ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czAnalýza zlata na 12. dubna 2023 – tlak na růst zlata

  12. 4. 2023 • Jak jsem očekával, zlato se obchoduje směrem nahoru a jeho cena je u prvního cíle růstu. Stále vidím potenciál dalšího růstu. Vzhledem k silnému vzestupnému cyklu a relativní síle kovů vidím možnost dalšího pohybu nahoru.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czBýčí sentiment na trhu zlata nadále roste

  Býčí sentiment na trhu zlata nadále roste12. 4. 2023 • Kromě údajů o inflaci z tohoto týdne, které by mohly ovlivnit trh, býčí sentiment vůči zlatu nadále roste, protože centrální banky nadále nakupují zlato. Centrální banky nedávno diverzifikovaly své držby tím, že zvýšily své rezervy zlatých slitků,...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  lp-life.czMá větší hodnotu zlato, nebo peníze? Před padesáti lety se hodnota peněz stala relativním pojmem

  Má větší hodnotu zlato, nebo peníze? Před padesáti lety se hodnota peněz stala relativním pojmem12. 4. 2023 • Lesk zlata člověka fascinoval od dob samotných kořenů civilizace. Z blyštivého kovu se nejdříve vyráběly šperky a jiné luxusní předměty. Jako mezinárodní platidlo se zlatostříbrné mince jistě používaly již 3,5 tisíc let nazpět. Dnes je to přesně padesát let od chvíle, kdy se v mezinárodním finančnictví definitivně se zlatem přestalo počítat. Ale to bychom předbíhali. Už od

  3 minuty čtení na lp-life.cz

  e15.czŠperk je zajímavá investiční příležitost v každé době

  Šperk je zajímavá investiční příležitost v každé době12. 4. 2023 • Těžké a nejisté časy ukázaly, že existují oblasti, do nichž se vyplatí investovat. Mezi komodity, jejichž hodnota postupně narůstá, patří zcela jistě zlato a drahé kameny. Když je navíc spojíte s originálním šperkem, získáte přidanou hodnotu v podobě radosti osoby, kterou jím obdarujete.

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czZlato je stále v zelených číslech

  Zlato je stále v zelených číslech11. 4. 2023Zlato sice nedosáhlo historicky nejvyšší ceny, ale padl jiný rekord. Ještě se nestalo, aby si vzácný kov udržel cenu nad 2 000 dolary šest dnů v řadě. Pak na den zlevnilo pod magickou dvoutisícovku ale záhy se vyšplhalo zpátky nad ní. Zdá se, že dno, na které se cena zlata propadá, bude postupně ležet stále výš.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  nova.czUložte své peníze chytře a investujte do zlata

  Uložte své peníze chytře a investujte do zlata11. 4. 2023 • O investicích do zlata jste toho už určitě hodně slyšeli. Nákup drahého kovu rozhodně není jen přežitek z minulosti. Zlato se používá ve šperkařství i v průmyslu a je vysoká pravděpodobnost, že o něj bude zájem vždy.

  1 minuta čtení na nova.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu

  11. 4. 2023 • Cena zlata (XAU/USD) se na 1hodinovém grafu aktuálně odráží od již dříve prolomené oblasti rezistence (throwback - nyní support), která koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k předchozím swingovým maximům? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czÚčetní akrobacie obchodníka se zlatem se nepovedla

  Účetní akrobacie obchodníka se zlatem se nepovedla10. 4. 2023 • Antverpský obchodník se zlatem, který je v současné době vyšetřován belgickými daňovými úřady, dostal příkaz doplatit daň ve výši 558 milionů eur, napsal belgický deník De Tijd. Zvláštní daňový inspektorát (ISI) vydal svou daňovou výzvu po ukončení soudních tahanic se společností Industrial Refining Company, která se zabývá obchodováním se zlatem a dalšími drahými kovy.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czGold - Graf dne. Zlato je v první seanci týdne nižší o cca 0,6 %. Je to první obchodní den se zlatem po zveřejnění údajů o pracovních místech NFP z pátku, kdy byl trh zlata uzavřen.

  Gold - Graf dne. Zlato je v první seanci týdne nižší o cca 0,6 %. Je to první obchodní den se zlatem po zveřejnění údajů o pracovních místech NFP z pátku, kdy byl trh zlata uzavřen.10. 4. 2023Zlato je v první seanci týdne nižší o cca 0,6 %. Je to první obchodní den se zlatem po zveřejnění údajů o pracovních místech NFP z pátku, kdy byl trh zlata uzavřen. Data z amerického trhu práce ukázala, že je ve hře stále květnové zvýšení sazeb ze stra...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato vstupuje do neprobádaného pásma

  Zlato vstupuje do neprobádaného pásma9. 4. 2023Zlato se v minulém týdnu vyšplhalo na 13měsíční maximum 2 030,47 dolaru a přiblížilo se k rekordu 2 075,47 dolaru, který stanovilo v srpnu 2020. Burzovní objednávky na nákup zlata v červnu však překročily i cenu 2 036 dolarů za troyskou unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czKonec března překonal i „syndrom Ukrajina“... Šichtařová odhaluje. Co se nakupuje ve velkém?

  Konec března překonal i „syndrom Ukrajina“... Šichtařová odhaluje. Co se nakupuje ve velkém?9. 4. 2023 • INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Neustálá sestupná tendence maloobchodních tržeb ukazuje to, že lidé v průměru chudnou. Inflace je tak vysoká, že zisky firem a platy zaměstnanců nestíhají tuto inflaci kompenzovat. „Takže v průměru chudneme, snižuje se naše životní úroveň. A teď si to porovnejte s faktem, že vláda vlastně tuto inflaci dál zvyšuje,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová. Prozradí také, co dosud ve své práci ještě nezažila a co koncem minulého měsíce dalece překonalo „syndrom Ukrajina“.

  6 minut čtení na parlamentnilisty.cz

  focuson.czV telefonech je zlato. Recyklací jedné tuny získáme až 80 snubních prstenů

  V telefonech je zlato. Recyklací jedné tuny získáme až 80 snubních prstenů9. 4. 2023 • Lidstvo ročně vyhazuje přes 50 milionů tun nepotřebných smartphonů, počítačů, televizorů a dalších domácích spotřebičů. Je to ekvivalent 350 vyhozených výletních lodí Queen Mary 2, který váží více než všichni dospělí lidé v Evropě dohromady. A tyto hory neustále rostou – podle odhadů překročí do roku 2030 sedmdesát milionů tun.

  2 minuty čtení na focuson.cz

  zlato.czTřetí dějství vysoké hry o zlato

  Třetí dějství vysoké hry o zlato8. 4. 2023 • První pokus o prolomení nad hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci zlata přišel 7. srpna 2020, a i když to bylo slibné, nakonec selhal dřív, než došlo k větší konsolidaci ceny žlutého kovu. Pak tu byl pokus v březnu loňského roku po přepadení Ukrajiny, ale ten také trval jen asi den, protože centrální banky tehdy byly na válečné stezce s inflací.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: trend nákupů centrálními bankami prudce roste.

  Zlato: trend nákupů centrálními bankami prudce roste.8. 4. 2023 • Údaje z Čínské lidové banky ukazují, že v březnu vzrostly její oficiální zásoby zlata o 18 tun. Jde nyní již o pět po sobě jdoucích měsíců nákupů, celkem 120 tun zlata. Celkové oficiální zásoby zlata nyní dosahují 2 068 tun.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czOsm lupičů zlata skončilo v Nizozemsku za mřížemi

  Osm lupičů zlata skončilo v Nizozemsku za mřížemi7. 4. 2023 • Osm lupičů, kteří přepadli obrněný vůz převážející drahé kovy v hodnotě milionů eur a poté zahájili palbu na policii při divoké automobilové honičce v Amsterdamu, bylo odsouzeno k trestům odnětí svobody v rozmezí od dvou do patnácti let.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).