ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czGeopolitika a inflace tlačí zlato nahoru

  Geopolitika a inflace tlačí zlato nahoru17. 2. 2022 • Poslední růst cen zlata ovlivňují ještě další dva faktory. Inflace dál roste. Zprávy ukazují, že se pohybuje ve spirále. Geopolitické napětí přetrvává. Spojené státy v průběhu americké seance oznámily, že Rusko dál rozmisťuje vojenské jednotky poblíž&hell

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czPoptávka po zlatě loni ve Vietnamu vzrostla na 43 tuny, meziročně o osm procent více

  Poptávka po zlatě loni ve Vietnamu vzrostla na 43 tuny, meziročně o osm procent více17. 2. 2022 • Nejnovější zpráva Světové rady pro zlato (WGC, World Gold Council) o trendech v poptávce po zlatě odhalila, že celosvětová roční poptávka za celý loňský rok dosáhla 4 021 tun. Vietnamský server Vietnamnet napsal, že loňská poptávka po zlatě ve Vietnamu činila 43 tuny, meziročně o osm procent více.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czProč drahé kovy mírně klesly?

  Proč drahé kovy mírně klesly?16. 2. 2022 • Ceny drahých kovů mírně klesly kvůli posledním zprávám, které naznačují, že geopolitické napětí začalo polevovat. Nejhlubší procentuální pokles cen zaznamenalo palladium, které ztratilo 4,18 %, resp. 98 USD.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czČeši loni nakoupili investiční zlato za 3,2 miliardy korun

  Češi loni nakoupili investiční zlato za 3,2 miliardy korun16. 2. 2022 • V covidovém roce 2021 se podle statistických dat Generálního ředitelství cel do Česka dovezlo 8,9 tuny zlata, což je nejvíc za posledních deset let. Po odečtení exportu ve výši 3,4 tuny tak u nás našlo majitele 5,5 tuny zlata. Zhruba polovina v podobě šperků a 2,7 tuny v podobě slitků jako čistě investičního zlata. Češi za ně podle ceníku celní správy utratili 3,2 miliardy korun. Mincovního zlata se dovezlo 400 kilogramů.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia

  15. 2. 2022 • John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka po zlatě jako bezpečném přístavu je pozitivní, ale ceny by mohly prudce zkorigovat, kdyby se geopolitický konflikt okamžitě vyřešil. A místo pohledu na krátkodobou volatilitu cen studie Světové rady pro zlato ukazuje, že zlato hraje v diverzifikaci každého typu portfolia důležitou roli.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia

  Zlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia15. 2. 2022 • Poptávka po zlatě a jeho cena kvůli včerejšímu neplánovanému zasedání Fedu a geopolitické situaci stále rostou. Ceny tohoto žlutého kovu se vyšplhaly na nové tříměsíční maximum: John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka&h

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia

  Zlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia15. 2. 2022 • Poptávka po zlatě a jeho cena kvůli včerejšímu neplánovanému zasedání Fedu a geopolitické situaci stále rostou. Ceny tohoto žlutého kovu se vyšplhaly na nové tříměsíční maximum: John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka&h

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czRoyal Mint zaznamenává rekordní poptávku po zlatě

  Royal Mint zaznamenává rekordní poptávku po zlatě15. 2. 2022 • Royal Mint v tiskové zprávě z minulého týdne uvedla, že poptávka po zlatých produktech na mezinárodní úrovni prudce vzrostla, v čele přitom stojí američtí investoři. Investoři se po většinu roku 2021 vyhýbali papírovému zlatu, ale poptávka po fyzickém&hel

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czObří nákupy zlata ve fondu GLD jsou známkou sílící poptávky po fyzickém kovu (týdenní zpráva)

  Obří nákupy zlata ve fondu GLD jsou známkou sílící poptávky po fyzickém kovu (týdenní zpráva)14. 2. 2022 • Poslední růst ceny zlata je přisuzován zvýšenému geopolitickému napětí a hrozbě vojenského konfliktu na Ukrajině. Bezesporu mohla být tato situace spouštěčem silné páteční rally. Podobné scénáře měly většinou krátkodobý vliv na cenový vývoj, a jakmile svě

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czZlato je kvůli rusko-ukrajinskému napětí na tříměsíčním maximu

  Zlato je kvůli rusko-ukrajinskému napětí na tříměsíčním maximu14. 2. 2022Zlato se dnes kvůli rusko-ukrajinskému napětí vyšplhalo na tříměsíčním maximum. Na promptním trhu cena kolem 20:00 SEČ stoupla o 0,4 procenta na 1866,90 USD (bezmála 41.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu) a dříve během dnešní seance se vyšplhala nejvýše od 16. listopadu. Od akcií ke zlatu se investoři uchylují, když trhy ovládne strach. Je také považováno za pojistku proti inflaci. Posilují i další drahé kovy jako stříbro a palladium.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato je kvůli rusko-ukrajinskému napětí na tříměsíčním maximu

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czIdeální podmínky pro růst zlata

  Ideální podmínky pro růst zlata14. 2. 2022 • V současné době existují komponenty, které vytvořily ideální podmínky pro růst zlata - spirální inflace a geopolitické obavy. První složkou byla data o inflaci, která ukázala, že index spotřebitelských cen v lednu vzrostl na 7,5 %.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czIrská centrální banka už drží 9,5 tuny zlata

  Irská centrální banka už drží 9,5 tuny zlata14. 2. 2022 • Irská centrální banka loni změnila svůj postoj a rozhodla se posílit podíl zlata ve svých devizových rezervách. Zlaté rezervy banky tak na konci loňského roku dosáhly 9,5 tuny, čímž se Irsko v jejich výši přiblížilo České národní bance v žebříčku největších držitelů zlata, který měsíc co měsíc zpracovává Světová rada pro zlato (World Gold Council, WGC) na základě údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czPolsko nakoupí 100 tun zlata už letos

  Polsko nakoupí 100 tun zlata už letos13. 2. 2022 • V Polsku se letos očekává nárůst inflace na 6,8 procenta a v příštím roce pokles pod čtyři procenta. „Máme situaci typickou pro západní svět. V Polsku byly úrokové sazby a inflace vždy o něco vyšší, protože jsme rychleji se rozvíjející zemí, víceméně dvakrát rychleji, než zbytek světa,“ řekl tento týden Adam Glapiński, šéf polské centrální banky (Narodowy Bank Polski, NBP).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czTurecké domácnosti by se podle vlády měly vzdát svého zlata

  Turecké domácnosti by se podle vlády měly vzdát svého zlata12. 2. 2022 • Turecko o tomto víkendu oznámí nový program, který má „povzbudit domácnosti k přeměně jejich zlatých zásob na liry“, informoval v úterý asi stovku vysoce postavených investorů v Londýně turecký ministr financí Nureddin Nebati. Informovala o tom agentura Reuters a další média.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCeny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA

  Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA11. 2. 2022Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).