ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  ihned.czNa zlato si může investor sáhnout, bitcoin ho nenahradí, říká hlavní ekonom společnosti BH Securities Křeček

  nadpis8. 1. 2019 • Zájem českých investorů o nákup fyzického zlata se rok od roku zvyšuje. Stále častěji slouží i jako dárek na Vánoce, říká v rozhovoru pro HN hlavní ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček. Naopak v menší míře Čechy zajímají investice do zlata prostřednictvím burzovních nástrojů, jako jsou...

  3 minuty čtení na ihned.cz

  zlato.czHranice 1300 dolarů za unci již padla

  nadpis7. 1. 2019 • V pátek cena zlata v Asii překročila hranici 1300 dolarů za troyskou unci, neboť potenciální pokles globální ekonomiky nadále vyvolával poptávku po bezpečných investicích. Objednávky na nákup cenných papírů krytých zlatem na komoditní burze v New Yorku už hranici také převýšily.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czV afghánském dole na zlato se sesula půda. Zemřelo 30 horníků

  nadpis6. 1. 2019 • Nejméně 30 horníků v neděli zahynulo při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato v provincii Badachšán na severu Afghánistánu. Dalších sedm horníků se při neštěstí zranilo, upřesnil provinční policejní mluvčí Sanaulláh Ruhání.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  denik.czNeštěstí v Afghánistánu. Po zhroucení dolu na zlato zahynulo 30 lidí

  1 minuta čtení na denik.cz

  nova.czNeštěstí v dole na zlato, při sesuvu zemřelo 30 afghánských horníků

  2 minuty čtení na nova.cz

  irozhlas.czPři neštěstí v afghánském dole na zlato zahynulo nejméně 30 horníků, může za to sesuv půdy

  2 minuty čtení na irozhlas.cz

  kurzy.czCena zlata na světových trzích vzrostla na půlroční maximum

  nadpis4. 1. 2019 • Cena zlata na světových trzích se během dnešního obchodování vyšplhala skoro na 1300 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), a ocitla se tak na nejvyšší úrovni za více než šest měsíců.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  novinky.czInvestoři hledají bezpečí ve zlatu. Cena je nejvýš za půl roku

  nadpis4. 1. 2019 • Cena zlata na světových trzích se během pátečního obchodování vyšplhala skoro na 1300 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu) a ocitla se tak na nejvyšší úrovni za více než šest měsíců. Výrazné kolísání s mohutnými propady na akciových trzích totiž přiměly investory k nákupům žlutého kovu, který je považován za bezpečné útočiště v období ekonomické či politické nejistoty.

  3 minuty čtení na novinky.cz

  parlamentnilisty.czZlato.cz: Češi už mají doma víc zlata, než národní banka v trezorech

  nadpis4. 1. 2019 • Který národ vede v nákupech investičního zlata? Němci, kteří v přepočtu na osobu vládnou světovému žebříčku. Podle nejnovějšího přehledu marketingové organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata, na jednoho Němce včetně kojenců připadl loni nákup přes 1,4 gramu zlata.

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  blesk.czNapoleonův ztracený zlatý poklad je na dně jezera, tvrdí historik. Odhalil omyl?

  nadpis4. 1. 2019 • Poklad, který ukryl Napoleon Bonaparte v roce 1812 v Rusku, se nachází jinde, než se myslelo. Tvrdí to aspoň ruský historik Vjačeslav Ryžkov, podle kterého si lidé spletli jezera. Místo nádrže Semlevo se má 80 tun zlata a dalších cenností ukrývat v jezeře Bolšaja Rutavech. Informuje o tom v pátek televize BBC.

  1 minuta čtení na blesk.cz

  e15.czNejistota na trzích vystřelila cenu zlata na půlroční maximum

  nadpis4. 1. 2019 • Cena zlata vystoupila na více než 1298 USD/oz, což je nejvyšší cena od poloviny června. Později však o zisky přišla, protože zpráva o novém kole obchodních rozhovorů mezi Spojeným státy a Čínou vedla k oživení na akciových trzích. Krátce před polednem se podle údajů agentury Bloomberg cena kovu pohybovala mírně nad hranicí 1290 dolarů.

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czCena zlata pravděpodobně poroste

  nadpis4. 1. 2019 • Makléřská firma kanadské Toronto-Dominion Bank TD Securities se domnívá, že investice do zlata by mohla přinést další zisky. Zejména v případě, když americké akcie budou pokračovat ve slabém výkonu ze závěru minulého roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czKdy zazvoní zvonec?

  nadpis4. 1. 2019 • Na Wall Streetu se říká, že nikdy nezazní zvonec, když je trh na dně, nebo na vrcholu. Generální ředitel londýnské firmy Sharps Pixley obchodující se zlatem, Ross Norman, se však o to chce pokusit.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato už za 1285 dolarů!

  nadpis3. 1. 2019Zlato už přesáhlo šestiměsíční maxima, když dolar spolu s asijskými akciemi klesl po zklamání z ekonomických dat Číny, z čehož vyplynuly obavy ze zpomalení globálního hospodářského růstu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czAnalytici Citi čekají dvouletý růst ceny zlata

  nadpis3. 1. 2019 • Přestože neočekávají žádný ohňostroj v odvětví drahých kovů, domnívají se analytici amerického bankovního obra Citi, že koupit zlato jako obranu proti jakémukoli poklesu je rozumné, neboť finanční a geopolitická rizika budou v roce 2019 pokračovat.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato zažilo bujný závěr roku

  2. 1. 2019Zlato zakončilo rok 2018 bujarou oslavou. Jeho cena přinesla nejvyšší měsíční zisky za téměř dva roky. Důvody jsou stále stejné: chabý ekonomický výhled, nestálost světových akcií a zastavení vládních financí v USA, což vyvolává poptávku po vzácných kovech jako bezpečných přístavech.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  seznamzpravy.cz130 kilo zlata, průměr půl metru. Jak se vyráběla obří mince za 100 milionů korun

  nadpis1. 1. 2019 • Vyrobit „zlaťák“ v nominální hodnotě sto milionů korun znamenalo pro Českou národní banku docela složitou operaci. Na slavnostní minci ze zlata vážící 130 kilogramů a o průměru 53 centimetrů se podílely tři mincovny ve třech zemích.

  3 minuty čtení na seznamzpravy.cz
  novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).