ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  parlamentnilisty.czKteré centrální banky letos nakupují zlato? Česko mezi nimi nehledejte

  nadpis20. 11. 2018 • Centrální banky kupují nejen víc zlata než v posledních letech, ale objevila se i řada nových odběratelů. Například Polsko a Maďarsko jako první země Evropské unie, které od počátku století nakoupily zlato, informoval portál Zlato.cz. Český zlatý poklad se od rozdělení federace naopak neustále tenčí.

  8 minut čtení na parlamentnilisty.cz

  echo24.cz100 let oslaví také koruna. Symbolem výročí bude obrovská zlatá mince

  nadpis18. 11. 2018 • Symbolem oslav sto let koruny, které se uskuteční příští rok, bude druhá největší zlatá mince na světě, řekl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Česko v příštím roce oslaví sto let odluky od rakousko-uherského peněžního systému a vznik československé koruny. ČNB chystá k připomenutí tohoto výročí řadu doprovodných akcí a zvláštních emisí platidel.

  3 minuty čtení na echo24.cz

  blesk.czSymbolem oslav sto let koruny bude druhá největší zlatá mince

  3 minuty čtení na blesk.cz

  idnes.czAUREA Numismatika Praha v prosinci vydraží medaili z Nagana

  nadpis17. 11. 2018 • AUREA Numismatika Praha pořádá 1. prosince 2018 v pořadí již 89. aukci. Vedle vzácných mincí se bude zcela mimořádně dražit i zlatá olympijská medaile z Nagana. Kdo se stane jejím novým majitelem?

  3 minuty čtení na idnes.cz

  fxstreet.czCena zlata testuje support trendového kanálu

  15. 11. 2018 • Cena zlata se při pohledu na denní graf obchoduje v rostoucím trendovém kanálu a nyní testuje jeho support okolo psychologické hladiny 1200. Pokud bychom dokázali na denním grafu pod touto hladinou uzavřít, mohl by přijít další pokles směrem k hladině 1180. Naopak v případě odražení směrem vzhůru by mohla cena zlata otestovat S/R úroveň kolem 1215.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPoprava obchodníka se zlatem

  nadpis15. 11. 2018 • Írán ve středu popravil dva muže obviněné z hospodářské kriminality. Tvrdý trest má být součástí úsilí zastavit hospodářské delikty.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czÚčet číslo 17

  nadpis13. 11. 2018 • V souvislosti s tím, že Bank of England odmítla Venezuele vydat její zlato, připomíná server BullionVault případ, který se týká Československa a který se stal na jaře 1939. Tenkrát československé zlato v hodnotě tehdejších šesti milionů liber převedla anglická centrální banka jménem Banky pro mezinárodní platby (BIS) do vlastnictví německé Reichsbank.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCena klesá, poptávka roste

  nadpis13. 11. 2018 • Cena zlata klesla o dvacet dolarů za unci, kvůli očekávání, že americká centrální banka v prosinci opět zvýší úrokové sazby. Slabší ceny zlata však zvýšily investiční poptávku zlatých fondů obchodovaných na burze, uvedla konzultační pobočka agentury Reuters společnost GFMS.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czRuská centrální banka skupuje zlato

  12. 11. 2018Zlato se v letošním roce příliš netěšilo přízni investorů. Sílící americký dolar a růst úrokových sazeb nemotivoval k uložení přebytečných prostředků právě do žlutého kovu. Tento vliv můžeme vidět i v posledních dnech, kdy se po zasedání amerického Fedu vydal dolar vzhůru a stáhl s sebou zlato zpět k hranici 1200 USD za inci.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czRusko nakoupilo dalších 800 tisíc uncí zlata, jaký k tomu má důvod?

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czInvestice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato

  nadpis9. 11. 2018 • Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.

  14 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czFondy opět prodávají papírové zlato

  nadpis9. 11. 2018 • Špatný půlrok pro zlato zjevně skončil. Zlatem zajištěné cenné papíry a podobné produkty v říjnu v přepočtu na zlato celosvětově posílily o 16,5 tuny na celkových 2346 tun, což odpovídá přílivu jedné miliardy dolarů. Po čtyřech měsících propadu zájmu o zlato v cenných papírech.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czBank of England odmítla vydat venezuelské zlato

  nadpis9. 11. 2018 • Venezuelský prezident Maduro se již dva měsíce pokouší repatriovat nejméně 14 tun zlata v hodnotě zhruba 550 milionů z Bank of England. Obává se totiž, že by mu přístup k němu mohly zmrazit americké sankce. A jeho obavy se naplňují.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  casopis-sifra.czBank of England nechce vrátit Venezuele zlaté rezervy, které u ní má uloženy. Podobný problém mají i Němci. Češi si zlato nechali ukrást sami

  3 minuty čtení na casopis-sifra.cz

  zlato.czV České mincovně v Jablonci razí další výroční dvacetikoruny

  nadpis9. 11. 2018 • Další sadu výročních dvacetikorun razí v těchto dnech Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. Mince tentokrát zdobí portréty meziválečných ministrů financí Aloise Rašína a Karla Engliše a prvního guvernéra tehdejší Národní banky Československé Viléma Pospíšila. Každých se razí 200.000 kusů, je to jen zlomek mincí, které se každoročně pro Českou národní banku (ČNB) v Jablonci razí. Ročně je to kolem sto milionů mincí, řekl včera ČTK technický manažer České mincovny Josef Pazour.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNevídané! V říjnu posílilo zlato i dolar

  8. 11. 2018 • Finanční důlm Wells Fargo očekává návrat bývalého lesku zlata. Podle jeho prognózy totiž posílí o sedm procent z dnešní hodnoty, a to i když se akciový trh zase vrátí k růstu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czSvětová poptávka po zlatě začala ve třetím čtvrtletí růst

  nadpis8. 11. 2018 • Světová poptávka po zlatě začala růst, ve třetím čtvrtletí se meziročně zvýšila o 6,5 procenta na 964,3 tuny. V pololetí přitom ještě klesala, snížila se o šest procent na nejnižší úroveň od roku 2009. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC). Za nárůstem nákupů z velké části stojí centrální banky, výrazně se zlepšila i spotřebitelská poptávka.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czTěžba kryptoměn spotřebovává více energie než těžba zlata

  7. 11. 2018 • Nedávná studie vědeckého časopisu Nature Sustainability, která byla publikována 5. listopadu, odhaluje, že těžba kryptoměn spotřebovává více energie než těžba nerostných surovin. Vědci ve studii zkoumali, jaké množství energie spotřebovává těžba krypto...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  novinky.czTěžba bitcoinu spotřebuje oproti těžbě zlata dvojnásobek energie

  2 minuty čtení na novinky.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).