvou týdnech vrátila nad klíčovou úroveň 1300 dolarů za troyskou unci. Podle agentury Reuters je to následkem brexitového chaosu v britském parlanentu a poklesem hodnoty dolaru po měkčích ekonomických údajích USA.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína se loni překvapivě stala největším dovozcem vzácných kovů

  nadpis14. 3. 2019 • Čína se loni překvapivě stala největším světovým dovozcem vzácných kovů. S dovoláním na údaje výzkumné firmy Adamas Intelligence to dnes uvedla agentura Reuters. Čína je největším světovým producentem kovů vzácných zemin, což je skupina 17 nerostů používaných při výrobě široké škály produktů od elektrických vozů až po spotřební elektroniku. Čína je přitom už léta i jejich největším vývozcem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czJedinou jistotou je nejistota

  nadpis14. 3. 2019 • Slabší ekonomický růst USA dopadne na americký dolar, což požene cenu zlata k 1400 dolarům za troyskou unci. Tak líčí nejbližší budoucnost analýza francouzské investiční banky Natixis. Průměrná roční cena zlata by podle její prognózy měla činit 1330 dolarů za unci a v příštím roce 1395.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína zřejmě mění dolary za zlato

  nadpis13. 3. 2019 • Marketingová organizace World Gold Council (WGC) zveřejnila seznam první stovky centrálních bank seřazených podle velikosti zlatých rezerv. Celkové nákupy centrálních bank činily v lednu 48 tun zlata, prodeje 13 tun, celkově tak v globálních zlatých rezervách přibylo 35 tun zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  denik.czMuzeum získalo do sbírek dva zlaté nugety

  nadpis13. 3. 2019 • Písek – Expozici Zlato v Pootaví obohatily od nové sezony dva nugety zlata o vysoké ryzosti. Prácheňské muzeum je odkoupilo od amatérského hledače kovových předmětů za pomoci detektoru, který je našel na Vodňansku.

  1 minuta čtení na denik.cz

  zlato.czMůže ECB oslabit lesk zlata?

  nadpis12. 3. 2019 • Evropská centrální banka (ECB) spustila další kolo levných úvěrů pro komerční banky a prohlásila, že úrokové sazby se do konce roku měnit nebudou. Co to znamená pro zlatý trh?

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czČína opět přidala do rezerv tuny zlata

  12. 3. 2019 • Nejnovější údaje Čínské lidové banky, centrální banky země, uvádějí, že v únoru zvýšila své zlaté rezervy o 9,95 tuny. Nárůst zlata v devizových rezervách Čína začala oznamovat teprve před třemi měsíci, ale většina západních analytiků jim stejně nedůvěřuje.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czTéměř celá roční ruská těžba zlata směřuje do státních rezerv

  nadpis11. 3. 2019 • Dnešní globální svět skrývá množství rizik a problémů, které neustále přibývají a bohužel se neřeší. Od ekonomiky po geopolitiku, problémy jsou všude. Veškeré tyto rizikové oblasti se následně promítají...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czVrhněme se na „zlato“, které utíká z Číny

  8. 3. 2019 • „Od počátku devadesátých let až do prvního desetiletí nového tisíciletí se zdálo, že Čína prostě nedělá chyby. Její ekonomika rostla ostrým tempem, její společnosti zabíraly podíl na globálním trhu, její politický systém byl sice autoritářský, ale jevil se stabilní,“ píše na stránkách Bloombergu známý ekonom Noah Smith.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czVrhněme se na „zlato“, které utíká z Číny

  nadpis8. 3. 2019 • „Od počátku devadesátých let až do prvního desetiletí nového tisíciletí se zdálo, že Čína prostě nedělá chyby. Její ekonomika rostla ostrým tempem, její společnosti zabíraly podíl na globálním trhu, její politický systém byl sice autoritářský, ale jevi...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czOtázky na zlato pobavily kanadského premiéra

  nadpis8. 3. 2019 • Kanadský premiér Justin Trudeau se nečekaně objevil na konferenci Prospectors and Developers Convention, která se konala v Torontu. A první věc, na níž se ho účastníci konference ptali, když vstoupil, bylo: Kam směřují ceny zlata?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  tyden.czSpolečnost Golden Gate CZ prodala zlato a stříbro za 1,6 miliardy

  nadpis7. 3. 2019 • Společnost Golden Gate CZ prodala v roce 2018 investiční zlato a stříbro za 1,6 miliardy korun. Představuje to meziroční nárůst tržeb o čtyři procenta. V roce...

  2 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czDolar i zlato posílily

  nadpis7. 3. 2019 • Cena zlata i všech burzovních papírových derivátů od jeho ceny odvozených se ve středu ráno zotavila a začala mírně stoupat. Celý proces začal v Asii a přes Evropu zasáhl i Ameriku.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).