ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czVíkendář: Saúdská Arábie se topila ve „zlatu“, ale skončí jako Španělsko šestnáctého století

  7. 4. 2018 • Ekonomika Saúdské Arábie se kvůli vývoji na ropném trhu nachází v recesi, země je ve sporu téměř se všemi svými sousedy. Posílá vojenské jednotky do Bahrajnu, aby tam bojovaly s demokratickými protesty, financuje sunnitské teroristy v Sýrii a Iráku, vy...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  sputniknews.comAmerický kongresman chce vrátit zlatý standard. Má ale Amerika dostatek zlatých cihel?

  nadpis6. 4. 2018 • Republikánský kongresman za Západní Virginii Alex Mooney přišel s návrhem zákona, který by vracel dolar ke zlatému standardu, který byl opuštěn v roce 1913, informuje televize RT. Expert však varuje, že Spojené státy možná nemají dost zlata, aby krylo dolar.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czZlato se může stát nejmilovanějším aktivem

  nadpis6. 4. 2018 • S rostoucím zadlužením Spojených států a přísnější měnovou politikou tamní centrální banky by se zlato mohlo v letošním roce stát jednou z nejpřitažlivějších investičních příležitostí, tvrdí makroekonomický stratég a vedoucí partner australské společnosti Spotlight Group Stephen Pope.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  sputniknews.comKde si Rusko schovává své zlaté rezervy?

  nadpis5. 4. 2018 • Rostoucí nejistota na světových finančních trzích, kterou doplňují geopolitické a obchodní konflikty přiměla země a investory, aby obrátili svou pozornost na zlato. Spousta zemí ho však má uleženo mimo své hranice, a to v USA nebo Británii. V posledních letech však lze sledovat snahy repatriovat své zlato zpět do vlasti.

  2 minuty čtení na sputniknews.com

  patria.czNávrat akcií, pokles dluhopisů a zlata, zájem o dolar. Pozitivní sentiment se drží, ale dál nenarůstá

  5. 4. 2018 • Dnešní obchodování na hlavních trzích nejvíce ovlivnil pokles obav z americko-čínské obchodní války. Názory se posouvají směrem k tomu, že na poslední várku cel z obou stran nakonec nemusí dojít a že americkým cílem bylo hlavně donutit Čínu jednat a připravit si pro to vlastní pozici.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czStříbro stále ve stínu žlutého kovu - zářivá budoucnost teprve přijde

  5. 4. 2018 • O stříbře se v odborných kruzích hovoří jako o velmi podhodnoceném kovu, který se zatím stále krčí ve stínu svého bratrance zlata. Ale to už tak úplně neplatí. Stříbro se stává rok od roku...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czV Goldman Sachs změnili názor na zlato

  nadpis5. 4. 2018 • Finanční dům Goldman Sachs po více než pěti letech změnil názor a jal se doporučovat investice do zlata. Podle serveru televize CNBC Goldman Sachs očekává, že ceny zlata budou v nadcházejících měsících překonávat dosavadní hranice. Důvodů, které prezentoval tým analytiků ohledně prognózy na růst ceny zlata, je hned několik.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czBrusel chce „těžit“ zlato z vrakovišť

  nadpis5. 4. 2018 • Řeč bude o takřka dokonale utajených pokladech: Po českých silnicích jezdí metrické centy zlata, stříbra či drahocenných kovů žádaných pro nejvyspělejší technologie. Skrývají se v našich autech.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  sputniknews.comVesmír, listy, uhlí: Kde všude je možné najít zlato kromě Zemského nitra?

  nadpis4. 4. 2018 • Podle posledních průzkumů je většina ložisek zlata již vyčerpána. Co s tím má lidstvo dělat? Má spoléhat na alternativní způsoby těžby. Je možné, že se jedná o těžbu budoucnosti.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  fxstreet.czZlato – Vrchol 4. vlny

  3. 4. 2018 • V posledních několika hodinách došlo k dalšímu zhodnocení ceny zlata. Zlato se aktuálně obchoduje za 1 320,08 USD. Nac...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czDichotomie mezi zlatem a stříbrem pokračuje (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra 14. týden 2018)

  nadpis3. 4. 2018 • Otázkou nyní zůstává, zda zlato zamíří rovnou výše, nebo zda nejdříve přijde pokles pod cenu 1.300 USD a teprve poté nastane další růstový cyklus. Moje pozornost bude v nadcházejících měsících směřovat k 34měsíčnímu cyklu na zlatě.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czRůst ceny zlata pokračuje

  nadpis3. 4. 2018Zlato si zapsalo třetí čtvrtletní zisk v řadě, což se nestalo od roku 2011. Množství derivátů zlata (cenné papíry odvozené od ceny zlata) ve fondech obchodovaných na burzách je nejvyšší za půl desetiletí a poptávka po zlatě může získat další podporu kvůli jestřábí zahraniční politice ve Washingtonu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czWall Street: Názory se různí

  nadpis3. 4. 2018 • Sentiment na trhu se zlatem zůstává v neutrální poloze. Dosvědčuje to průzkum serveru Kitco News mezi firmami z Wall Streetu. Pro nadcházející týden 35 % respondentů tipuje, že cena poroste, 41 % si myslí, že klesne a 24 % se přiklání k tomu, že ceny zlata budou stagnovat.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  euro.czCo jsou zač? Po stopách australských zlatokopů v Česku

  nadpis3. 4. 2018 • Jsou malí, draví a hodně riskují. Zajímají se v podstatě o všechny prvky Mendělejevovy tabulky od lithia po uran. Centrálu mají nejčastěji v Kanadě a Austrálii, ale zajímají se o nerostné bohatství všech zemí, kde mají soukromé firmy alespoň hypotetickou možnost těžit. V angličtině se jim říká junior miners, volně přeloženo je můžeme označit za malé těžaře či těžařské startupy.

  3 minuty čtení na euro.cz

  sputniknews.comZlatá pozlátka a dolar klesají kvůli eskalaci americko-čínské obchodní války

  nadpis2. 4. 2018 • Cena zlata se zvýšila v pondělí poté, co Peking zavedl odvetná opatření proti americkému zboží přicházejícímu do Číny.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czObchodní válka žene cenu zlata k 1400 dolarům

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).