ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  forbes.czNejvětší zlatý poklad v Evropě nalezli u Podmokel. Mince z něj teď míří do aukce

  nadpis12. 10. 2021 • Přesně před čtvrt tisíciletím byl u obce Podmokly na Rokycansku objeven keltský poklad. Vážil padesát kilogramů a obsahoval sedm až deset tisíc mincí v hodnotě půl miliardy korun. Jde o největší zlatý poklad, jaký se kdy v Evropě našel – a mince z něj nyní míří do aukce.

  2 minuty čtení na forbes.cz

  zlato.czCena zlata uvízla těsně nad úrovní 1750 dolarů

  nadpis12. 10. 2021Zlato postrádalo jakoukoli pevnou směrovou tendenci a během pondělní severoamerické seance kolísalo mezi mírnými zisky/minimálními ztrátami, těsně nad úrovní 1750 amerických dolarů za troyskou unci. Kombinace rozdílných sil nedokázala poskytnout žádný impuls a vedla k utlumené cenové akci po pátečním obratu z maxim po zveřejnění údajů o pracovních místech v USA do oblasti 1 781 USD, tedy nad dvoutýdenní maxima.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czProjeví se prezidentský cyklus na ceně zlata ? (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  nadpis11. 10. 2021 • Od roku 1984 bylo totiž vysledováno, že dolar utvořil 16letý vrchol, pokud byl americkým prezidentem republikán a opačně, pokud byl zvolen demokratický prezident, jednalo se vzápětí o vytvoření 16letého dna. Pokud by se analogie „prezidentského cyklu“ opa

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  denik.czDo aukce míří zlato z keltského pokladu. K mání budou také bankovky či medaile

  nadpis11. 10. 2021 • Dukát křivoklátského knížete Karla Egona Fürstenberga z roku 1772 bude tahákem aukce, která se uskuteční tento pátek v Praze. Numismatiky dlouho očekávaná dražba zahrnuje zlato z keltského pokladu, který byl před 250 lety objeven u obce Podmokly na Rokycansku. S 50 kilogramy a 7 až 10 tisíci mincí jde o historicky největší zlatý poklad z území Evropy.

  2 minuty čtení na denik.cz

  zlato.czDeset důvodů, proč vlastnit zlato

  nadpis10. 10. 2021Zlato je jedním z nejstarších aktiv. Od jeho používání jako platidla ve starověku až po jeho dnešní investiční využití a užitečnost, zlato vždy sloužilo jako uchovatel hodnoty. Dvacáté první století je poznamenáno věkem nadměrného tištění peněz, což zpochybňuje plnou důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů, které kdysi investorům a střadatelům nabízely větší jistotu a hodnotu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czVzácné kovy si připisovaly zisky

  nadpis9. 10. 2021Zlato tento pátek nakonec jen mírně vzrostlo kvůli neupokojivým údajům o počtu pracovních míst v USA. Američtí zaměstnavatelé v září vytvořili pouze 194 000 pracovních míst, což je výrazně pod očekáváním.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato prudko klesá

  8. 10. 2021 • V posledných hodinách sme mohli pozorovať zvýšenú volatilitu na trhu so zlatom. Bezprostredne po zverejnení údajov z trhu práce cena tohto kovu prudko stúpla (o takmer 20 dolárov za uncu), ale teraz bol celý pohyb nahor vymazaný. Investori majú s interpretáciou dnešných údajov jasný problém. Celkové číslo bolo na jednej strane negatívne prekvapujúce, na strane druhej bola miera nezamestnanosti lepšia, ako sa očakávalo.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czSaxo Bank: Zlato má za sebou poměrně dobrý týden

  nadpis8. 10. 2021Zlato má za sebou poměrně dobrý týden, alespoň z relativního pohledu, vzhledem k omezeným negativním dopadům prudkého vzestupu dolaru a růstu výnosů z amerických vládních dluhopisů. Uprostřed týdne došlo k jistému oslabení zejména u stříbra, které se dočasně propadlo pod klíčovou hladinu podpory kolem 22 dolarů.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  denik.czTéměř sto padesát tisíc má dostat nálezce zlatého pokladu

  nadpis6. 10. 2021 • Odměnu ve výši 145 tisíc korun doporučili radní Zlínského kraje poskytnout náhodnému nálezci 74 zlatých mincí. Ten poklad objevil loni v lesnaté oblasti Hostýnských vrchů.

  1 minuta čtení na denik.cz

  zlin.czNálezce pokladu dostane odměnu ve výši 145 tisíc korun

  1 minuta čtení na zlin.cz

  zlato.czJaký dopad na zlato by měla platební neschopnost USA?

  nadpis6. 10. 2021 • Americký Kongres se ocitl v patové situaci, kdy již za necelých 14 dnů dosáhne zadlužení USA tzv. dluhového stropu a pokud se zákonodárci neshodnou a dluhový strop nezvednou, země nebude schopna splácet své dluhy, ani nebude mít prostředky na některé mandatorní výdaje – např. na sociální dávky, veřejného zdravotního pojištění pro seniory, či platy pro příslušníky armády.

  6 minut čtení na zlato.cz

  ahaonline.czJak vybrat investiční zlato jako dárek

  nadpis6. 10. 2021 • Přemýšlíte nad zajímavým dárkem, který udělá radost a bude mít svou jasnou hodnotu díky použití drahého kovu? V takovém případě vybírejte zlato nebo stříbro, protože je dostupné v mnoha různých provedeních, kdy velká část se hodí jako originální pozornost k narozeninám, ale třeba i jiným speciálním příležitostem. Záleží tak jenom na vás, jak velkou radost chcete udělat obdarovanému, protože dobrá zpráva je, že rozhodně máte z čeho vybírat.

  3 minuty čtení na ahaonline.cz

  zlato.czZlato v Rusku dojde do 20 let, pokud se nenajdou nová naleziště

  nadpis5. 10. 2021 • Šéf největšího ruského producenta zlata Polyus Pavel Gračev varoval, že ložiska zlata v zemi jsou vyčerpána a že těžební firmy v zemi by v příštích dvou desetiletích mohly vytěžit svá portfolia zdrojů. Podle Gračeva, jehož citoval server RT.com dosahují ruská ložiska zlata v současné době přibližně 8 000 tun, zatímco roční produkce činí 330 tun.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

  nadpis4. 10. 2021 • Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  globe24.czZlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

  3 minuty čtení na globe24.cz

  dotyk.czOchraňte své úspory nákupem zlata

  nadpis4. 10. 2021 • Inflace již nyní z našich úspor ukrajuje nemalé částky. A bude hůř. Rostoucí ceny energií, hrozící nedostatek plynu, pokud bude tuhá zima, to vše povede s největší pravděpodobností k roztočení inflační spirály. Naše peníze ležící ladem na bankovních účtech před ní nejsou v bezpečí. Cestu, jak je ochránit, nabízí investiční zlato.

  1 minuta čtení na dotyk.cz

  fxstreet.czZlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

  nadpis3. 10. 2021 • Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).