ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  idnes.czTěžba zlata v Jeseníkách zůstává zapovězená, ministerstvo průzkum zamítlo

  nadpis19. 2. 2018 • Ministerstvo životního prostředí opět zklamalo naděje těžařů, kteří mají zájem o tuny zlata ukryté v zemi u Zlatých Hor na Jesenicku. Úřad totiž zamítl dvě nejnovější žádosti o povolení průzkumu ložiska.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  zlato.czCeny zlata jsou výbušné

  nadpis16. 2. 2018 • Cena zlata rychle sanovala ztráty, ke kterým došlo v důsledku lepších než očekávaných údajů o inflaci v USA a opět přeskočila hranici 1350 dolarů za troyskou unci. Nabízí se otázka: Dokáže toto tempo udržet? A pakliže ano, jak dlouho? „To, co vyvolalo zlatý cenový posun, je růst inflace. Myslím, že je to zvýšení inflačních očekávání, která se od toho odvíjejí,“ domnívá se Maxwell Gold ze společnosti ETF Securities.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  hnonline.skInflácia na obzore, zlato rastie

  nadpis16. 2. 2018 • V strede týždňa boli zverejnené čísla americkej inflácie, na ktoré trh netrpezlivo čakal už týždne. Prudká reakcia na ne ukázala, že by mohli byť tými najdôležitejšími ekonomickými dátami tohto mesiaca. O čo ide? Posledné mesiace ukázali, že svet sa pomaly dostáva z dezinflačného (pokles inflácie) nastavenia. Americké mzdy narástli najviac od roku 2014, a tak sa čakalo, či sa tieto čísla prejavia aj na celkovej inflácii. Stalo sa a januárová inflácia v

  1 minuta čtení na hnonline.sk

  kurzy.czETF | Top 5 zlatých ETF pro rok 2018

  nadpis15. 2. 2018 • Autor: Zuzana Janková Zlato i nadále nabízí dobré výnosy a investoři, kteří mají zájem o vlastnictví drahého kovu mohou zvážit nákup akcií burzovně obchodovaného fondu (ETF) s podkladovým aktivem právě zmíněného kovu.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czAmeričtí těžaři zlata hlásili výsledky nad odhady: Barrick Gold a Goldcorp

  15. 2. 2018 • Barrick Gold: Výsledky nad odhady, těžba bude dále klesat Barrick Gold oznámil za 4Q17 tržby i zisk mírně nad odhady trhu. Tržby činily 2,23 mld. USD, zatímco trh čekal 2,21 mld., a upravený zisk na akcii byl 22 centů, nad odhadem trhu 21 centů.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czIntervence BIS na trhu se zlatem sílí

  nadpis14. 2. 2018 • Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS), což je jakási centrální banka centrálních bank, v průběhu ledna podstatně zvýšila využití zlatých swapů a dalších derivátů souvisejících se zlatem. Zjednodušeně to znamená, že poskytovala půjčky oproti zárukám ve zlatě, případně zprostředkovávala podobné transakce pro některou z centrálních bank.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czAmerický dolar těžil z výprodeje na světových trzích (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra - 7. týden 2018)

  nadpis13. 2. 2018Zlato i stříbro byly na některých informačních serverech kritizovány za to, že jejich cena nereagovala adekvátním růstem během propadu na akciových trzích. Zlato je primárně zajištěním proti inflaci a nikoliv proti geopolitickým rizikům nebo výprodeji na

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czNizozemsko přestěhuje své zlato

  nadpis13. 2. 2018 • Nizozemská centrální banka De Nederlandsche Bank (DNB) přestěhuje národní zlatý poklad z Amsterdamu na vojenskou základnu v Zeistu. Hodlá tam přemístit asi šest miliard eur ve zlatých cihlách. Podzemní sejfy v centru Amsterdamu totiž vyžadují vysoké bezpečnostní standardy, což způsobuje potíže zákazníkům i zaměstnancům. Rovněž transporty hotovosti přes centrum města jsou komplikované.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlaté fondy už spravují 2396 tun zlata

  nadpis13. 2. 2018 • Maloobchodní a institucionální investoři dál zvyšují své vklady do akcií zlatých fondů obchodovaných na burzách (ETF). Nové údaje organizace těžařů zlata World Gold Council (WGC) ukazují, že v těchto fondech bylo na konci ledna investováno do 2396 tun zlata v hodnotě 103,6 miliardy dolarů, jak dodává agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czPo lithiu láká těžaře i české zlato

  nadpis12. 2. 2018 • Česko zůstává v hledáčku světových těžařů a firem zabývajících se těžbou surovin. Vedle lithia představuje předmět trvalého zájmu také české zlato. V podzemí je ho v několika lokalitách odhadem 200 až 400 tun, což při současné ceně představuje stamiliardy korun. Česká naleziště patří k největším v Evropě. Po lithiu je tak zlato největší surovinovým bohatstvím naší země.

  3 minuty čtení na novinky.cz

  zlato.czCentrální banky pokračovaly v posilování zlatých rezerv

  nadpis12. 2. 2018 • Zatímco centrální banky zemí od Slovenska na západ se v roce 2017 chovaly zdrženlivě, v opačném směru probíhaly další horečné nákupy zlata. Většina z nich byla soustředěna v Rusku a v Turecku. Celkem se zlaté poklady států navýšili o 371 tun, což je sice o pět procent míň než o rok dříve, ale je to osmý po sobě následující rok čistého růstu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  hnonline.skZlato ignoruje výpredaje

  nadpis12. 2. 2018 • Uplynulý týždeň priniesol najväčšie výpredaje na akciových trhoch od začiatku roku 2016. Hlavné akciové indexy v Európe a Amerike stratili viac ako päť percent. Zatiaľ však ide len o izolovanú udalosť na akciových trhoch. Ostatné segmenty trhov známky nedôvery nejavia – zlato klesá a výnosy z bezpečných dlhopisov rastú, čo sa zvyčajne deje, keď sú investori v súvislosti s budúcim vývojom na trhoch optimistickí. Výpredaje na akciových trhoch z toho dôvodu pr

  1 minuta čtení na hnonline.sk

  sputniknews.comRuská zlatá horečka pokračuje, rezervy jsou stále vysoké

  nadpis10. 2. 2018 • Centrální banka Ruska (CBR) každoročně od března 2015 zvyšuje svůj podíl ve zlatě. Země je v současné době šestým největším držitelem zlata po Spojených státech, Německu, Itálii, Francii a Číně.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czAmeričané vystaví největší ztracený zlatý poklad v dějinách

  nadpis9. 2. 2018 • Až se letos 22. února v kongresovém centru v kalifornském Long Beach představí 3 400 mincí, 45 cihel a 35 kilogramů prachu z nákladu, ukončí se tak jedna kapitola příběhu, který si nezadá s nejnapínavějšími hollywoodskými thrillery. Příběhu největšího ztraceného pokladu v dějinách Ameriky, napsal list Boston Globe.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czRekordní těžba zlata

  nadpis8. 2. 2018 • Podle zprávy marketingové organizace nejvýznamnějších těžařů zlata World Gold Council (WGC) zveřejněné v úterý, dosáhla celosvětová produkce zlata v roce 2017 dalšího rekordu. Navázala tak na osm let neustálého růstu roční těžby. Bylo vykutáno 3268,7 tuny zlata, což bylo nepatrně víc (+0,17 %) než v roce 2016.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).