ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kryptomagazin.czZlato je v útlumu před zveřejněním udajů o inflaci

  Zlato je v útlumu před zveřejněním udajů o inflaci12. 2. 2024 • Ceny zlata se v pondělí příliš nehnuly, přičemž se držely v obchodním rozmezí stanoveném během minulého týdne.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  fxstreet.czZlato je v klesajícím trojúhelníku, tradeři připravují pozice

  12. 2. 2024 • Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu obchoduje přibližně uprostřed klesajícího trojúhelníku. Nyní bude důležité, jakým směrem cena tuto formaci prorazí a tím dojde k zahájení nového trendu. Tradeři tak nyní mohou vyčkávat na jasný průraz jedním směrem. Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, což značí možnou vyčerpanost medvědů.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czPilíšek (ZLATÉ REZERVY): Trh se zlatem je na začátku nového cyklu, cena unce kovu může stoupnout až na 3 000 USD

  Pilíšek (ZLATÉ REZERVY): Trh se zlatem je na začátku nového cyklu, cena unce kovu může stoupnout až na 3 000 USD12. 2. 2024 • Trh se zlatem se od 70. let 20. století vyvíjí v dlouhodobých cyklech. Loňské překonání historického maxima dolarové ceny žlutého kovu potvrdilo, že začíná nový zhruba osmiletý cyklus, ve kterém může cena unce zlata stoupnout až na 3 000 USD...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czPodle Světové rady pro zlato v lednu nadále docházelo k odlivu investorů ze zlatých ETF

  12. 2. 2024 • Podle nejnovějších údajů analytiků Světové rady pro zlato (WGC) v lednu 2024 nadále docházelo k odlivu investorů ze zl...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czO zlatu rozhodují pouze emoce

  O zlatu rozhodují pouze emoce11. 2. 2024 • Ekonomie na první pohled vypadá jako exaktní matematická věda, ve skutečnosti v ní ale rozhodují motivy, očekávání, psychologické nejistoty a emoce. V tomhle zapeklitém prostředí vypočítat budoucí cenu čehokoli, zlato nevyjímaje, je absolutně nemožné.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato a jisté nejistoty švýcarské banky UBS

  Zlato a jisté nejistoty švýcarské banky UBS10. 2. 2024 • Zatím to vychází. Joni Tevesová z největší švýcarské banky UBS už loni prohlásila, že cena zlata jen stěží klesne pod 2 000 dolarů za unci. Podobně před třemi lety koketovala s průměrnou cenou 1 700 dolarů za unci, a to jí také vyšlo. Nyní prorokuje 2 200 dolarů za unci, což může nastat, jakmile se americká centrální banka (Fed) pustí do snižování svých úrokových sazeb.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato v korunách roste agresivněji než v dolarech

  9. 2. 2024 • Cena zlata se koncem prvního dubnového týdne vyšplhala na nové historické maximum a dosáhla 2 305 amerických dolarů za trojskou unci. Cena v korunách dosáhla na burzovní cenu 54 150 korun. Oproti poslednímu březnovému týdnu si zlato připsalo čtyřprocentní nárůst ceny v amerických dolarech a pětiprocentní v korunách.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czCena Zlata si prošla korekcí, jedná se o příležitost?

  9. 2. 2024 • Zveřejněná data o inflaci v minulém týdnu investory do drahých kovů příliš nepotěšila. Data o indexu spotřebitelských cen (CPI) za leden 2024 zveřejněná 13. února ukázala, že inflace se zcela svému 2% cíli v USA po pandemii ještě nepřiblížila. Co to může znamenat pro Zlato? Jedná se o začátek širšího poklesu cen kovu nebo spíš o významnější příležitost?

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJakou cenu zlata předvídá umělá inteligence

  Jakou cenu zlata předvídá umělá inteligence9. 2. 2024 • V minulém roce se pro analýzu ceny zlata investoři a obchodníci s komoditami stále víc spoléhali na nástroje umělé inteligence, jako je např. chatbot Google Bard. Chatbot je nástroj, který usnadňuje vyhledávání informací tím, že okamžitě odpovídá na otázky a požadavky – prostřednictvím textového nebo zvukového vstupu nebo obojího – bez nutnosti lidského zásahu či ručního vyhledávání.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czLednový efekt zlata vyprchal, ale ne v české měně

  Lednový efekt zlata vyprchal, ale ne v české měně8. 2. 2024Zlato, které v lednu statisticky zaznamenává nejsilnější zisky, letos o 1,2 procenta zlevnilo. Přitom od roku 1971 mělo zlato v lednu průměrný výnos v dolarech 1,79 procenta, což je téměř trojnásobek měsíčního průměru.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato nebude mít nouzi o kupce

  Zlato nebude mít nouzi o kupce8. 2. 2024Zlato má tu vlastnost, že s blížícím se začátkem měnové expanze Federálního rezervního systému roste. Pokud však centrální banka tento okamžik oddálí, hrozí, že drahý kov přijde o své předchozí zisky. Přesně to se stalo po zveřejnění statistiky zaměstnanosti v USA za leden. Snížení pravděpodobnosti prvního březnového snížení úrokové sazby z federálních fondů na méně než 20 % vedlo k poklesu kurzu XAU/USD. Býci na trhu se však překvapivě rychle vzpamatovali.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czPředstavuje bitcoin nové zlato?

  Představuje bitcoin nové zlato?8. 2. 2024 • V posledních letech jsou debaty o bitcoinu a zlatu jako prostředku úspor čím dál vášnivější, zvlášť kvůli rostoucí hod...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  novinky.czKašperské Hory bojují proti těžbě zlata

  8. 2. 2024 • V Kašperských Horách na Klatovsku odmítají těžbu zlata a wolframu. Tamější radnice řeší čtyři žádosti o průzkum území, mimo jiné od státního podniku Diamo. Nesouhlas už vyjádřili i zástupci šumavského národního parku a geofyzici, kteří v lokalitě mají jednu z nejcitlivějších seizmických stanic na světě. Rozhodnout musí ministerstvo životního prostředí.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlaterezervy.czCena zlata vykazuje od začátku roku rezistenci vůči poklesu (pravidelná zpráva)

  Cena zlata vykazuje od začátku roku rezistenci vůči poklesu (pravidelná zpráva)7. 2. 2024 • Robustní údaje z amerického trhu práce, jestřábí postoj FEDu nebo mnohem lepší než očekávaný americký HDP - žádná z uvedených zpráv nevyvolala výrazný výprodej zlata.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czČeská národní banka v nákupech zlata pokračovala i v lednu

  Česká národní banka v nákupech zlata pokračovala i v lednu7. 2. 2024 • Česká národní banka neustala v nákupech zlata ani v novém roce a tento týden zveřejnila informaci, že v lednu navýšila své zlaté rezervy o další 1,68 tuny vzácného kovu. Celkem tak své devizové rezervy ve zlatě navýšila na 32,35 tuny v aktuální hodnotě 2,1 miliardy amerických dolarů.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).