ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZlaté prognózy jsou převážně zdrženlivé

  Zlaté prognózy jsou převážně zdrženlivé2. 3. 2023 • Podle názoru stratégů z Commerzbank budou investoři na trhu zlata pravděpodobně při poklesu ceny s dalšími investicemi váhat. Pravděpodobně si řada investorů spálila prsty, konstatují v situační zprávě. Předpověď ceny zlata v polovině roku tak snížili na 1 800 dolarů za troyskou unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?

  Cena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?2. 3. 2023 • Zájem střadatelů investovat do drahých kovů se za poslední dva roky ztrojnásobil. Do zlata investuje až 10 procent populace. I do budoucna považují ekonomové zlato za jedno z nejbezpečnějších úložišť peněz.

  8 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czCena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czJak investovat do zlata v roce 2023?

  Jak investovat do zlata v roce 2023?2. 3. 2023Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czJak investovat do zlata v roce 2023?

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czKam si Indie schovává své zlato

  Kam si Indie schovává své zlato1. 3. 2023 • Devátým největším držitelem zlata na světě je Indie. Její zlatý poklad ke konci roku 2022 čítal 754 tun vzácného kovu. Reserve Bank of India podle svého vyjádření velmi dobře chápe, stejně jako většina Indů, že zlato je nejlepší společník v těžkých časech. To je hlavní důvod, proč v posledních letech začala indická centrální banka kupovat do rezerv víc zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato se blíží hlavní rezistenci

  Zlato se blíží hlavní rezistenci28. 2. 2023 • Během dnešní seance se cena zlata odrazila od nedávných minim nad hranici 1 800 USD za unci, což je úroveň, která nebyla zaznamenána od prosince 2022. Pohyb vzhůru nabral na síle po zveřejnění nejnovějších údajů o spotřebitelské důvěře Conference Board...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato se blíží hlavní rezistenci

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato podle odborníků nečeká žádný propad

  Zlato podle odborníků nečeká žádný propad28. 2. 2023 • Vzestupný trend ceny drahých kovů je nyní v rozporu s nedávným množstvím zveřejněným ekonomických dat v USA, tvrdí ekonomové z TD Securities a proto očekávají, že cena zlata klesne pod hranici 1 750 dolarů za troyskou unci. Americká data jsou důležitá. Ovlivňují dolar, tedy měnu, jež určuje základní cenu zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czČNB vydá pamětní minci připomínající olomouckého arcibiskupa Matochu

  ČNB vydá pamětní minci připomínající olomouckého arcibiskupa Matochu28. 2. 2023 • Česká národní banka (ČNB) ve středu vydá pamětní stříbrnou minci s nominální hodnotou 200 korun k 75. výročí jmenování Josefa Karla Matochy olomouckým arcibiskupem. V prodeji bude 30 000 kusů mince vyrobené podle návrhu akademické sochařky Marie Šeborové. ČNB o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Mince o hmotnosti 13 gramů jsou vyrobené ze slitiny stříbra […]

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czKdo a co rozhoduje o ceně zlata

  Kdo a co rozhoduje o ceně zlata28. 2. 2023 • Matematicky je to prosté. Pro české zájemce o zlato trojúhelník tvořený cenou zlata v dolarech, cenou dolaru vůči české koruně a cenou zlata v naší měně, rozhoduje o tom, kolik za zlato zaplatí. Tři vrcholy tohoto trojúhelníku jsou ale zároveň tři neznámé. To je hlavní důvod, proč se dá cena zlata snadno vypočítat, ale nesnadno předvídat.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato se nachází na dvouměsíčním minimu, ropa má namířeno dolů

  28. 2. 2023 • V pondělí byly ceny zlata nevýrazné a nacházely se kolem 2měsíčního minima spojeného se strachem z vysoké inflace v USA a jestřábí reakce FEDu, zatímco ceny ostatních kovů se držely v úzkém rozpětí.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czRusko: Zlato má zničit americký dolar

  Rusko: Zlato má zničit americký dolar27. 2. 2023 • Rusko má v úmyslu jakýsi návrat ke zlatému standardu. Zatím neznáme podrobnosti, ale na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě v červnu loňského roku upozornil Putin na to, že devizové rezervy v eurech a dolarech stále ztrácejí hodnotu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato jen fyzické - Zlato: může jít níže, ovšem nyní je čas strategicky nakupovat

  Zlato jen fyzické - Zlato: může jít níže, ovšem nyní je čas strategicky nakupovat25. 2. 2023 • Papírově je zlata do aleluja..... -Kupuj slitky, unce v mincích je o hodně. Zlato jen fyzické - Zlato: může jít níže, ovšem nyní je čas strategicky nakupovat. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czNejvětší nuget vážil jako dospělý člověk

  Největší nuget vážil jako dospělý člověk25. 2. 2023 • Během historie bylo nalezeno mnoho zlatých nugetů různých velikostí. O třech největších se tradují dnes téměř neuvěřitelné příběhy. Vůbec největší zlatý nuget na světě byl nalezen 5. února 1869 ve státě Victoria v Austrálii. Dva cornwallští kutači John Deson a Richard Oates objevili valoun zlata, který vážil 72 kilogramů a byl dlouhý 61 centimetrů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  focuson.czDo Česka se loni dovezl rekordní objem zlata

  Do Česka se loni dovezl rekordní objem zlata24. 2. 2023 • V roce 2022 se do České republiky dovezlo nejvíce zlata za posledních 11 let – téměř deset tun v hodnotě přes dvanáct miliard korun. Nejvíce žlutého […]

  1 minuta čtení na focuson.cz

  radio.czDo Česka se loni dovezlo 9,4 tuny zlata, nejvíce za posledních 11 let

  24. 2. 2023 • V loňském roce se do Česka dovezlo 9,4 tuny zlata, což je o 352 kilogramů více než v roce 2021 a nejvíce za posledních 11 let. Hodnota dovezeného zlata dosáhla 12,2 miliardy korun, nejvíce od roku 1999, odkdy jsou k dispozici ucelená data. Vyplývá to z předběžných dat Českého statistického úřadu a výpočtů společnosti Zlaťáky.cz. Nejvíce zlata se do Česka podle nich dovezlo v březnu, tedy bezprostředně po vypuknutí války na Ukrajině, konkrétně 1788 kilogramů. Nejméně naopak na podzim, kdy se cena zlata dostala na 2,5letá minima. Například v říjnu se tak do Česka dovezlo 399 kilogramů žlutého kovu. "Data statistického úřadu se sice týkají veškerého zlata v jakékoli formě včetně surového zlata či zlatého prachu, ale velmi dobře korespondují s poptávkou lidí po investičním zlatě. Ihned po vypuknutí konfliktu na Ukrajině jsme zaznamenali skokové zvýšení zájmu o zlato, a to nejen v ČR. Důsledkem bylo prodloužení čekacích dob, jelikož světové rafinerie a mincovny nebyly po vyprodání skladových zásob schopné nárůst poptávky uspokojit," uvedl ředitel Zlatáky.cz Martin Štich.

  2 minuty čtení na radio.cz

  forbes.czDvanáct miliard korun v devíti tunách zlata. Poptávka po investičním kovu v tuzemsku roste

  4 minuty čtení na forbes.cz

  newstream.czČeská zlatá horečka. Loni se ho dovezlo 9,4 tuny, nejvíce za posledních 11 let

  3 minuty čtení na newstream.cz

  zlato.czOd začátku února zlato zlevňuje

  Od začátku února zlato zlevňuje24. 2. 2023 • Nejhorší cena od konce minulého roku. Nejhorší měsíc od června 2021. Konsolidace zlatého sektoru má před sebou dlouhou cestu. Zlato pokračuje v sestupu. Jen namátkový výběr internetových titulků odborných médií vyvolává dojem, že se blíží konec světa.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).