ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  finance.czJiný pohled na zlato

  27. 6. 2013Zlato v posledních letech atakuje přední příčky oblíbenosti mezi drobnými investory. S trochou nadsázky by se dalo říci, že kdo neinvestuje do zlata, jako by nebyl. Cena zlata v minulém roce stoupala do nadoblačných výšin. Zdálo se, že cena bude jen nadále růst. To byl silný příběh pro běžné investory, kteří zlato mohutně nakupovali.

  2 minuty čtení na finance.cz

  e15.czČeši se učí peníze schovávat do zlata místo do polštáře

  27. 5. 2013 • Polštářům a vkladním knížkám nejspíš odzvonilo. Češi si své úspory stále častěji ukládají do zlata. Už dávno neplatí předsudek, že zlato je jen pro milionáře, což potvrzují i firmy, které se na prodej takzvaného investičního zlata specializují. Vzrůstající zájem o koupi drahého kovu má několik důvodů. Jedním z nich jsou obavy z vývoje ekonomiky a problémy zemí eurozóny tyto obavy jen zhoršují. „Pokaždé, když dochází k nepříznivému vývoji ekonomiky a lidé se začínají obávat o své úspory, zvyšuje se zájem o koupi zlata,“ potvrzuje Michal Sýkora z MPM Invest. Podle jeho slov je to způsobeno tím, že si zlato z dlouhodobého pohledu udržuje svoji hodnotu a na rozdíl od jiných způsobů spoření se lidé nemusí bát, že jim bude zestátněno či dodatečně zatíženo daní.

  3 minuty čtení na e15.cz

  novinky.czOSN povolí těžbu vzácných kovů na dně moře

  nadpis19. 5. 2013 • „Zlatá horečka“ na dně oceánů se může brzy stát realitou. OSN se totiž rozhodla povolit těžbu a zveřejnila svůj první plán, jak z mořského dna dostat horniny bohaté na vzácné kovy. Těžbu budou moci provádět společnosti, které požádají o licenci. Ty se začnou vydávat v roce 2016, uvedla BBC.

  2 minuty čtení na novinky.cz

  mesec.czInflace celosvětově klesá a tak není divu, že zlato ztrácí svůj lesk

  nadpis17. 5. 2013 • Nehledě na to, že centrální banky tisknou nové peníze o sto šest, inflace globálně klesá. To je fakt, který jsme si mohli ověřit včera na amerických, ale i evropských číslech.

  2 minuty čtení na mesec.cz

  novinky.czÚspory do zlata ukládají v Česku i malí střádalové

  nadpis8. 5. 2013 • Češi si stále častěji ukládají svoje úspory do zlata. Firmy prodávající tzv. investiční zlato v podobě slitků či mincí nemají v Česku o zákazníky nouzi. Zlato kupují velcí investoři, ale i malí střádalové, kteří za něj utrácejí desítky tisíc.

  2 minuty čtení na novinky.cz

  e15.czZlatá hysterie: kdo má pravdu?

  24. 4. 2013 • Pád, krach, konec bubliny. Ceny zlata klesly a analytici bijí na poplach. Jenže je to skutečnost nebo jen mediální iluze? Souboj fyzického a „papírového“ zlata pokračuje.

  3 minuty čtení na e15.cz

  mesec.czInvestice do zlata opravdu pro všechny

  24. 4. 2013Zlato. Krásný, ušlechtilý a věčný kov je od pradávna spojován s bohatstvím a mocí. Možná i proto si lidé myslí, že zlato a další cenné kovy jsou jen pro ty nejbohatší.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  mesec.czZlato nekupujte, pokud věříte politikům

  nadpis22. 4. 2013Zlato v poslední době zažilo prudký propad cen. Co bylo hlavním důvodem? A vyplatí se nyní investovat do zlata?

  8 minut čtení na mesec.cz

  novinky.czCena zlata spadla za jediný den o osm procent, nejvíce za 30 let

  nadpis15. 4. 2013Zlato, komodita, jehož cena šla v posledních letech stále nahoru, zažívá strmý pád. Jeho cena během pondělí spadla o osm procent, což je největší propad za posledních třicet let.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  novinky.czPro pár korun dávají lidé do zástavy zlato i rodinné šperky

  nadpis18. 3. 2013 • Zastavárny a starožitníci mají žně. Lidé bez peněz jim ve změti bezcenné bižuterie a druhořadého umění nosí více než kdy předtím i kvalitní zlato, drahokamy, šperky, často po prarodičích. Za pár korun na dlaň. Za lichvářskou půjčku. Nebo za pouhý příslib soudního oddlužení.

  2 minuty čtení na novinky.cz

  novinky.czČeská mincovna hlásí zvýšený zájem o nákup zlata

  nadpis28. 1. 2013 • Česká mincovna zaznamenala v loňském roce 15procentní nárůst zájmu o nákup investičního zlata v porovnání s rokem 2011. V roce 2012 společnost prodala investiční zlato v hodnotě zhruba 350 miliónů korun, což odpovídá přibližně ekvivalentu čtvrt tuny ryzího kovu. Dvě třetiny z toho tvořily investiční slitky, zbylou třetinu investiční mince.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  mesec.czZlato i stříbro letos porostou

  nadpis25. 1. 2013 • Drahým kovům letos budou nahrávat sílící závody světových centrálních bank, které se budou snažit podhodnotit vlastní měnu. Co ještě cenu těchto kovů ovlivní?

  3 minuty čtení na mesec.cz

  novinky.czNěmci stahují zpátky ze světa stovky tun zlatých rezerv

  nadpis17. 1. 2013 • Německá centrální banka – Bundesbank – postupně stáhne ze zahraničí část svých zlatých rezerv. Většina zlata byla totiž kvůli bezpečnosti před možnou sovětskou invazí přemístěna dále na západ během studené války, informovala agentura Reuters.

  1 minuta čtení na novinky.cz
  novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).