ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czZlato vytváří další klesající korekci

  Zlato vytváří další klesající korekci28. 7. 2023Zlato se zotavuje poté, co zaznamenalo falešný medvědí průraz z nedávného rozpětí. 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) ustoupil níže poté, co se mu nepodařilo dosáhnout horního konce obdélníku.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlaté zemětřesení se nedostavilo

  Zlaté zemětřesení se nedostavilo27. 7. 2023 • Trhy se opět strefily. Jejich očekávání ohledně navýšení základní úrokové sazby v Americe se i tentokrát potvrdilo, podobně jako celá série předpovědí od loňského března. A to navzdory tomu, že tehdy, před pouhým rokem a půl, byla úroková sazba v USA 0,25 procenta. Zpřísnění o 525 procentních bodů je nejagresivnějším činem centrální banky za poslední desetiletí.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato posiluje a míří k magické hranici dva tisíce dolarů

  Zlato posiluje a míří k magické hranici dva tisíce dolarů27. 7. 2023Zlato v posledním měsíci téměř nepřerušeně posiluje. Od začátku července přidalo necelá tři procenta a pomalu se blíží magické hranici 2000 dolarů za unci. Momentálně se pohybuje okolo 1970 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czKoruna oslabuje, zlato v CZK směřuje k dalšímu býčímu průlomu (týdenní zpráva)

  Koruna oslabuje, zlato v CZK směřuje k dalšímu býčímu průlomu (týdenní zpráva)25. 7. 2023Zlato v CZK utvořilo od roku 2020 široký boční růstový kanál, ve kterém se opakuje tentýž technický vzorec. Cena zlata se uklidňuje od března 2022 a trh se nachází ve fázi před dalším býčím průlomem.m.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czSaxo Bank: Zlato dosáhne do konce roku nového rekordu nad 2 100 dolarů

  Saxo Bank: Zlato dosáhne do konce roku nového rekordu nad 2 100 dolarů25. 7. 2023 • Po silném růstu cen od listopadu a krátkém dosažení nového rekordního maxima zlato většinu druhého čtvrtletí konsolidovalo. Sentiment je v současné době zpochybňován nedávnou rally na akciových trzích a vyhlídkou na další zvyšování sazeb v USA, což oddaluje načasování vrcholu sazeb podporující zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czANALYT Růst zlata na dvouměsíční maximum podporuje býčí sentiment

  ANALYT Růst zlata na dvouměsíční maximum podporuje býčí sentiment24. 7. 2023 • Poslední týdenní průzkum zlata ukazuje, že drobní investoři očekávají cenu kolem 2000 dolarů za unci, i když Federální...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPodle ING zlato každé tři měsíce zdraží o tisíc korun

  Podle ING zlato každé tři měsíce zdraží o tisíc korun23. 7. 2023Zlato se vyšplhalo na nejvyšší úroveň za dva měsíce s podporou oslabeného amerického dolaru, nižšími výnosy amerických státních dluhopisů a ochlazením inflace. Burzovní spekulanti teď podle záznamů banky ING zvyšují investice sázející na zisk z delšího růstu ceny zlata. I přesto, že v červnu fyzickým zlatem kryté burzovní fondy zaznamenaly po třech měsících odliv investic.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czProč právě zlato

  Proč právě zlato22. 7. 2023 • Dnes známe víc než 90 kovů. Až do 13. století jich bylo jen sedm: Zlato, stříbro, měď, cín, olovo, železo a rtuť. Vědělo se také o sedmi nebeských tělesech: Slunce, Měsíc, Mars, Merkur, Jupiter, Venuše a Saturn.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  investicniweb.czWGC: Zlato si v druhém pololetí udrží pozitivní momentum, podpora může přijít z Asie

  WGC: Zlato si v druhém pololetí udrží pozitivní momentum, podpora může přijít z Asie22. 7. 2023 • Centrální banky v rozvinutých ekonomikách se blíží konci cyklu zvyšování úrokových sazeb a trh předpokládá, že Spojené státy čeká v druhé polovině roku jen mírná recese. Výhled je relativně pozitivní pro riziková aktiva, investoři ale zároveň mají na paměti, že vzhledem ke zpožděnému propisování se kroků centrálních bank do reálné ekonomiky zůstává ve hře i riziko takzvaného tvrdého přistání. I proto by v druhém pololetí měl na komoditním trhu přetrvávat zájem o žlutý kov, píše Světová rada pro zlato (WGC).

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  ctidoma.czJílovské zlato se stále nenašlo, šanci má každý. Stačí vědět, kde hledat

  Jílovské zlato se stále nenašlo, šanci má každý. Stačí vědět, kde hledat22. 7. 2023 • Svatováclavská koruna je vyrobena ze zlata ze zlatonosného revíru Jílové u Prahy. Místní půda je opravdu bohatá. Věděl to Karel IV., ale dokonce i staří Keltové. Odborníci se přitom shodují, že místní podzemí je stále plné zlata. Najít ho může v podstatě každý.

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  zlato.czLupiči keltského zlata byli dopadeni

  Lupiči keltského zlata byli dopadeni21. 7. 2023 • Detektivové ve východním Německu v okolí Schwerinu zadrželi čtyři podezřelé v souvislosti s krádeží stovek zlatých mincí z Muzea Keltů a Římanů v Bavorsku. Podle vyšetřovatelů jde zcela jistě o lupiče, kteří se v listopadu loňského roku do muzea vloupali a ukradli 483 zlatých mincí a hroudu neopracovaného zlata z doby kolem roku 100 před naším letopočtem a tři další historické mince v celkové hodnotě přes milion eur.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.cz2 000 dolarů za unci zlata opět na dohled

  2 000 dolarů za unci zlata opět na dohled20. 7. 2023 • Třikrát za poslední tři roky přeskočila cena zlata magickou hranici 2 000 dolarů za troyskou unci. Analytici se nyní ptají, zda se to povede i počtvrté. Mnohé tomu nahrává. Inflace v USA i ve Velké Británii a Evropské unii klesá, naděje na vyšší výnosy ze zdražování peněz rovněž, státní dluhopisy už neslibují nic nového. Když výnosy klesají a dolar také, zlato obvykle získá.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ekonom.czVelmoci se zlata nezbavovaly. Horlivé Česko ale ano

  20. 7. 2023Zlato je prvek ze skupiny těžkých kovů. Podobně jako ostatní kovy z této skupiny vznikal již na samém začátku vesmírné existence krátce po velkém třesku. Je měkké, kujné, neslučuje se s jinými prvky s výjimkou působení lučavky královské nebo v prostředí kyanidů. Je nejspíše prvním kovem, který...

  9 minut čtení na ekonom.cz

  ekonom.czZájem domácností o zlato trvá už od roku 2008. Teď se k nim přidala ČNB

  Zájem domácností o zlato trvá už od roku 2008. Teď se k nim přidala ČNB20. 7. 2023 • Česká národní banka směřuje ke 100 tunám zlata, tedy k úrovni zlatých zásob ke konci „první republiky“. Už má skoro 20 tun.

  3 minuty čtení na ekonom.cz

  hn.czInvestice do drahých kovů je hrou na jistotu. Jejich hodnota neklesá, spíše naopak

  Investice do drahých kovů je hrou na jistotu. Jejich hodnota neklesá, spíše naopak20. 7. 2023Zlaté šperky, zlaté mince, nebo zlaté zuby. Najdete je prakticky v každé české domácnosti. V případě šperků se často jedná o módní záležitost, případně o nostalgickou připomínku na naše maminky a babičky. Zlaté mince pak byly v minulosti považovány za vhodný dar, například při narození dítěte. A zlaté zuby po babičce? Je to zlato, a dá se v nejhorším případě prodat. Také tak uvažujete?

  5 minut čtení na hn.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).