ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlaterezervy.czExporty zlata ze Švýcarska do Velké Británie vzrostly na 6leté maximum

  nadpis21. 8. 2019Zlato směřuje do Londýna z toho důvodu, že Londýn je centrem úschovy vzácných kovů největších světových ETF fondů. Rostoucí cena zlata značně zvedla poptávku

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czRehabilitace zlata

  nadpis21. 8. 2019 • Zvýšení ceny zlata se podle největšího obchodníka s tímto kovem v Evropě – společnosti Degussa, jeví jako „doháněcí“ cena. Zlato se podle něj obchodovalo už dost dlouho se slevou. Teď však existuje mnoho faktorů, které svědčí o neustálém zvyšování poptávky, což by se mělo do budoucna promítnout do vyšších cen.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czBankovní prognózy ceny zlata

  nadpis20. 8. 2019 • Závěr minulého týdne přinesl balík nových prognóz ceny zlata zejména od velkých bankovních instutucí. V nové zprávě zvyšuje Deutsche Bank svůj cenový cíl pro zlato na následujících šest čtvrtletí. V tom prvním (do podzimu) má dosáhnout úrovně 1575 dolarů za troyskou unci. V šestém by pak zlato mělo přesáhnout 1700 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSaxo Bank: Za růstem zlata je propad dluhopisů

  nadpis19. 8. 2019 • Saxo Bank se přidala k těm, kteří tvrdí, že růst ceny zlata zůstává většinou dluhopisovým příběhem. Pokles výnosů státních dluhopisů dospěl tak daleko, že dluhopisy v hodnotě téměř 16 bilionů dolarů, zejména z Evropy a Japonska, nyní celosvětově vynášejí méně než nulu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPaul Tudor Jones: Zlato bude jásat

  nadpis19. 8. 2019 • Poptávka po zlatu se rozjela z obav před rozbuškami fiskálních a geopolitických katalyzátorů – od náznaků centrální banky USA ohledně snížení úroků až po vařící se konflikt s Íránem. Údajně však existuje pouze jeden klíčový trend, který tlačí zlato nahoru za 1700 dolarů za unci bez ohledu na denní zprávy. A tím je stále sílící úprk od dolaru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czCo se děje na trhu s mědí, zlatem, platinou a ropou?

  nadpis16. 8. 2019 • Co nám v tuto chvíli říkají grafy o směřování mědi, zlata, platiny a surové ropy? Měď vykazuje vidinu dobrého krátkodobého vývoje a spíše než na zlato se v krátkém období zaměřte na platinu.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  moneymag.czCo se děje na trhu s mědí, zlatem, platinou a ropou?

  3 minuty čtení na moneymag.cz

  zlato.czV USA je zlato investicí měsíce

  nadpis16. 8. 2019Zlato se stalo investicí měsíce již v červenci, nyní se výhled ještě zvýšil. Dnešní cena drahého kovu koreluje s Indexem bolesti. Ten vyjadřuje, jak velké procento dluhopisů jednotlivých států nic nevynáší.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czNedostupné zlato

  16. 8. 2019Zlato je nyní pro nás drahé. Situace je podobná na celém světě. K růstu cen zlata přispěly centrální banky, které jej nakoupily do svých sejfů i jejich strategie.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czJe zlato na vrcholu?

  nadpis15. 8. 2019 • Cena zlata dosáhla v tomto týdnu nového historického vrcholu v mnoha měnách, vyjma ceny v amerických dolarech. Je současný růst již vyčerpaný, nebo můžeme naopak v následujících měsících očekávat další posilování ceny zlata?

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  mesec.czZa troyskou unci zlata zaplatíte 35 000 Kč. Je nejdražší v historii

  15. 8. 2019 • Cena jedné troyské unce zlata (odpovídá 31,1 gramu) se minulý týden na londýnské burze LBMA vyšplhala na hranici 1500 dolarů, což odpovídá 35 000 Kč. Cena zlata tak pro Čechy dosáhla svého historického maxima. K růstu ceny drahého kovu podle Davida Maráška mimo jiné přispěly centrální banky.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  e15.czAnalytici: investujte raději do akcií Microsoftu a zlata než do amerických dluhopisů

  nadpis15. 8. 2019 • Výnos dluhopisů americké vlády se splatností deseti let se dnes výrazněji dostal pod výnos krátkodobých dvouletých dluhopisů. Stalo se tak poprvé od roku 2007. To zapříčinilo i největší letošní propad amerických akcií u klíčového Dow Jones indexu. Ten odepsal v rámci středečního obchodování přes tři procenta. Jak by na to podle analytiků oslovených serverem E15.cz měli reagovat investoři?

  3 minuty čtení na e15.cz

  fxstreet.czKam směřuje zlato

  15. 8. 2019Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?

  9 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czFinanční manažeři nakupují zlato

  15. 8. 2019 • Cena zlata se i na počátku tohoto týdne stabilizovala nad 1500 dolary za unci. Důvodem je, že se zatím neobjevily nové zprávy, které by vyplašily, nebo naopak uklidnily trhy. Všechny hedgeové fondy si už vyšlapaly zlatou cestičku do bezpečí a spekulanti dál sázejí na růst ceny zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatý třpyt uprostřed paniky a neklidu na trzích

  nadpis15. 8. 2019 • Žlutý kov je nejdražší od dubna 2013. Investoři se totiž snaží uklidit svá aktiva do sice nevýnosných, ale bezpečných pozic. Je to způsobeno řadou globálních faktorů od stupňujícího se napětí kolem demonstrací v Hongkongu, propadu argentinského pesa, italské politiky a zpomalování globálního hospodářství.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  applecrunch.czTěžba zlata ohrožuje lososy. Apple začal spolupracovat z organizací, která jim navrací domov

  nadpis14. 8. 2019Zlato v dnešní době už dávno netěží nadšenci doufající v rychlé zbohatnutí, ale jinak se mnoho nezměnilo – techniky jsou podobné, ač efektivnější a místa bývají často stejná. Stále tak probíhá těžba zlata na řece Klondike, kde na konci 19. století proběhla zlatá horečka. Jak tomu naneštěstí často bývá, tatáž řeka je zároveň zásadní částí...

  4 minuty čtení na applecrunch.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).