ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato v silné konfluenční oblasti, tradeři připravují shorty

  26. 4. 2024 • Cena zlata (XAU/USD) na 1hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast supportu (pullback - nyní rezistence) kolem psychologické hladiny 2350,00 USD. Na této hladině dochází ke konfluenci úrovně 38,2 % Fibonacciho retracementu, klouzavého průměru SMA 100 a také úrovně standartního Pivot Pointu S1. Dojde zde k odrazu (pullback) a budeme postupně oslabovat k nižším hodnotám nebo se naopak dočkáme průrazu zmiňované rezistence a návratu zpět do rostoucího trendu?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czSaxo Bank: Zlato je teď levnější, ale co bude dál?

  Saxo Bank: Zlato je teď levnější, ale co bude dál?25. 4. 2024 • Agresivní zdražení zlata od poloviny února o téměř 450 dolarů poznamenala v posledních dnech korekce, která pomůže určit skutečnou úroveň základní poptávky po zlatě. Korekce by mohla být poměrně brutální a pravděpodobně zpochybní přesvědčení obchodníků, že se na zlatě dá ještě něco vydělat.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kryptomagazin.czZlato jsou podle miliardáře Raye Dalia dobré peníze, slouží jako pojistka proti inflaci

  Zlato jsou podle miliardáře Raye Dalia dobré peníze, slouží jako pojistka proti inflaci25. 4. 2024 • Miliardář Ray Dalio měl v posledních několika letech smíšený vztah k americkému dolaru. Zdá se, že opět vyjadřuje pochybnosti o zdraví USD.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  kurzy.czJe zlato už opravdu drahé?

  Je zlato už opravdu drahé?24. 4. 2024 • Kontrasty na trhu se zlatem jsou v současnosti viditelnější než kdykoli předtím. Ještě nedávno byla zaznamenána historická maxima na úrovni těsně nad 2430 USD za unci a o několik dní později byla zaznamenána největší denní ztráta za mnoho let. Navíc zl...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  nova.czVe středních Čechách našli vzácné mince. Jejich hodnota je nevyčíslitelná

  Ve středních Čechách našli vzácné mince. Jejich hodnota je nevyčíslitelná24. 4. 2024 • Celkem dvanáct zlatých keltských mincí našli archeologové na Rakovnicku. První z nich ale objevil amatérský hledač s detektorem kovů. Pocházejí z třetího až druhého století před naším letopočtem a jedná se o významný objev.

  1 minuta čtení na nova.cz

  hlidacipes.orgInvestor Brůna: Jak vydělat na zlatu a stříbru? Hlídejte férové ceny

  Investor Brůna: Jak vydělat na zlatu a stříbru? Hlídejte férové ceny24. 4. 2024 • KOMENTÁŘ. Zlato a stříbro patří bez debat do investiční palety. Když ale kovy přikupujete, měli byste se dívat nejen na nákupní cenu, ale také zvážit výkupní ceny a další podmínky. Rozdíl je totiž často až propastný. Koupě jedné zlaté unce (oz) vás vyjde na zhruba 60 tisíc korun. Když ji obratem chcete prodat zpět, tratíte

  1 minuta čtení na hlidacipes.org

  fxstreet.czZlato klesá, neboť napětí na Blízkém východě polevuje

  24. 4. 2024 • Žlutý kov nadále klesá, kvůli čemuž jsou investoři sklíčení a přehodnocují své obchodní strategie. Někteří analytici j...

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  novinky.czMuž s detektorem kovů našel na Rakovnicku zlatý poklad

  24. 4. 2024 • Maličkaté a titěrné, ale přesto velmi cenné. Přes dva tisíce let staré zlaté mince našel hledač pokladů na Rakovnicku. Nejmenší nemá ani půl centimetru v průměru, ale je nejvzácnější. Podle tamního muzea se jedná o nález nevyčíslitelné historické hodnoty.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czZlato zlevnilo

  Zlato zlevnilo23. 4. 2024 • V pondělí během pouhé hodiny klesla cena zlata o 80 dolarů a v poklesu dál pokračovala. Všechny agentury a ekonomické portály se shodly, že hlavní příčinou je snížení napětí mezi Iránem a Izraelem. Přesněji řečeno, že trhy uvěřily tomu, že k další eskalaci války na Blízkém východě už nedojde.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kryptomagazin.czZlatu se daří v době ekonomických nejistot a geopolitického napětí

  Zlatu se daří v době ekonomických nejistot a geopolitického napětí23. 4. 2024Zlato v pátek zaznamenalo značný nárůst ceny. Přispěla k tomu souhra geopolitického napětí a ekonomické nejistoty.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  roklen24.czDo čeho investovat v době války?

  Do čeho investovat v době války?22. 4. 2024 • Na základě všeho, co se událo od okamžiku, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, vzniká zejména v Evropě obrázek válečné ekonomiky, jejímž přirozeným důsledkem je fiskální expanze a nejspíš i setrvalá inflace. Součástí proměnlivého geopolitického prostředí je i obchodní politika a zdrojem nejistoty a inflace jsou i rostoucí třenice mezi Evropou/Spojenými státy a Čínou. Výrazně proexportně orientovaná čínská ekonomika znamená, že tato země provádí politiku, která je v rozporu s národní bezpečností Evropy a Spojených států. Postupem času tak předvídatelně poroste význam celní a průmyslové politiky.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czZlatá pandemie pochází z Číny, míní agentura Bloomberg

  Zlatá pandemie pochází z Číny, míní agentura Bloomberg22. 4. 2024 • Letošní vzestup ceny zlata nad 2 400 dolarů za unci zaujal globální trhy. Podle agentury Bloomberg za tím stojí Čína, největší světový spotřebitel drahého kovu. Obvykle o titul největšího kupce zlata soupeří s Indií.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czDenní shrnutí: Zlato klesá o více než 2 %, USDJPY se vyšplhal na nové 34leté maximum!

  Denní shrnutí: Zlato klesá o více než 2 %, USDJPY se vyšplhal na nové 34leté maximum!22. 4. 2024 • Příliv zpráv na začátku nového týdne byl velmi slabý. Absence další eskalace na Blízkém východě vytvářela tlak na a...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZLATO klesá o 2 %

  ZLATO klesá o 2 %22. 4. 2024Zlato a další drahé kovy dostávají na začátku nového týdne hit. ZLATO se obchoduje o 2 % níže, PLATINU a PALLADIUM klesají o 0,8-0,9 %, zatímco STŘÍBRO propadá téměř o 5 %! Za stažením nejsou žádné jasné zprávy. Americký dolar dnes není ani silný

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czPodle banky RBC zlato vyšplhalo příliš vysoko

  Podle banky RBC zlato vyšplhalo příliš vysoko21. 4. 2024Zlato se v pátek ustálilo nad 2 390 dolary za unci po dosažení maxima 2 417 dolarů v obavách z odvetného úderu Izraele, který však Iránu jen naznačil, čeho se má obávat. Na druhé straně zlato čelilo tlaku silných ekonomických údajů z USA například u maloobchodních tržeb nebo průmyslové výroby. Ani jestřábí komentáře několika představitelů centrální banky, že úrokové sazby zůstanou delší dobu restriktivní, však nevystrašily zlato natolik, aby neskončilo týden s dvouprocentním ziskem.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).