ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czIdeální podmínky pro růst zlata

  Ideální podmínky pro růst zlata14. 2. 2022 • V současné době existují komponenty, které vytvořily ideální podmínky pro růst zlata - spirální inflace a geopolitické obavy. První složkou byla data o inflaci, která ukázala, že index spotřebitelských cen v lednu vzrostl na 7,5 %.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czIrská centrální banka už drží 9,5 tuny zlata

  Irská centrální banka už drží 9,5 tuny zlata14. 2. 2022 • Irská centrální banka loni změnila svůj postoj a rozhodla se posílit podíl zlata ve svých devizových rezervách. Zlaté rezervy banky tak na konci loňského roku dosáhly 9,5 tuny, čímž se Irsko v jejich výši přiblížilo České národní bance v žebříčku největších držitelů zlata, který měsíc co měsíc zpracovává Světová rada pro zlato (World Gold Council, WGC) na základě údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czPolsko nakoupí 100 tun zlata už letos

  Polsko nakoupí 100 tun zlata už letos13. 2. 2022 • V Polsku se letos očekává nárůst inflace na 6,8 procenta a v příštím roce pokles pod čtyři procenta. „Máme situaci typickou pro západní svět. V Polsku byly úrokové sazby a inflace vždy o něco vyšší, protože jsme rychleji se rozvíjející zemí, víceméně dvakrát rychleji, než zbytek světa,“ řekl tento týden Adam Glapiński, šéf polské centrální banky (Narodowy Bank Polski, NBP).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czTurecké domácnosti by se podle vlády měly vzdát svého zlata

  Turecké domácnosti by se podle vlády měly vzdát svého zlata12. 2. 2022 • Turecko o tomto víkendu oznámí nový program, který má „povzbudit domácnosti k přeměně jejich zlatých zásob na liry“, informoval v úterý asi stovku vysoce postavených investorů v Londýně turecký ministr financí Nureddin Nebati. Informovala o tom agentura Reuters a další média.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCeny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA

  Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA11. 2. 2022Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czOle Hansen: Atraktivita zlata jako pojistky proti inflaci

  Ole Hansen: Atraktivita zlata jako pojistky proti inflaci11. 2. 2022 • Schopnost zlata vzdorovat gravitaci v prostředí rostoucích reálných výnosů v USA pokračuje a zatím každé oslabení pod 1 800 amerických dolarů (za troyskou unci, pozn. red.) rychle přilákalo nové nákupy.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czV České mincovně v Jablonci vyrazili rekordní zlatou minci, váží deset kilo

  V České mincovně v Jablonci vyrazili rekordní zlatou minci, váží deset kilo10. 2. 2022 • Rekordní zlatou minci vyrazili v České mincovně v Jablonci nad Nisou. Celkem jich vyrobí pět, a všechny jsou už prodané. Za každou majitel zaplatí 14 milionů korun. Mince s reliéfem Českého lva je unikátní nejen svou hmotností, ale také použitím bezpečnostního prvku - hologramu, řekla ČTK mluvčí mincovny Lenka Klimentová. V minulosti razili v Jablonci mince o hmotnosti jednoho kilogramu, loni poprvé vyrazili mince z pěti kilogramů zlata.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato roste díky mírnějšímu dolaru; v centru pozornosti je inflace v USA

  Zlato roste díky mírnějšímu dolaru; v centru pozornosti je inflace v USA10. 2. 2022Zlato si ve středu připsalo zisky, k čemuž přispěl slabší dolar a ústup výnosů amerických státních dluhopisů, ačkoli ceny se pohybovaly v úzkém rozpětí, protože investoři se zdrželi velkých sázek před údaji o inflaci v USA. Informovala o tom agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czTři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 2022

  Tři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 20229. 2. 2022 • Obavy z inflace v posledních dnech zvyšují ceny zlata. Jak dlouho to však vydrží? Bude drahý kov v budoucnu schopen odolat rostoucím úrokovým sazbám? Investoři se zaměřují na lednový index spotřebitelských cen v USA, který bude zveřejněn ve čtvrtek.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czWells Fargo: Zlato se do konce roku dostane na 2 000 USD za unci

  9. 2. 2022 • Čtvrtá největší banka na světě Wells Fargo uvedla, že cena zlata dosáhne do konce roku 2 100 USD za unci. Zlato by se ...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCentrální banky zvyšují držbu zlata na 30letá maxima

  Centrální banky zvyšují držbu zlata na 30letá maxima9. 2. 2022 • Ceny zlata se v současné době pohybují kolem 1 800 amerických dolarů za troyskou unci, ale mohou letos jít mnohem výše. I když rok 2021 nebyl pro žlutý kov ničím skvělým, ten letošní by mohl být hodně odlišný.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czJak v čase inflace investovat do zlata

  Jak v čase inflace investovat do zlata8. 2. 2022 • Česká národní banka (ČNB), jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě a prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc pak ještě mimo oficiální rezervy.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  moneymag.czZlato se propadá stále hlouběji a je nejníže za více než dva roky

  Zlato se propadá stále hlouběji a je nejníže za více než dva roky7. 2. 2022 • Komentář Tomáše Volfa: Cena zlata je nejníže od začátku pandemie koronaviru v první polovině roku 2020 a dnes balancuje na hranici 1672 USD/unci. Stříbro je na tom o něco lépe a pohybuje se v blízkosti 19,40 USD/unci, ale i tak je velmi nízko.

  2 minuty čtení na moneymag.cz

  zlaterezervy.czČNB zvýšila sazby - zlato v korunách opět kleslo (týdenní zpráva)

  ČNB zvýšila sazby - zlato v korunách opět kleslo (týdenní zpráva)7. 2. 2022 • Česká národní banka v uplynulém týdnu navázala na své předchozí kroky a zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 % - nejvýše od roku 2002. To se podepsalo na vývoji zlata v českých korunách, jehož cena klesla nejníže od loňského září.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  kurzy.czTipy na obchodování zlata

  Tipy na obchodování zlata7. 2. 2022Zlato minulý týden díky smíšené reakci obchodníků na žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA stoupalo. Silnější než očekávané údaje přiměly obchodníky otevírat long pozice, které vyrovnávaly předchozí ztráty na trhu.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czTipy na obchodování zlata

  3 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).