ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czCo dále očekávat u zlata?

  nadpis12. 9. 2019 • Investiční zlato a stříbro mají za sebou od poloviny června pozitivní a dynamický cenový růst. A hned na úvod je nutné zdůraznit, že tou zásadní kvalitativní událostí, která přivodila obrat z letargie posledních pěti let, je právě úspěšné proražení linie.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  tyden.czZlaté nebo stříbrné mince získaly výrazně na ceně

  nadpis11. 9. 2019Zlaté nebo stříbrné mince získaly v posledních letech výrazně na ceně. Některé série zhodnotily za poslední desetiletí až trojnásobně, shodli se experti. Může...

  3 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czPeking už přidal do sejfů 100 tun zlata

  nadpis11. 9. 2019 • Čína od prosince, kdy začala navyšovat své zlaté rezervy, přidala do svých sejfů téměř 100 tun zlata. Akumulace zlata pokračuje navzdory růstu cen vzácného kovu a stupňování obchodní války s Washingtonem. Více by se slušelo napsat: právě proto.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czCiti: Zlato by během dvou let mohlo stát rekordních 2000 USD

  nadpis10. 9. 2019 • Cena zlata by se během příštích dvou let mohla vyšplhat na rekordních 2000 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu), a to v důsledku zpomalování růstu americké ekonomiky a snižování úrokových sazeb ve Spojených státech.

  1 minuta čtení na patria.cz

  tyden.czCena zlata by se mohla vyšplhat na rekordní částku

  1 minuta čtení na tyden.cz

  kurzy.czDo dvou let bude zlato nejdražší v dějinách, prognózuje Citi

  nadpis10. 9. 2019 • Cena zlata se během dalších dvou let dostane na dějinné maximum, když přesáhne hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci. Věří v to jedna z největších amerických bank, Citigroup. Důvodů rostoucí sháňky po žlutém kovu bude prý více.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czČína skupuje ve velkém zlato

  nadpis10. 9. 2019 • Čína od konce roku 2018 nakoupila přes 100 tun zlata a vypadá to, že se připravuje na ekonomicky zlé časy globálního světa. Zlato vzrostlo o 20 % za poslední kvartál Čína není sama, která ve velkém nakupuje zlato.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czHodnota ruských rezerv zlata letos stoupla o 42 procent

  10. 9. 2019Zlaté rezervy Ruska za poslední desetiletí stouply více než čtyřnásobně, protože země se snaží rozšířit své rezervy mimo dolarová aktiva. To se v poslední době vyplatilo, protože vysoká poptávka poslala cenu zlata na nejvyšší hodnotu za šest let. Za poslední rok díky tomu hodnota ruských rezerv zlata stoupla o 42 procent na 109,5 miliardy USD (2,6 bilionu Kč) a zlato má nyní na celkových rezervách země největší podíl od roku 2000, uvedla agentura Bloomberg.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  novinky.czRuské zlaté rezervy se zvětšily a jejich hodnota za rok stoupla o 42 procent - Novinky.cz

  2 minuty čtení na novinky.cz

  zlato.czHodnota ruských rezerv zlata letos stoupla o 42 procent

  1 minuta čtení na zlato.cz

  moneymag.czZlaté rezervy Ruska letos stouply o 42 procent

  2 minuty čtení na moneymag.cz

  finance.czProč je výhodné investovat do zlata?

  nadpis9. 9. 2019 • Chtěli byste začít investovat do zlata, ale bojíte se? Nejen, že investiční zlato dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, ale jeho cena navíc stále roste. Co je o tomto drahém kovu dobré vědět?

  1 minuta čtení na finance.cz

  kurzy.czMobius: Zlato bude ta správná cesta při klesajících úrokových měrách a centrální banky to vědí a nakupují

  nadpis9. 9. 2019 • Světoznámý a uznávaný investor Mark Mobius míní, že nákupy fyzického zlata budou tou správnou cestou jak se vypřádat s klesajícími úrokovými sazbami ve světě a neuvěřitelným navýšením měnové nabídky v celém finančním systému.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato táhnou nahoru centrální banky

  9. 9. 2019 • Pokud investoři čekají uvolněnou měnovou politiku a chtějí při rostoucích globálních rizicích uložit své prostředky bezpečně, nakupují vládní dluhopisy… a zlato. Tyto dva trhy jsou dlouhodobě úzce propojeny a jejich korelace v letošním roce ze zjevných důvodů ještě více roste.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato za tři měsíce zdražilo o pětinu. Může rally pokračovat?

  nadpis8. 9. 2019 • Cena zlata se od konce května vyšplhala ze zhruba 1 280 USD na současných asi 1 550 USD za trojskou unci. Čemu investoři vděčí za tento růst? A má ještě smysl nastoupit do rozjetého vlaku?

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVenezuelské zlato mizí

  nadpis6. 9. 2019Zlaté rezervy Venezuely klesly v první polovině roku o miliardu dolarů. Ukázaly to oficiální údaje zveřejněné tento týden tamní centrální bankou. Čísla potvrzují tvrzení opozice, že vláda prodává drahý kov do zahraničí, aby zvýšila své příjmy tváří v tvář americkým sankcím.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: Býčí trend v zásadním bodu

  nadpis5. 9. 2019 • Argumentů pro nákup zlata se v uplynulých týdnech a měsících sešlo více, globální politická a ekonomická nejistota byla a je asi nejhlasitějším z nich. Po rychlém růstu ceny žlutého kovu se aktuálně do hry v dlouhodobém horizontu dostala také technická...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  finance.czProč je výhodné investovat do zlata?

  nadpis4. 9. 2019 • Chtěli byste začít investovat do zlata, ale bojíte se? Nejen, že investiční zlato dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, ale jeho cena navíc stále roste. Co je o tomto drahém kovu dobré vědět?

  1 minuta čtení na finance.cz

  zlato.czPodvodně označené cihly zlata (3. díl)

  nadpis3. 9. 2019 • Agentura Reuters oslovila pět velkých bank, které obchodují se zlatem v Asii, z nichž některé mají i vlastní skladovací zařízení. Britská HSBC odmítla podrobný komentář, ale mluvčí uvedl, že nakupují zlaté cihly pouze od malé skupiny akreditovaných rafinerií ze Švýcarska. Žádné padělky se nenašly. Švýcarská UBS uvedla, že prodává pouze zlato zpracované rafineriemi akreditovanými v Londýně.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).