ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czTrest smrti pro zlato byl odložen

  30. 3. 2022 • Dobré zprávy z Ukrajiny umožnily býkům zlata držet se pevně úrovně 1 900 USD za unci a přejít do protiútoku. Na první pohled to působí překvapivě, protože právě díky ozbrojenému konfliktu ve východní Evropě se drahý kov dokázal podruhé za necelé dva roky vyšplhat nad úroveň 2 000 USD, byť se tam neudržel. Jestliže ale na začátku března byl trh ve vleku emocí, teď se vrací k základům.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJaponsko zakáže vývoz zlata do Ruska

  Japonsko zakáže vývoz zlata do Ruska30. 3. 2022 • Japonsko zakáže dodávky drahých kovů, zejména zlata, do Ruska v reakci na jeho invazi na Ukrajinu, uvedlo v úterý ministerstvo financí. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že zákaz dovozu drahých kovů do Ruska odráží odhodlání premiéra Fumia Kišidy uvalit na tuto zemi další sankce, k němuž se zavázal minulý týden na setkání lídrů skupiny sedmi vyspělých zemí (G7).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  tyvka.czČNB investuje do zlata, vhodné je i pro drobné investory

  ČNB investuje do zlata, vhodné je i pro drobné investory29. 3. 2022 • Česká národní banka, jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě, prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc pak ještě mimo oficiální rezervy. Dohromady tak ČNB disponuje necelými deseti tunami kovu za 13,4 miliardy korun. To se sice může jevit jako ne zcela zanedbatelná částka, představuje však jen 0,35 procenta celkového objemu devizových rezerv ČNB. Více o tom už ve svém komentáři píše hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

  1 minuta čtení na tyvka.cz

  fxstreet.czZlato klesá, protože investoři sledují vývoj událostí v Rusku a na Ukrajině

  29. 3. 2022 • Hlavní událostí úterka budou mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Zlato v souvislosti s možnou deeskalací konfliktu...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato klesá, protože investoři sledují vývoj událostí v Rusku a na Ukrajině

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZáleží na tom, v jaké měně nakupujeme zlato?

  Záleží na tom, v jaké měně nakupujeme zlato?29. 3. 2022 • Záleží na tom, v jaké měně zlato nakupujeme, pokud se rozhodneme zařadit ho do svého investičního portfolia? Podle článku Jordana Elisea, manažera australské mincovny The Perth Mint, zveřejněného na webu Firstlinks, ano.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata se „vzpamatovala“ po rychlém výprodeji (týdenní zpráva)

  Cena zlata se „vzpamatovala“ po rychlém výprodeji (týdenní zpráva)28. 3. 2022 • podle údajů analytika Petera Schiffa naskladňují banky zlato na burze COMEX nejrychlejším tempem za několik posledních let (od začátku března se jedná o téměř 2 mil. uncí).

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czČeská národní banka zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora

  Česká národní banka zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora28. 3. 2022 • Česká národní banka (ČNB), jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě, prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc pak ještě mimo oficiální rezervy.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato se může etablovat jako nová světová měna

  28. 3. 2022 • Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato se může etablovat jako nová světová měna

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato se může etablovat jako nová světová měna

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czUSA zakazují transakce se zlatem v Rusku

  28. 3. 2022 • Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.Ve...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czČNB zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora

  ČNB zvyšuje své investice do zlata. Je to prozíravé i z hlediska drobného investora28. 3. 2022 • Česká národní banka, jež se ke zlatu dlouhá léta stavěla odmítavě, prodávala jej, předloni otočila. Postupně kov opět dokupuje. Ke konci loňského roku měla v trezoru v rámci devizových rezerv 340 tisíc troyských uncí kovu a nějakých necelých deset tisíc&h

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czRuská centrální banka obnoví nákupy zlata od domácích bank

  Ruská centrální banka obnoví nákupy zlata od domácích bank28. 3. 2022 • Ruská centrální banka (Bank Rossii) plánuje ode dneška obnovit nákup zlata od domácích bank ve snaze „vyrovnat nabídku a poptávku na domácím trhu s drahými kovy“ a vrátit do ekonomiky země zdání normality. Centrální banka v tiskové zprávě uvedla, že od 28. března do 30. června bude za gram zlata platit pevnou sazbu 5 000 rublů (49 dolarů, cca 1100 korun, pozn. red.).

  2 minuty čtení na zlato.cz

  udalosti247.czRusku jeho velké zásoby zlata začínají být k ničemu. Nikdo ho nechce koupit!

  Rusku jeho velké zásoby zlata začínají být k ničemu. Nikdo ho nechce koupit!27. 3. 2022 • Rusko má velké množství zlata. Nemá ho ale komu prodat. Zásoby v hodnotě 140 miliard dolarů může zkusit prodat samotným Rusům.

  1 minuta čtení na udalosti247.cz

  zlato.czProč centrální banky nakupují zlato?

  Proč centrální banky nakupují zlato?26. 3. 2022Zlato hraje důležitou roli v devizových rezervách země. Centrální banky jsou proto celosvětově významnými držiteli zlata. Centrální banky jsou zodpovědné za hodnotu měn svých zemí a jejich hodnota podléhá výkyvům a kolísání trhu. Proč nakupují zlato, položil si nedávno otázku australský odborný server ABC Bullion?

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czInvestice do zlata může zachránit úspory

  Investice do zlata může zachránit úspory25. 3. 2022 • Odpůrci investic do zlata se ještě nedávno kasali tím, že cenný kov nic nevynáší, že uzavřel minulý rok na 1822 dolarech za troyskou unci, v podstatě stejně jako o rok dřív. Upřesněme, že šlo dokonce o ztrátu 4,3 procenta.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czVálka na Ukrajině prudce zvedla poptávku po zlatě

  Válka na Ukrajině prudce zvedla poptávku po zlatě25. 3. 2022 • Vývoj ceny zlata za poslední měsíc, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu, názorně ilustruje jeho aktuální volatilitu – to, jak trhy reagují na „dobré“ a špatné“ zprávy o Ukrajině a Rusku. A vedle toho, jak uvádějí stratégové společnosti TD Securities, se žlutý kov zbavuje očekávání jestřábího postoje Federálního rezervního systému (Fed), tedy americké centrální banky, která nedávno zvýšila základní úrokové sazby.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).